logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Global Forwarding, Freight obchodzi 200-lecie logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Global Forwarding, Freight, specjalista od frachtu lotniczego, morskiego i drogowego w Grupie Deutsche Post DHL, świętuje w tym roku swoje dwustulecie. Historia usług logistycznych spod żółtego znaku rozpoczęła się w 1815 roku. Wtedy to Louis Danzas założył firmę “Danzas”, która w ciągu następnych dwustu lat stała się światowej sławy firmą transportową.

   Obecnie rozwiązania logistyczne w transporcie lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym są rozwijane przez DHL Global Forwarding, Freight, jedną z czterech dywizji operacyjnych Grupy Deutsche Post DHL.

- Duch nowatorstwa i przedsiębiorczości, który pozwolił firmie utrzymać się na szczycie przez ostatnie dwa stulecia jest zapisany w naszych genach - mówi Frank Appel, Prezes Grupy Deutsche Post DHL. - Stale pracujemy nad nadaniem nowego wymiaru pojęciu logistyka i stworzeniem nowego podejścia, do procesu udoskonalania łańcuchów dostaw, ponieważ naszym celem jest stymulowanie rozwoju światowego handlu, łączenie ze sobą ludzi i wspieranie dobrej koniunktury na całym świecie.

   Historia firmy Danzas rozpoczęła się od przewozu towarów konnym wozem na ważnym szlaku handlowym, łączącym Bazyleę i Mulhouse. Po wynalezieniu kolei żelaznych i statków parowych pojawiły się nowe trasy przewozowe. W czasie, gdy transport lądowy i morski stale się rozwijał, Danzas skorzystał z nowych możliwości i zaoferował dostawy transatlantyckie do Nowego Jorku. Oprócz wykorzystania różnych środków transportu i stworzenia oddziałów na całym świecie, by zwiększyć swój zasięg, DHL dotrzymuje także kroku postępowi w innych dziedzinach. Niezależnie od tego, czy jest to skanowanie kodów kreskowych, koncepcja dostawy just-in-time, czy rozwiązania informatyczne, DHL zawsze stymuluje dalszy rozwój swojej branży. Dzisiaj DHL Global Forwarding, Freight zarządza logistyką takich światowych wydarzeń, jak przedstawienia Cirque du Soleil, dbając o to, by wszystko było na swoim miejscu tak, by przedstawienie mogło się bezproblemowo odbyć w każdej części świata. DHL Global Forwarding, Freight przewozi wiatraki i spektrometry kosmiczne, transportuje delikatne instrumenty muzyczne Orkiestry Gewandhaus podczas jej tournée, a także pomaga przewozić ponad 10 000 koni mechanicznych na 19 torów wyścigowych na 5 kontynentach tak, by zdążyć na kolejny wyścig Formuły 1.

- To wszystko byłoby niemożliwe bez zaangażowania naszych pracowników. Gorąco dziękuję naszym kolegom, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, by umocnić naszą pozycję jako lidera na rynku oraz stale rozwijać naszą firmę - podsumowuje Appel.

   Z okazji tego jubileuszu Amadou Diallo, dyrektor zarządzający DHL Freight, opublikował dla Grupy Deutsche Post DHL przegląd historyczny “200 years of logistics - Danzas and DHL shape an industry”. Książka na ponad 100 stronach odsłania przed czytelnikiem historię firmy - od jej początków w Alzacji aż do pozycji lidera usług logistycznych na świecie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 listopad 2015 07:17

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj