logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

LS Airport Services S.A. wybrała wykonawcę nowego lotniczego terminala kurierskiego w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

LS Airport Services S.A. podpisała umowę z firmą Skanska S.A. na budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie. Zakończenie prac planowane jest na III kwartał 2017 r. i będzie to najnowocześniejsza tego typu jednostka w Polsce. Budżet inwestycji wynosi 32,4 mln zł. 

   Firma Skanska wygrała przetarg na budowę międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego przy ul. Wirażowej w Warszawie dla LS Airport Services. Złożona oferta przewiduje wykonanie inwestycji w czasie 104 tygodni, a jej zrewidowany budżet mieści się w kwocie 32,4 mln zł. Przewidziany termin zakończenia robót i oddania obiektu do użytku to III kwartał 2017 r. Inwestycja finansowana jest przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

- Realizowane są kolejne etapy zbliżające nas do powstania międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego w Warszawie. Jest on istotnym elementem strategii rozwojowej spółki LS Airport Services i umocni naszą pozycję lidera na rynku. Do inwestycji przywiązujemy dużą wagę, ponieważ dzięki niej zdywersyfikujemy nasze usługi. Tym bardziej z zadowoleniem oceniamy wyniki przetargu i postanowienia umowy -  mówi Marcin Opaliński, prezes zarządu LS Airport Services.

   Wykonawca inwestycji wyłoniony został w trybie III etapowego postępowania przetargowego, które rozpoczęło się 24 lutego br. Udział zgłosiło jedenaście podmiotów. Siedem z nich zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu, w ramach którego sześć firm złożyło ofertę, a jedna wystąpiła z postępowania. W wyborze wykonawcy zostały wzięte pod uwagę m.in.: kompleksowość zakresu prac, czas realizacji, cena oraz doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji.

- Przedmiotem umowy zawartej z generalnym wykonawcą, firmą Skanska, jest realizacja inwestycji w systemie „Projektuj i buduj”. Oznacza to, że zarówno projekt jak i jego wykonanie zrealizowane zostaną przez tę samą firmę. Uzyskane w drodze negocjacji warunki umowy przewidują budowę lotniczego terminala kurierskiego w czasie krótszym niż to pierwotnie zakładaliśmy tj. 104, a nie 116 tygodni oraz w budżecie niższym niż zakładany - mówi Łukasz Caliński, dyrektor biura ds. zarządzania aktywami, LS Airport Services.

   Budowa międzynarodowego lotniczego terminala kurierskiego jest efektem umowy zawartej między LS Airport Services, a docelowym użytkownikiem obiektu - firmą  DHL Express Poland Sp. z o.o. Powierzchnia całkowita obiektu, zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie międzynarodowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina wyniesie blisko 7 tys. mkw. Inwestycja wpisuje się w program aktywizacji terenów okołolotniskowych należących do LS Airport Services oraz jest elementem rozszerzenia usług spółki, z obsługi handlingowej również na oferowanie powierzchni magazynowych. Obiekt, który powstanie będzie najnowocześniejszą tego typu jednostką operacyjną wśród lotnisk w Polsce z największym wolumenem międzynarodowych przesyłek kurierskich.

Ostatnio zmieniany czwartek, 03 wrzesień 2015 09:46

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj