logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Spółka ARVATO otworzyła skład celny dla ENDO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

arvato Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych - jeden z największych dostawców usług dla e-commerce, podpisał umowę z producentem i dystrybutorem ubranek dziecięcych Endo, na pełną obsługę logistyczną sklepu internetowego endo.pl. Współpraca rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku, a w ostatnim czasie jej zakres został rozszerzony o unikatową na polskim rynku usługę, obejmującą zaawansowaną integrację systemową z uwzględnieniem bezpośrednich realizacji ze składu celnego.

    Projekt obsługi logistycznej sklepu internetowego endo.pl został uruchomiony w magazynie arvato w Błoniu k. Warszawy. Początkowo projekt obejmował kompleksową obsługę sklepu internetowego (czyli usługę magazynowania, kompletacji zleceń, obsługę zwrotów i wysyłkę towaru do klientów indywidualnych) tylko w ramach magazynu „krajowego”, w którym cały towar z importu był dostarczany w kartonach już po ocleniu ze składu celnego klienta, zlokalizowanego w Pruszkowie. Kolejny etap obejmował uruchomienie wszystkich dotychczasowych procesów w obszarze składu celnego w arvato z zachowaniem dotychczasowych wskaźników poziomu realizacji zleceń wysyłkowych.
   Realizacja tego projektu wymagała bezpośredniej współpracy sześciu firm i wiązała się z integracją czterech niezależnych systemów informatycznych - WMS arvato, ERP endo, CMS endo i systemu do obsługi zgłoszeń celnych Huzar, który przekazuje dane dotyczące zgłoszeń celnych do sytemu Celina Urzędu Celnego.

- Ten etap był bardzo złożony i wymagający dużej wiedzy oraz zaangażowania całego zespołu wdrożeniowego. Dzięki temu doświadczeniu udało nam się wykreować i zbudować nasze zupełnie nowe kompetencje w obszarze obsługi e-commerce, w zakresie składu celnego. Dodatkowo warto wspomnieć, że jest to pierwszy taki projekt na rynku, pierwszy o takim poziomie integracji - wyjaśnia Lidia Ratajczak-Kluck, dyrektor SG SCM w arvato Polska.

   Dzięki temu rozwiązaniu klient może czerpać z dodatkowych korzyści takich jak:

  • clenie tylko towaru, na które otrzymał zamówienie od klientów, co pozwala zoptymalizować należności celno-podatkowe,
  • możliwość składowania towarów wspólnotowych i nie-wspólnotowych dla wszystkich kanałów sprzedaży na tej samej powierzchni magazynowej,
  • konfekcjonowanie zleceń eksportowych bezpośrednio ze składu celnego,
  • korzystanie z szerokiego wachlarza usług VAS (value added services).

- Podjęcie decyzji o przekazaniu logistyki obsługi sklepu internetowego w outsourcing, było naturalnym krokiem w optymalizacji procesów i kosztów logistyki, które pozwolą na zwiększenie konkurencyjności firmy. O wyborze arvato zdecydowały szeroki wachlarz usług i profesjonalizm zespołu. Teraz możemy się skupić na podstawowych procesach, czyli projektowaniu, produkcji, marketingu, a logistykę e-sklepu przekazaliśmy profesjonalnej firmie - dodaje Mariusz Kaźmierczak, prezes zarządu Decoratum Sp. z o.o. S.K.A.

   W chwili obecnej zgłoszenia celne z danego dnia są realizowane o godz. 15:00, a to oznacza, że spakowane zamówienia po ocleniu jeszcze tego samego dnia są przekazywane do 4 z 5 przewoźników obsługujących klientów sklepu internetowego endo.pl, zapewniając czas realizacji większości zamówień w 24h. W okresach wzmożonego ruchu wydłużany jest czas pracy zespołu arvato, dostosowany do zapotrzebowania oraz uruchamiane są dodatkowe dyspozycje clenia. W ramach kompleksowości opisanego rozwiązania, WMS SAP arvato jest odpowiedzialne za zarządzanie składem celnym zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami, a współpracująca z endo i arvato Agencja Celna realizuje wszystkie procedury celne związane z importem, transferem towaru pomiędzy składami, dopuszczeniem do obrotu i eksportem. Pozwoliło to na wykreowanie i zbudowanie zupełnie nowych kompetencji arvato w zakresie procedury składu celnego do obsługi rynku e-commerce w Polsce.

Ostatnio zmieniany środa, 04 listopad 2015 12:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj