logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Centrum dystrybucyjne Panattoni Europe dla UPS oficjalnie otwarte

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce,  oficjalnie ogłosił  otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego i jednocześnie głównego oddziału firmy UPS. Obiekt o powierzchni 14 250 mkw. powstał w ramach inwestycji o charakterze build-to-own (BTO) - budowanej na zamówienie i własność klienta, w logistycznym sercu Polski - w Strykowie.

   Ukończona przez Panattoni Europe inwestycja dla United Parcel Service (UPS), jednej z największych firm przewozowych na świecie z ponad stuletnią tradycją, specjalizującej się w usługach transportowych i logistycznych, to pierwsze własne centrum logistyczne firmy w Polsce i jednocześnie największa tego typu inwestycja w historii obecności UPS w kraju. Centrum powstało w Strykowie, a jego całkowita powierzchnia ma 14 250 mkw. i została podzielona na część dystrybucyjną, zajmującą ponad 11 934 mkw. oraz biurową (w tym socjalną) o powierzchni ponad 2 316 mkw. Nowy obiekt będzie pełnić jednocześnie funkcję przeładunkową i dystrybucyjną dla przesyłek o różnej wielkości. W tym celu wyposażony został w rozwiązania technologiczne, umożliwiające sortowanie do 15 000 przesyłek na godzinę.
   Oficjalne otwarcie obiektu odbyło się 2 września 2015 r., a uczestniczyli w nim nie tylko przedstawiacie obu firm, lecz także reprezentant Ministerstwa Gospodarki: Pan Janusz Piechociński - wicepremier, minister gospodarki  i przedstawiciele miejscowych władz: Bogdan Jorota - starosta zgierski, Andrzej Jankowski - burmistrz Strykowa oraz Marek Cieślak - wiceprezydent miasta Łodzi.
   Obiekt Panattoni Europe dla UPS jest przykładem inwestycji, powstającej na zlecenie przyszłego właściciela budynku, tzw. inwestycji build-to-own (BTO).

- Zadaniem dewelopera  w przypadku inwestycji BTO jest jej kompleksowa realizacja: począwszy od znalezienia odpowiedniego gruntu pod nieruchomość (a w tym przypadku 12 ha działki, która skompletowana została z 10 mniejszych gruntów należących do różnych właścicieli), przeprowadzenia wszystkich procedur prawnych i administracyjnych, po nadzór budowy oraz odbiór gotowego obiektu i przekazanie go w ręce klienta - wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe. - Jest to również przykład inwestycji build-to-suit (BTS), realizowanej w tym przypadku na szczególne zamówienie lidera branży kurierskiej, którym jest firma UPS.

   Doświadczenie Panattoni Europe w realizacjach obiektów dla branży kurierskiej pokazało, że istotną kwestią dla tych firm są rozwiązania umożliwiające symultaniczny przeładunek towarów, a także wyśmienita lokalizacja i dostęp do odpowiedniej infrastruktury. Dlatego centrum Panattoni Europe dla UPS dostosowane zostało do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. Zastosowana została w nim platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków, w tym przypadku 70, i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku. Tym samym obiekt łączy w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, a jedna z najlepszych lokalizacji dedykowanych branży kurierskiej - Stryków - potęguje znaczenie nowej inwestycji dla klienta. Warto dodać, że położenie obiektu to bliskie sąsiedztwo Łodzi i najważniejszych szlaków komunikacyjnych: węzła autostrady A2 (Stryków II), a także drogi 71 (Zgierz-Stryków) w pobliżu krajowej trasy 14 (Warszawa-Łódź).

Ostatnio zmieniany piątek, 04 wrzesień 2015 07:35

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj