logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PROMAG S.A. otwiera Centrum Techniki Magazynowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

"Magazyn Przyszłości - jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu" - to hasło przewodnie I Forum Logistycznego zorganizowanego 15 października br. w Poznaniu, w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG. Tym samym CTM zainaugurowało swoją działalność.

   Otwarte 15.10.2015 roku Centrum Techniki Magazynowej to pierwszy w Polsce nowoczesny obiekt konferencyjno-ekspozycyjno-szkoleniowy, dedykowany środowisku logistycznemu. W dwukondygnacyjnym budynku o powierzchni 1600 mkw. znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe oraz część ekspozycyjno-wystawowa, w której prezentowane będą m.in. cykliczne wystawy poświęcone innowacyjnym rozwiązaniom z zakresu intralogistyki. Centralną częścią ekspozycji jest w pełni zautomatyzowana pokazowa linia transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów wyposażona w najnowsze rozwiązania z dziedziny automatyki, robotyki oraz identyfikacji produktów, m.in. regały z układnicą paletową, automatyczne systemy przenośników, pomosty, roboty do paletyzacji i depaletyzacji, automatyczna owijarka, systemy identyfikacji towarów RFID.  Centrum Techniki Magazynowej mieści się w Poznaniu w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby PROMAG S.A., a jego budowa rozpoczęła się w 2014 roku.
   Forum zorganizowane podczas otwarcia centrum poświęcone zostało w całości kierunkom rozwoju, trendom i nowym technologiom, które mają szansę w najbliższych latach podnieść efektywność procesów realizowanych w firmach oraz stworzyć tzw. "szczupły magazyn". W trakcie kilku paneli tematycznych zaproszeni goście rozmawiali m.in. o najważniejszych wyzwaniach stojących przed współczesną polską logistyką, rozwoju i szansach, jakie daje automatyzacja i robotyzacja procesów logistycznych oraz nowoczesnych systemach identyfikacji towarów. W trakcie konferencji zaprezentowano także przykłady wdrożeń, usprawniających procesy kompletacji i transportu wewnętrznego.
  W wydarzeniu wzięło udział ok. 150 osób, w tym przedstawiciele, m.in. takich firm jak: Samsung Electronics, Kompania Piwowarska, Kronospan, Agregaty Fogo, Fakro, Bakoma, Stomil Sanok, Składy Vox, Moje Bambino, Lorenz Snack-World Logistics oraz Arkus & Romet Group. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło także reprezentantów środowiska naukowego, w tym m.in. Politechniki Poznańskiej, Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu, a także Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Urzędu Dozoru Technicznego. Uczestnikami Forum byli prezesi, członkowie zarządu, dyrektorzy i kadra odpowiedzialna w firmach za zarządzanie łańcuchem dostaw, logistykę, produkcję, transport i zaopatrzenie, magazyn i przepływ materiałów, a także strategię, rozwój i operacje.
   Forum "Magazyn Przyszłości - jak obniżyć koszty funkcjonowania Twojego biznesu" było wydarzeniem inaugurującym działalność Centrum Techniki Magazynowej PROMAG i zostało połączone z pierwszym uruchomieniem pokazowej, w pełni automatycznej linii transportu, paletyzacji, magazynowania i identyfikacji produktów, znajdującej się w części ekspozycyjnej obiektu. W trakcie wydarzenia zaproszeni gości mieli także okazję porozmawiać z doradcami PROMAG na temat oferowanych produktów i rozwiązań z zakresu automatyzacji.

- Od momentu powstania firmy PROMAG S.A. staraliśmy się łączyć dwa obszary działania. Z jednej strony były to inwestycje w poszerzanie i rozwój oferty produktowej. Dzięki temu jesteśmy obecnie jedyną firmą w Polsce z tak bogatą i w pełni kompleksową ofertą wyposażenia magazynowego, dostępną niemal od ręki. Z drugiej strony duży nacisk kładliśmy na rozwój własnej myśli technicznej, własnego know-how i inwestycje w wiedzę pracowników, co pozwala nam z kolei realizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie projekty inżynierskie w dziedzinie intralogistyki. Otwarcie Centrum Techniki Magazynowej to kolejny i bardzo ważny etap w rozwoju PROMAG S.A. Chcemy być nie tylko integratorem rozwiązań intralogistycznych, ale też integratorem całej branży, środowiska naukowego i młodych logistyków. Zależy nam na tym, aby dzięki takim wydarzeniom jak to, które zorganizowaliśmy dzisiaj, CTM PROMAG stało się miejscem ważnych spotkań i rozmów o kondycji polskiej logistyki, nowoczesnych rozwiązaniach czy też szansach i wyzwaniach z jakimi musi mierzyć się polska branża magazynowa. Poza tym, z uwagi na naszą aktywną i wieloletnią współpracę z uczelniami kształcącymi logistyków, będzie ono pełniło również funkcję centrum edukacji logistycznej - powiedział Lesław Łuczak, prezes zarządu, dyrektor naczelny PROMAG S.A.

- Forum "Magazyn Przyszłości" było pierwszym, inauguracyjnym spotkaniem branży logistycznej w CTM PROMAG, ale na pewno nie ostatnim. Chcemy, aby stało się ono platformą wymiany doświadczeń na temat najnowszych rozwiązań wspierających optymalizację procesów logistycznych i produkcyjnych w gronie kadry zarządzającej, właścicieli firm oraz środowiska naukowego i praktyków. Dlatego już teraz planujemy organizację kolejnych edycji i z pewnością będzie to wydarzenie cykliczne. Niebawem w Centrum Techniki Magazynowej odbędą się też pierwsze zajęcia dla studentów i uczniów szkół średnich, które będziemy starali się łączyć m.in. z możliwością zwiedzania naszego Centrum Logistycznego w Koninku. CTM pozwoli nam także na organizację mniejszych i bardziej kameralnych spotkań branżowych, a także dalszy rozwój szkoleń z cyklu "Bezpieczny Magazyn", podczas których skupiamy się na bezpiecznej eksploatacji oraz konserwacji urządzeń magazynowych i które z powodzeniem organizujemy już od 2013 roku - powiedziała Karolina Tokarz, wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu i marketingu PROMAG S.A.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2015 10:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj