logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Tajmax wynajął magazyn w Goodman Kraków Airport Logistics Centre

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, wynajął firmie Tajmax, prowadzącej sieć sklepów Partner AGD RTV, 6 000 mkw. powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Przeprowadzka do nowoczesnego i zarazem większego niż dotychczasowy magazynu pozwoli firmie Tajmax zwiększyć skalę działalności.

   Partner AGD RTV, marka prowadzona przez firmę Tajmax, to dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych, punktów sprzedaży hurtowej i internetowej. Przeznaczeniem nowego obiektu sieci będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów RTV i AGD.

- Przeniesienie naszej działalności do Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zamówień i wzrost sprzedaży w naszych sklepach. Jesteśmy przekonani, że KALC to najlepsza lokalizacja, aby zapewnić sprawną dystrybucję w  Małopolsce - mówi Tomasz Gracz, Prezes Tajmax.

   Obiekt wynajęty przez Tajmax obejmuje 5 740 mkw. istniejącej powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. powierzchni biurowej znajdującej się w wybudowanym spekulacyjnie budynku, w którym klientem Goodmana jest również KMC Services.

- Dzięki transakcji z Tajmax wybudowany ostatnio spekulacyjnie magazyn jest już wynajęty w 85%. Umowa ta potwierdza również, że klienci coraz częściej poszukują obecnie gotowej powierzchni magazynowej, którą można wynająć od zaraz. Dlatego też planujemy już kolejną inwestycję spekulacyjną o powierzchni 12 000 mkw. w Krakowie, której budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku - mówi Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią.

   Tajmax reprezentowała przy okazji transakcji firma doradcza AXI IMMO.

- Dla firmy Tajmax poszukiwaliśmy nowoczesnego obiektu magazynowego w dogodnej lokalizacji, do którego można wprowadzić się w krótkim czasie. Goodman Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te warunki, dzięki czemu jesteśmy przekonani, że zapewni naszemu klientowi doskonałe miejsce do dalszego rozwoju biznesu - mówi Anna Głowacz, Associate Director Industrial & Logistics AXI IMMO.

   Kraków Airport Logistics Centre jest jednym z największych centrów logistycznych Goodmana w Polsce. Jego docelowa powierzchnia sięga 150 000 mkw. Budowa pierwszego magazynu rozpoczęła się w 2010 r. i od tamtego czasu powstało pięć obiektów o łącznej powierzchni ponad 80 000 mkw. Właścicielem Kraków Airport Logistics Center jest Goodman European Logistics Fund (GELF), a zarządcą Grupa Goodman. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni, zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to tym samym największe centrum logistyczne w województwie małopolskim. Najemcami w Kraków Airport Logistics Centre są obecnie: Bonito.pl, DB Schenker, DS Smith, Farutex, KMC Services, Logfarma, Royal Canin, RUCH oraz Valeo Autosystemy.
   Kraków Airport Logistics Centre położone jest w Modlniczce pod Krakowem, w odległości tylko czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków - Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 wrzesień 2015 06:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj