logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Park Lublin spiżarnią dla polskich produktów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, podpisał kontrakt ze Spiżarnia SJ, zajmującą się dystrybucją polskich produktów spożywczych na rynek Wielkiej Brytanii i Irlandii. Firma wynajęła blisko 7 500 mkw. w Panattoni Park Lublin, a w sfinalizowaniu kontraktu pośredniczyła agencja doradcza JLL.

   Firma Spiżarnia SJ, zajmująca się eksportem oraz dystrybucją polskich produktów spożywczych w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wynajęła w Panattoni Park Lublin blisko 7 500 mkw. Powierzchnia magazynowa zajmie 6 800 mkw., a biurowa 570 mkw. Ze względu na branżę FMCG, w której działa najemca, część magazynu będzie zawierać wydzielone trzy zakresy temperaturowe w przedziale od 2°C do 8°C. Wynajęta powierzchnia posłuży firmie Spiżarnia SJ jako centralny magazyn logistyczny - obok już istniejących w Londynie, Manchesterze, Lincoln oraz Portadown w Irlandii Północnej. Będzie równocześnie pełnić funkcję reprezentacyjną, stanowiąc główną siedzibę najemcy. W rozmowach i w finalnym podpisaniu kontraktu pośredniczyła agencja doradcza JLL.
   Region Lublina z populacją sięgającą 2,2 miliona mieszkańców w województwie pozostaje logistycznym i biznesowym centrum środkowo-wschodniej Polski. Lublin zaś jest największym miastem wschodniej części kraju z ok. 350 000 mieszkańców, z ogromnym potencjałem i strategią przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

- Silna strategia przyciągania inwestycji zagranicznych nie ogranicza lokalnych firm, które działają globalnie, czego przykładem jest Spiżarnia SJ. Jesteśmy dumni, że nasze nowoczesne powierzchnie magazynowe wspierają te firmy w ich ekspansji i w aktywności biznesowej opartej o najwyższe standardy - stwierdził Robert Dobrzycki, Chief Executive Officer Europe z Panattoni Europe.

- Specjalizujemy się w dystrybucji polskich produktów spożywczych na rynku brytyjskim, a zapewnienie konkurencyjnych cen oferowanych przez nas towarów jest możliwe dzięki realizacji zamówień bezpośrednio z Polski. Nowoczesna powierzchnia magazynowa klasy A, do której dotychczas nie mieliśmy dostępu w Lublinie, wzmocni nas w realizacji misji nieustannego wspierania rozwoju naszych klientów poprzez tworzenie dla nich konkurencyjnych rynkowo rozwiązań, w oparciu o partnerstwo handlowe oraz poszanowanie zasad rzetelności kupieckiej. Z pewnością też przyczyni się do rozwoju naszej firmy - powiedział  Karol Wroński, współwłaściciel firmy Spiżarnia SJ.

- Spiżarnia chciała przenieść się z budynku klasy B do nowoczesnego obiektu i objąć większą powierzchnię o wyższym standardzie, w pełni dostosowaną do specyfiki działalności dynamicznie rozwijającej się firmy zajmującej się dystrybucją produktów spożywczych na rynku brytyjskim. Podpisanie umowy najmu w Panattoni Park Lublin budowanym na zasadach spekulacyjnych to również bardzo pozytywny sygnał dla rynku lubelskiego, który w ostatnim czasie przyciąga uwagę zarówno najemców, jak i deweloperów realizujących wysokiej jakości projekty magazynowe z atrakcyjnymi stawkami najmu - skomentował Mateusz Iłowiecki, starszy konsultant w Dziale Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL.

   Panattoni Park Lublin to nowoczesny kompleks o charakterze produkcyjno-technologicznym,  położony  w pobliżu dróg ekspresowych S12, S17 i S19, na terenie podstrefy Lublin, Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Park składa się z jednego obiektu o planowanej powierzchni 72 000 mkw. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycje w ramach parku, mogą korzystać z pomocy publicznej, stanowiącej pomoc regionalną w postaci zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych (PIT/CIT), udzielanej z tytułu zarówno poniesionych nakładów inwestycyjnych, jak i tworzenia nowych miejsc pracy.

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 październik 2015 07:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj