logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics przyspiesza z e-commerce

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

Już 17% krajowych dostaw ROHLIG SUUS Logistics to dostawy do odbiorców indywidualnych (B2C), a udział ten systematycznie wzrasta. Firma upatruje swoją przewagę w obsłudze magazynowej i dostawach przesyłek o gabarytach większych niż paczki podejmowane przez branżę kurierską i paczkomaty. Jej mocną stroną są także wysokie kompetencje związane z estetyką dostarczanych przesyłek, profesjonalne rozwiązania informatyczne oraz kompleksowa obsługa łańcucha dostaw.

   Według prognoz na 2016 rok dynamika sprzedaży internetowej wzrośnie o 23% i jest to najwyższa prognoza wzrostu pośród państw wysoko rozwiniętych, w tym Niemiec i Wielkiej Brytanii. Szacowana wartość sprzedaży to dopiero ponad 6 mld euro, podczas gdy np. w Niemczech wynosi ona blisko 65 mld euro - czyli 10-krotnie więcej, co pokazuje ogromny potencjał wzrostu dla polskiego rynku e-commerce. Według raportu "Logistyka e-commerce w Polsce. Przetarte szlaki dla rozwoju sektora", największy przewidywany wzrost popytu na krajowe usługi logistyczne w ciągu najbliższych pięciu lat będzie dotyczył (obok kategorii: moda, zdrowie i uroda) takich branż jak: wyposażenie wnętrz, AGD, dom i ogród czy artykuły elektroniczne. To zarazem strategiczne branże dla ROHLIG SUUS Logistics. Bowiem jedną z głównych przewag operatora są kompetencje w obsłudze przesyłek o dużej rozpiętości gabarytowej, w tym niespaletyzowanych, których dostawa wykracza poza możliwości kurierów (ponad 30 kg, ponad 0,5 m sześc.) oraz towarów o dużej wrażliwości na uszkodzenia, jak meble, sprzęt elektroniczny czy armatura. To doświadczenie firma wyniosła z wieloletniej obsługi największych producentów branży AGD.

- Szacujemy, że realizujemy ponad 50% dostaw B2B sprzętu AGD w Polsce. Zbierane przez lata doświadczenia w tej branży pozwoliły nam w naturalny sposób nabyć kompetencje pracy z wrażliwymi produktami i niezwykle wymagającymi odbiorcami, które wydają się nieocenione w obsłudze handlu internetowego - mówi Daniel Franke - członek zarządu ROHLIG SUUS Logistics.

   W dostawach do finalnych odbiorców ROHLIG SUUS Logistics precyzyjnie definiuje grupę klientów, dla których kompetencje firmy tworzą największą wartość dodaną. Natomiast obsługę magazynową firma kieruje do wszystkich branż handlu internetowego. ROHLIG SUUS Logistics od lat zarządza zapasami, przygotowuje zestawy promocyjne i realizuje projekty copackingowe pod akcje marketingowe zróżnicowanych towarów: kosmetyków, artykułów spożywczych, alkoholi czy płyt CD, w tym dla sklepów online. Ważną rolę w procesie obsługi zamówień internetowych odgrywa również estetyka dostarczanych przesyłek i komunikacja z klientem.

- Ocena tych dwóch istotnych elementów jest głównym czynnikiem wpływającym na ogólną opinię klienta na temat e-sklepu. Jesteśmy logistykami, ale nasza rola już od dawna wykracza poza standardowe czynności operacyjne. Doskonale rozumiemy, że jesteśmy twarzą naszego klienta u ostatecznego odbiorcy przesyłki i mamy bezpośredni wpływ na wizerunek e-sklepu. Dlatego produkty dostarczamy zgodnie z filozofią „white gloves”, a pracownicy i kierownicy są odpowiednio przygotowani do komunikacji z odbiorcami - dodaje Daniel Franke.

   Trzecią przewagą, na której ROHLIG SUUS zamierza budować swoją pozycję w obsłudze sektora e-commerce jest kompleksowa obsługa łańcuchów dostaw. Portfel usług logistycznych pozwala firmie na import towarów z całego świata, zarządzanie zapasami i dostawy na rynki europejskie. Takim kompleksowym podejściem będą zainteresowane międzynarodowe marki, prowadzące sprzedaż internetową na wielu rynkach. Firma realizuje obsługę magazynową oraz kompletację zamówień w oparciu o system WMS, który jest w pełni zintegrowany z systemem dedykowanym do realizacji dostaw. Dzięki temu, dostarczanie przesyłek na terenie Polski możliwe jest w ciągu 24 h. Dodatkowo przy odpowiednim poziomie zamówień ROHLIG SUUS zapewnia integrację z systemem informatycznym e-sklepu.

Ostatnio zmieniany środa, 13 styczeń 2016 14:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

UPS zwiększa pojemność w połączeniach lotniczych w południowej Polsce

Firma UPS zwiększyła pojemność samolotu kursującego między Katowicami a europejskim lotniczym centrum logistycznym w Kolonii....

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Na Śląsku coraz popularniejsze magazyny samoobsługowe

Przechowywanie przedmiotów w „hotelach dla rzeczy”, jak często nazywa się magazyny samoobsługowe, staje się coraz...

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji…

6. Forum Kobiet w Logistyce o wartości dodanej i retencji klienta

„Logistyka +” czyli wszystko o wartości dodanej i retencji klienta - dyskutować o tym będą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj