logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Air & Sea najszybciej rosnącym operatorem lotniczym na świecie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DSV Air & Sea od lat wiedzie prym pod względem tempa rozwoju w ramach Grupy DSV, co kwartał realizując z nawiązką wyznaczone cele strategiczne. Po pierwszym półroczu 2015 wzrost w zakresie obsługiwanego frachtu lotniczego wyniósł aż 8,8 proc., nie tylko znacznie przekraczając średnią rynkową, ale także pozwalając DSV wyprzedzić pod tym względem dużo większych graczy rynkowych.

   W ostatnim czasie David P. Campbell, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich analityków transportowych, podsumowując wyniki branży określił DSV jako najszybciej rosnącego operatora lotniczego na świecie. Przyglądając się osiągnięciom operatora w ostatnich latach, trudno z tym stanowiskiem polemizować. Wzrost wolumenów obsługiwanych przez DSV Air & Sea w ubiegłym roku wyniósł 11 proc, w pierwszych sześciu miesiącach br. było to 8,8 proc. we frachcie lotniczym, podczas gdy średnia rynkowa wyniosła w tym czasie 2-4 proc., z dużymi indywidualnymi wahaniami wśród operatorów. Dla porównania największy obecnie globalny operator frachtu lotniczego zanotował w pierwszym półroczu 3,6 proc. spadek wolumenów w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

- Zdecentralizowany system decyzyjny jest głównym motorem DSV, zapewniającym nam systematyczne osiąganie wydajności powyżej średniej rynkowej. Podstawą naszych relacji z klientami jest zawsze dialog oraz osobisty kontakt. Dzięki nim mamy każdorazowo możliwość wypracowania najkorzystniejszego dla nich rozwiązania, w pełni odpowiadającego na ich potrzeby i oczekiwania. Klienci chwalą sobie w tym kontekście szczególnie naszą elastyczność, która pozwoliła nam w ostatnich miesiącach pozyskać kilka bardzo dużych kontraktów - mówi Carsten Trolle, CEO DSV Air & Sea.

   Niezwykle istotnym elementem sukcesu DSV są z pewnością konkurencyjne ceny, które firma jest w stanie zaoferować, jako najbardziej efektywny spedytor na rynku. Warto zaznaczyć, że DSV posiada obecnie najwyższy w branży współczynnik konwersji w wysokości 34,5 proc., tym samym będąc w stanie zaoferować swoim klientom atrakcyjny poziom cen przy zachowaniu wysokich standardów świadczonych usług.  

- Doskonałe wyniki DSV Air & Sea nie są zasługą szczęścia lub sprzyjających okoliczności. Na sukces naszej dywizji składa się cały szereg elementów, które w połączeniu pozwalają nam na rozwój w tak dynamicznym tempie. Efektywnie wykorzystujemy dostępne nam narzędzia jednocześnie pamiętając o tym, że kluczem do sukcesu na rynku o tak dużej konkurencji jest przede wszystkim elastyczność. Realizujemy ją zarówno w zakresie naszych usług, jak i oferowanej przez nas sieci transportowej. Dzięki takiemu podejściu nie tylko stale pozyskujemy nowych klientów, ale także rozszerzamy działalność z obecnymi - mówi Arkadiusz Mirek, prezes zarządu DSV Air & Sea w Polsce.

Ostatnio zmieniany piątek, 27 listopad 2015 07:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj