logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL ułatwia handel pomiędzy Europą a Tajwanem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Global Forwarding, Freight, spółka Grupy Deutsche Post DHL specjalizująca się we frachcie lotniczym, morskim i drogowym, połączyła drogą morską Tajwan z Chinami kontynentalnymi i włączyła ten kraj do swojej pionierskiej, szybko rozwijającej się multimodalnej sieci w Azji północnej.

   Dla tej nowej destynacji spółka oferuje klientom usługę przesyłek całokontenerowych typu door-to-door DHL Railline, która jest możliwa dzięki połączeniu sieci kolejowej Warszawa-Suzhou z głównym tajwańskim portem w Taichung (przy wykorzystaniu drogi morskiej). Usługa jest dostępna również w kierunku zachodnim dla klientów posiadających ładunki na Tajwanie i zainteresowanych rozwojem swojej działalności na rynkach europejskich.


- Od czasu, gdy w 2011 r. po raz pierwszy wprowadziliśmy do naszej oferty usługę transportu multimodalnego, stale rozszerzamy naszą sieć, by wspierać wciąż rozwijające się stosunki handlowe pomiędzy Europą a Chinami - powiedział Amadou Diallo, dyrektor zarządzający DHL Freight. - Dodając Tajwan do sieci, rozszerzamy swój zasięg na Azję północną, ułatwiając dostęp do tego regionu klientom z Europy, chcącym eksportować półprodukty, maszyny i sprzęt.

   DHL rozpoczął ekspansję na kraje Azji północnej w 2014 roku, kiedy do swojej sieci przyłączył Japonię. Dzięki rozszerzeniu zasięgu usług na Tajwan, klienci w Europie i w całej Azji północnej zyskali dostęp do regularnych i sprawnych usług logistycznych, które pozwalają im rozwijać swoją działalność na obu kontynentach. Elastyczność usługi Railline DHL umożliwia klientom rezerwowanie pojedynczych kontenerów, grup wagonów lub całych składów pociągów towarowych.
   Nowa usługa transportu multimodalnego Europa-Chiny-Tajwan, zarówno w kierunku wschodnim, jak i zachodnim, pozwala na uzyskanie oszczędności kosztów frachtu wynoszących nawet 85% oraz na zmniejszenie emisji CO2 o nawet 90% w porównaniu do transportu lotniczego oraz na skrócenie czasu transportu w porównaniu do frachtu morskiego. Podobnie jak rozwiązanie japońskie, nowa usługa wykorzystuje transport drogowy, morski i kolejowy do przewozu ładunków z Europy lub z Tajwanu siecią DHL. W porównaniu do frachtu morskiego, stosowanego jako jedyny sposób transportu, to rozwiązanie multimodalne redukuje czas dostawy o 10 do 21 dni, w zależności od miejsca pochodzenia i przeznaczenia.
   W tym roku DHL poszerzył swoją sieć multimodalną Chiny-Europa o połączenie Hamburg - Zhengzhou, w kierunku wschodnim i zachodnim, które stanowi uzupełnienie dotychczasowych tras DHL Global Forwarding, Freight. W kierunku wschodnim trasa Hamburg - Zhengzhou przebiegająca przez Kazachski Korytarz Zachodni stanowi uzupełnienie innej trasy biegnącej na wschód - z Warszawy do Suzhou szlakiem transsyberyjskim. Jeden pociąg towarowy w kierunku zachodnim odjeżdża co tydzień z Chengdu, głównego centrum dystrybucji w Chinach, miasta będącego węzłem transportowym dla towarów branży high-tech, motoryzacyjnej i innych. Pociąg pokonuje Kazachski Korytarz Zachodni i dojeżdża do Łodzi. Drugi - również cotygodniowy - pociąg towarowy, pokonujący Transsyberyjski Korytarz Północny, obsługuje ośrodki produkcyjno-handlowe w Szanghaju, Suzhou i okolicach oraz kursuje na trasie Suzhou - Warszawa.  Usługi multimodalne DHL zapewniają przejrzysty łańcuch dostaw, opcję szybszej dostawy na rynek oraz płynnie łączą rozbudowującą się sieć DHL na terenie Europy i Azji.
   W roku 2014 DHL, jako pierwsze, uruchomiło połączenie kolejowe Chiny - Europa z użyciem kontenerów umożliwiających kontrolowanie temperatury. Dzięki temu klienci mający produkty wrażliwe na wahania temperatur zyskali dostęp do ekonomicznego połączenia kolejowego.

Ostatnio zmieniany środa, 02 grudzień 2015 13:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast wynajmuje powierzchnię w Logicor Poznań

Aluplast podpisał umowę najmu 10 000 m kw. powierzchni magazynowo-przemysłowej w centrum dystrybucyjnym Logicor Poznań...

MAN wozi świąteczną atmosferę

MAN wozi świąteczną atmosferę

 Czerwony ciągnik siodłowy MAN TGX 18.440 BLS 4x2 EfficientLine2 z kolorową naczepą przemierza w styczniu...

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

North-West Logistic Park w rękach amerykańskiego inwestora

Amerykański inwestor Exeter Property Group zawarł finalną umowę kupna centrum magazynowo-produkcyjnego North-West Logistic Park w...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj