logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Global Forwarding, Freight obchodzi 200-lecie logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Global Forwarding, Freight, specjalista od frachtu lotniczego, morskiego i drogowego w Grupie Deutsche Post DHL, świętuje w tym roku swoje dwustulecie. Historia usług logistycznych spod żółtego znaku rozpoczęła się w 1815 roku. Wtedy to Louis Danzas założył firmę “Danzas”, która w ciągu następnych dwustu lat stała się światowej sławy firmą transportową.

   Obecnie rozwiązania logistyczne w transporcie lotniczym, morskim, drogowym i kolejowym są rozwijane przez DHL Global Forwarding, Freight, jedną z czterech dywizji operacyjnych Grupy Deutsche Post DHL.

- Duch nowatorstwa i przedsiębiorczości, który pozwolił firmie utrzymać się na szczycie przez ostatnie dwa stulecia jest zapisany w naszych genach - mówi Frank Appel, Prezes Grupy Deutsche Post DHL. - Stale pracujemy nad nadaniem nowego wymiaru pojęciu logistyka i stworzeniem nowego podejścia, do procesu udoskonalania łańcuchów dostaw, ponieważ naszym celem jest stymulowanie rozwoju światowego handlu, łączenie ze sobą ludzi i wspieranie dobrej koniunktury na całym świecie.

   Historia firmy Danzas rozpoczęła się od przewozu towarów konnym wozem na ważnym szlaku handlowym, łączącym Bazyleę i Mulhouse. Po wynalezieniu kolei żelaznych i statków parowych pojawiły się nowe trasy przewozowe. W czasie, gdy transport lądowy i morski stale się rozwijał, Danzas skorzystał z nowych możliwości i zaoferował dostawy transatlantyckie do Nowego Jorku. Oprócz wykorzystania różnych środków transportu i stworzenia oddziałów na całym świecie, by zwiększyć swój zasięg, DHL dotrzymuje także kroku postępowi w innych dziedzinach. Niezależnie od tego, czy jest to skanowanie kodów kreskowych, koncepcja dostawy just-in-time, czy rozwiązania informatyczne, DHL zawsze stymuluje dalszy rozwój swojej branży. Dzisiaj DHL Global Forwarding, Freight zarządza logistyką takich światowych wydarzeń, jak przedstawienia Cirque du Soleil, dbając o to, by wszystko było na swoim miejscu tak, by przedstawienie mogło się bezproblemowo odbyć w każdej części świata. DHL Global Forwarding, Freight przewozi wiatraki i spektrometry kosmiczne, transportuje delikatne instrumenty muzyczne Orkiestry Gewandhaus podczas jej tournée, a także pomaga przewozić ponad 10 000 koni mechanicznych na 19 torów wyścigowych na 5 kontynentach tak, by zdążyć na kolejny wyścig Formuły 1.

- To wszystko byłoby niemożliwe bez zaangażowania naszych pracowników. Gorąco dziękuję naszym kolegom, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko, by umocnić naszą pozycję jako lidera na rynku oraz stale rozwijać naszą firmę - podsumowuje Appel.

   Z okazji tego jubileuszu Amadou Diallo, dyrektor zarządzający DHL Freight, opublikował dla Grupy Deutsche Post DHL przegląd historyczny “200 years of logistics - Danzas and DHL shape an industry”. Książka na ponad 100 stronach odsłania przed czytelnikiem historię firmy - od jej początków w Alzacji aż do pozycji lidera usług logistycznych na świecie.

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 listopad 2015 07:17

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

ORLEN inwestuje w nowoczesną hermetyczną myjnię cystern kolejowych

ORLEN inwestuje w nowoczesną hermetyczną myjnię cystern kolejowych

Nowa hermetyczna myjnia cystern kolejowych powstanie na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Technologia...

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

W imieniu Fundacji GS1 Polska oraz klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing zapraszamy do wzięcia...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj