logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Kurierzy DHL Express z nowymi skanerami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Express, dostawca i ekspert w dziedzinie międzynarodowych usług logistycznych, kontynuuje inwestycje w modernizację i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Nie poprzestając na niedawnym wdrożeniu nowej floty pojazdów, idzie krok dalej i wyposaża swoich kurierów w nowoczesne, mobilne skanery - kluczowe narzędzia w ich codziennej pracy. Wymiana terminali odbywa się w ramach europejskiego programu inwestycyjnego DHL Express, standaryzującego usługi firmy, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. 

   TC55 to nowoczesne urządzenie mobilne, wyposażone w czytnik kodów kreskowych, działające w oparciu o system operacyjny Android. Z przekątną ekranu 4,3 cala przypomina nieco solidniejszy niż zwykle dotykowy smartfon; jest proste i intuicyjne w obsłudze, zwłaszcza dla użytkowników przyzwyczajonych do korzystania z tego typu telefonów komórkowych. Dostawcą nowych skanerów jest Zebra Technologies, choć TC55 zaprojektowano w dziale Enterprise firmy Motorola Solutions, przejętym przez Zebrę pod koniec 2014 r.
   Zainstalowana w urządzeniu najnowsza wersja oprogramowania Global Courier Application, zawiera szereg udogodnień, zarówno dla kuriera, jak i klienta. Dzięki technologii 3G w niezawodny sposób przesyła do systemów DHL informacje o przesyłce w czasie rzeczywistym, co umożliwia natychmiastową widoczność statusu przesyłek przez klientów. Ponadto, wraz z zapowiadaną na początku 2016 roku aktualizacją oprogramowania, zapewni kurierom szereg dodatkowych funkcji ułatwiających im codzienną pracę.
   Wśród najbardziej oczekiwanych nowinek znajdują się: możliwość bezpośredniego połączenia telefonicznego z klientem na podstawie numeru podanego w zleceniu oraz funkcja nawigacji, prowadząca kuriera do kolejnego punktu na jego trasie. Ponadto nowe skanery upraszczają oraz usprawniają komunikację z kurierami. Dyspozytorzy i koordynatorzy, kontaktujący się z kurierem dotychczas telefonicznie, mogą posłużyć się funkcją wysłania szybkiej wiadomości, która natychmiastowo wyświetli się na ekranie nowego skanera. Rewolucji uległ także sposób aktualizacji oprogramowania. TC55 wyposażone zostało w narzędzie pozwalające na zdalne instalowanie i aktualizowanie plików oraz aplikacji. Wystarczy, że urządzenie będzie w zasięgu DHL-owej sieci wi-fi, aby zaplanowane wcześniej pakiety danych znalazły się na skanerze. To kolejne usprawnienie procesu operacyjnego, które odciąża pracowników od konieczności wykonywania manualnej i czasochłonnej pracy oraz zapewnia na urządzeniu aktualizację aplikacji do najnowszej wersji. W ocenie kurierów nowy skaner to wysokiej klasy wydajne i bezawaryjne urządzenie.

- Wyposażony jest w stabilnie działający system oraz wiele aplikacji usprawniających naszą codzienną pracę, m.in. umożliwia segregowanie w odpowiednich folderach zeskanowanych przesyłek, jak również zapewnia stałą komunikację z działem dyspozycji i rozliczeń. Nowe urządzenie przypadło do gustu także klientom: umożliwia złożenie odręcznego podpisu palcem zastępując dotychczasowy rysik - powiedział Mateusz Firek, kurier DHL Express z warszawskiego terminala na Woli.

   Wymiana skanerów na TC55 objęła wszystkich kurierów realizujących usługi międzynarodowe. Zgodnie z polityką firmy, każdy kurier przeszedł szkolenie z obsługi nowego urządzenia oraz funkcjonowania nowej wersji aplikacji. Począwszy od wiosny do sierpnia, cały zespół kurierów DHL Express w Polsce, jako jeden z pierwszych na świecie, został przeszkolony i wyposażony w nowe TC55.

- Wdrożenie nowych skanerów do obsługi klientów międzynarodowych znacząco wpłynie na wydajność i efektywność pracy oraz na wysoką jakość świadczonych przez nas usług logistycznych. Ma to szczególne znaczenie w przypadku naszych ekspresowych usług międzynarodowych, realizowanych w trybie „od drzwi do drzwi”, z określonym terminem dostawy i z możliwością bieżącego monitorowania statusu przesyłki. Wszystkie te procesy związane z realizacją zleceń klientów, oddziałują na siebie i są ściśle związane z pracą kuriera. Inwestując w doskonalenie procesów operacyjnych, dbamy o najwyższy poziom realizacji zleceń i jednocześnie zapewniamy najwyższe standardy jakości obsługi, nieustannie kierując się zadowoleniem naszych klientów - powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor ds. operacji międzynarodowych w firmie DHL Express.

Ostatnio zmieniany piątek, 02 październik 2015 08:32

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj