logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Air & Sea najszybciej rosnącym operatorem lotniczym na świecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DSV Air & Sea od lat wiedzie prym pod względem tempa rozwoju w ramach Grupy DSV, co kwartał realizując z nawiązką wyznaczone cele strategiczne. Po pierwszym półroczu 2015 wzrost w zakresie obsługiwanego frachtu lotniczego wyniósł aż 8,8 proc., nie tylko znacznie przekraczając średnią rynkową, ale także pozwalając DSV wyprzedzić pod tym względem dużo większych graczy rynkowych.

   W ostatnim czasie David P. Campbell, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich analityków transportowych, podsumowując wyniki branży określił DSV jako najszybciej rosnącego operatora lotniczego na świecie. Przyglądając się osiągnięciom operatora w ostatnich latach, trudno z tym stanowiskiem polemizować. Wzrost wolumenów obsługiwanych przez DSV Air & Sea w ubiegłym roku wyniósł 11 proc, w pierwszych sześciu miesiącach br. było to 8,8 proc. we frachcie lotniczym, podczas gdy średnia rynkowa wyniosła w tym czasie 2-4 proc., z dużymi indywidualnymi wahaniami wśród operatorów. Dla porównania największy obecnie globalny operator frachtu lotniczego zanotował w pierwszym półroczu 3,6 proc. spadek wolumenów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

- Zdecentralizowany system decyzyjny jest głównym motorem DSV, zapewniającym nam systematyczne osiąganie wydajności powyżej średniej rynkowej. Podstawą naszych relacji z klientami jest zawsze dialog oraz osobisty kontakt. Dzięki nim mamy każdorazowo możliwość wypracowania najkorzystniejszego dla nich rozwiązania, w pełni odpowiadającego na ich potrzeby i oczekiwania. Klienci chwalą sobie w tym kontekście szczególnie naszą elastyczność, która pozwoliła nam w ostatnich miesiącach pozyskać kilka bardzo dużych kontraktów - mówi Carsten Trolle, CEO DSV Air & Sea.

   Niezwykle istotnym elementem sukcesu DSV są z pewnością konkurencyjne ceny, które firma jest w stanie zaoferować, jako najbardziej efektywny spedytor na rynku. Warto zaznaczyć, że DSV posiada obecnie najwyższy w branży współczynnik konwersji w wysokości 34,5 proc., tym samym będąc w stanie zaoferować swoim klientom atrakcyjny poziom cen przy zachowaniu wysokich standardów świadczonych usług.  

- Doskonałe wyniki DSV Air & Sea nie są zasługą szczęścia lub sprzyjających okoliczności. Na sukces naszej dywizji składa się cały szereg elementów, które w połączeniu pozwalają nam na rozwój w tak dynamicznym tempie. Efektywnie wykorzystujemy dostępne nam narzędzia jednocześnie pamiętając o tym, że kluczem do sukcesu na rynku o tak dużej konkurencji jest przede wszystkim elastyczność. Realizujemy ją zarówno w zakresie naszych usług, jak i oferowanej przez nas sieci transportowej. Dzięki takiemu podejściu nie tylko stale pozyskujemy nowych klientów, ale także rozszerzamy działalność z obecnymi - mówi Arkadiusz Mirek, prezes zarządu DSV Air & Sea w Polsce.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 listopad 2015 07:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj