logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spotkanie Forum Podażowego ECR Polska w centrum serwisowym CHEP

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 września odbyło się kolejne z cyklicznych spotkań Forum Podażowego ECR, na którym członkowie dyskutowali nad wyznaczaniem priorytetów usprawnień w obszarze tzw. „strony podażowej”, a więc logistyki, zarządzania łańcuchami dostaw i IT. Gospodarzem wrześniowego forum  była firma CHEP i jej centrum serwisowe w Radomiu.

Współpraca wśród konkurentów
Forum Podażowe ECR Polska to spotkanie menadżerów łańcuchów dostaw, reprezentujących zarówno producentów, dystrybutorów, jak i firmy z otoczenia biznesowego. Przy jednym stole spotykają się partnerzy biznesowi, konkurenci, jak i firmy których spektrum działania zupełnie nie zazębia się. Forum jest odpowiedzią na wciąż zmieniającą się rzeczywistość biznesową, w której nowoczesne podejście do kooperacji jest jednym z filarów działania na rynku. Dlatego też, każde spotkanie forum rozpoczyna się od Deklaracji ds. Poszanowania Prawa Konkurencji, której zapisy obowiązują wszystkich uczestników.

- Przyjęliśmy założenie, że „konkurujemy przede wszystkim na półce, natomiast współpracujemy nad rozwiązywaniem wspólnych problemów logistycznych”. Właśnie dzięki takiemu podejściu, na Forum Podażowym toczą się otwarte i żywe dyskusje, co pozwala szybko i skutecznie rozwiązywać problemy, jakie diagnozujemy podczas naszych spotkań - podkreśla Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska.

Wizyta techniczna
Gospodarzem wrześniowego Forum Podażowego był CHEP Polska, lider poolingu palet i kontenerów na rynku polskim. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty technicznej w zautomatyzowanym w 2014 roku Centrum Serwisowym CHEP. Linia w Radomiu obsługuje około 2 miliony palet. Wszystkie inspekcje oraz naprawy wykonywane są przy wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanej i zintegrowanej linii. Poza automatyczną linią do inspekcji i naprawy palet, centrum posiada specjalistyczną komorę do przygotowywania tzw. palet fitosanitarnych. Komora ta wykorzystuje energię pozyskaną w procesie spalania drewnianych odpadów poprodukcyjnych. 

Grupa robocza
Sesję plenarną rozpoczęło przedstawienie wspólnego Case Study CHEP Polska i Carrefour dotyczącego analizy poziomu czynników środowiskowych w łańcuchu dostaw. Kalkulator środowiskowy CHEP to narzędzie, które mierzy poziom czynników środowiskowych, w tym ślad węglowy (bilans emisji związków węgla) w procesie zarządzania paletami. To właśnie Kalkulator Środowiskowy stanowił narzędzie do wykonania tego typu analizy dla Carrefour. Kolejna prezentacja dotyczyła zjawiska Double Stackingu, które zdiagnozowano jako potencjał oszczędności w łańcuchu dostaw. Przedstawiciele firm Nestle i Raben prezentowali rozwiązanie z jakiego korzystają przy wspólnym transporcie i przekonywali o korzyściach podwójnego szpaltowania palet. Zaprezentowano również wyniki tegorocznych zawodów Speed docking. Konkurs został zainicjowany i zorganizowany w celu minimalizacji czasu potrzebnego na rozładunek od momentu wjazdu samochodu dostawczego na teren centrum dystrybucji do chwili wyjazdu poza bramki. Logistycy wysłuchali również prezentacji przedstawicielki Federacji Polskich Banków Żywności, która przedstawiła najlepsze praktyki logistyczne, dzięki którym firmy mogą pomagać najbardziej potrzebującym. Ostatnim wystąpieniem było przedstawienie łańcucha dostaw w Tesco Polska, które zakończyła sesja pytań i odpowiedzi.

Ostatnio zmieniany wtorek, 22 wrzesień 2015 12:12

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek lipca serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans nowym najemcą w Panattoni Park Pruszków II

Firma Deka Trans wynajęła blisko 5000 m kw. powierzchni magazynowo-biurowej z możliwością ekspansji do 6500...

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj