logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Już 12 portów azjatyckich w ofercie bezpośrednich połączeń morskich ROHLIG SUUS Logistics

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 ROHLIG SUUS Logistics od kliku lat skutecznie obsługuje bezpośrednie linie drobnicowe, obejmujące główne porty w południowej i wschodniej Azji. Obecnie firma z sukcesem rozwija także serwisy drobnicowe z mniejszych portów azjatyckich, konsekwentnie dążąc do objęcia pozycji lidera w tym obszarze.

   Decyzja dotycząca rozszerzenia usług morskich ROHLIG SUUS Logistics jest wynikiem strategii budowania możliwie szerokiej i kompleksowej oferty usług oraz szybkiego reagowania na potrzeby klientów. Firma od lat konsoliduje przesyłki z głównych chińskich portów takich jak: Shanghai, Ningbo czy Yantian oraz z Hong Kongu i Singapuru. Teraz obsługuje także mniejsze ośrodki: Xiamen, Fuzhou, Dalian, Xingang, Qingdao, Kaohsiung (Taiwan), Chittagong (Bangladesz). Regularne serwisy drobnicowe realizowane są raz w tygodniu, według stałego harmonogramu, z gwarancją wypłynięcia nawet w okresie szczytów sezonowych.

- Zainteresowanie serwisami drobnicowymi z mniejszych portów azjatyckich okazało się dużo większe niż pierwotnie zakładaliśmy. Klienci chętnie korzystają z bezpośrednich połączeń, gdyż pozwalają one uniknąć przeładunków oraz skracają czas dostawy nawet o blisko 2 tygodnie. Dwucyfrowy wzrost wolumenu od początku roku - względem roku poprzedniego, znacząco przerósł nasze oczekiwania. Planujemy dalej rozwijać siatkę bezpośrednich połączeń, aby z czasem stać się niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Z naszych analiz rynkowych jasno wynika, że aktualnie na rynku są zaledwie dwie firmy, które mają tak różnorodną ofertę, w tym jedną z nich jest ROHLIG SUUS - wskazuje Jacek Liszewski, dyrektor ds. frachtu morskiego w ROHLIG SUUS Logistics.

   Operator dodatkowo skraca transit time, dekonsolidując kontenery we własnych hubach w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i Gdańsku oraz wykorzystując własną sieć dystrybucji, która gwarantuje dostawy do finalnych odbiorców w 24 godziny na terenie całej Polski. Dla przykładu, dzięki takiemu rozwiązaniu ROHLIG SUUS Logistics świadczy najszybszą na rynku (36 dni), bezpośrednią linię drobnicową z Szanghaju do Poznania. Konkurencyjne serwisy mają czas dostawy dłuższy o około 2 tygodnie. Partnerstwo z międzynarodową Grupą ROHLIG specjalizującą się we frachcie morsko-lotniczym daje również dodatkowe korzyści dla klienta.

- Globalny dział zakupów oraz stały, wysoki wolumen towarów w Grupie ROHLIG gwarantuje naszym klientom korzystne stawki i dostępność powierzchni ładunkowej na statkach nawet w okresach największych pików sprzedażowych - dodaje Jacek Liszewski.

   W najbliższym czasie ROHLIG SUUS planuje uruchomienie kolejnych serwisów z Guangzhou w Chinach i Busan w Korei Południowej.

Ostatnio zmieniany wtorek, 10 listopad 2015 08:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj