logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Małe kroki, wielkie rezultaty - dodatkowe usługi Poczty Polskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Żyjemy coraz szybciej i wciąż szukamy oszczędności czasu, dlatego Poczta Polska wprowadza do swojej oferty wiele dodatkowych usług i funkcjonalności. Dzięki elektronicznemu awizo (eINFO: awizo) można otrzymać informacje o awizacji rejestrowanych przesyłek za pośrednictwem smsa lub e-maila. Jest także możliwość skorzystania z usługi Polecony do skrzynki, a dzięki eFormularzom obie te usługi można zamówić za pośrednictwem strony www - bez wychodzenia z domu.

   eINFO: awizo
Wystarczy wypełnić „Żądanie otrzymywania zawiadomień w formie elektronicznej” za pośrednictwem strony internetowej (eFormularze) lub udać się do placówki pocztowej i złożyć osobiście formularz w wersji papierowej, a powiadomienia o awizowanych przesyłkach będą przesyłane SMSem albo e-mailem.
 
  Polecony do skrzynki
Dzięki tej usłudze przesyłki polecone mogą zostać pozostawione przez listonosza bezpośrednio w skrzynce oddawczej adresata (dotyczy listów poleconych bez zwrotnego potwierdzenia odbioru oraz w rozmiarze umożliwiającym wsunięcie do skrzynki). Dodatkowo można skorzystać z opcji otrzymywania bezpłatnych SMSów albo e-maili (eINFO: powiadomienie) z informacją o doręczeniu przesyłki poleconej do swojej skrzynki na listy. Wystarczy podać swój nr telefonu albo adres e-mail. Żądanie doręczania przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej można złożyć poprzez stronę www albo w tradycyjnej, papierowej wersji w placówce pocztowej.
 
   Odbiór w punkcie
Odbiór w punkcie to wygodne rozwiązanie, umożliwiające odebranie przesyłki w dogodnym miejscu i czasie, przy okazji codziennych czynności. Do dyspozycji jest kilka tysięcy punktów odbioru. Poczta Polska S.A. udostępnia opcję odbioru przesyłek kurierskich i paczkowych w placówkach pocztowych oraz na blisko 1000 stacji paliw Orlen czynnych w większości 24 h/7 dni w tygodniu. Korzystając z tej opcji klient zostanie powiadomiony SMSem o tym, iż przesyłka czeka na odbiór we wskazanym przez niego miejscu.
 
   eINFO: przesyłka
Dzięki tej usłudze każda przesyłka nadana w ramach usługi Pocztex w serwisie Ekspres 24 oraz niepowszechnych usług pocztowych, takich jak: PACZKA24, PACZKA48, może być elektronicznie zaanonsowana poprzez wysłanie do adresata SMSa z informacją o nadaniu przesyłki, o podjętej próbie doręczenia, awizowaniu lub adresie placówki, gdzie zgodnie z życzeniem nadawcy kurier dostarczył przesyłkę.
 
   Skrytka pocztowa
Dzięki możliwości wynajęcia własnej skrytki pocztowej w dowolnie wybranej placówce, w której skrytki są dostępne, klient zyskuje możliwość odebrania przesyłek nierejestrowanych oraz zawiadomienia o przesyłkach rejestrowanych.
 
   eFormularze
Od ponad roku jest możliwość korzystania z eFormularzy, dzięki którym można składać żądania na usługi bezpłatne Poczty Polskiej S.A. takie jak:
- eINFO: awizo
- Polecony do skrzynki

A od października 2015 roku rozbudowano eFormularze także o płatne usługi:
- Doręczenie na życzenie
- Dosyłanie przesyłek
- Przechowywanie przesyłek

Dzięki wprowadzeniu eFormularzy klient zyskujecie możliwość szybkiego i wygodnego zamówienia i korzystania z usług pocztowych bez wychodzenia z domu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 styczeń 2016 10:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj