logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

CHEP pomaga lokalnie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

CHEP Polska w ramach swojej strategii zrównoważonego rozwoju prowadzi działania CSR oparte o zaangażowanie pracowników firmy. Rok 2015 upłynął pod znakiem wolontariatu pracowniczego i aktywności na rzecz społeczności lokalnych w miejscach prowadzenia działalności biznesowej CHEP. Projekt Zrównoważony rozwój ma na celu między innymi wsparcie społeczności odznaczających się największymi potrzebami. Akcje charytatywne realizowane są wolontaryjnie przy udziale osób zatrudnionych w CHEP.

- Dbanie o zrównoważony rozwój w przedsiębiorstwie jest w obecnych czasach nie tylko pożądaną postawą prospołeczną, lecz koniecznością związaną z rekompensowaniem negatywnego wpływu biznesu na środowisko i społeczeństwo. Zrównoważony rozwój to dla nas jeden z podstawowych elementów polityki firmy - mówi Kinga Di Salvo, Country General Manager, CHEP Polska i kraje bałtyckie. - Jednym z celów realizowanych w ramach strategii jest wsparcie społeczności lokalnych, w których funkcjonuje CHEP. Działania CSR, które prowadzimy m.in. przy pomocy wolontariatu pracowniczego, są dla nas źródłem radości i satysfakcji. Podziękowania, jakie otrzymujemy za naszą pomoc, pozwalają nam ze zdwojoną energią angażować się w kolejne akcje charytatywne – dodaje.

   W roku 2015 wsparcie CHEP skierowane było m.in. do podopiecznych domu dziecka w Białowieży, domu dziecka dla przewlekle chorych dzieci Fundacji „Dom w Łodzi”, Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego im. Sue Ryder w Warszawie. Formy wsparcia są różnorodne,  dostosowane zarówno do potrzeb beneficjentów, jak i umiejętności oraz talentów pracowników CHEP. Wolontariusze CHEP pomagali potrzebującym w remontach, biegli w na 10 km i w maratonie, kolędowali, organizowali świąteczną aukcję charytatywną, podczas której licytowano przedmioty ofiarowane przez pracowników. Aukcja przyniosła ponad 17 tysięcy złotych zysku, który został przeznaczony na wsparcie fundacji „Dom w Łodzi”. W tym roku udało się również wesprzeć organizację obchodów Dnia Obywatela w ZOL-u im. Sue Ryder w Warszawie.
   W 2015 roku do grona stale wspieranych organizacji społecznych dołączył Bank Żywności. Wolontariusze CHEP uczestniczyli we wspólnej akcji, w ramach której wraz z pracownikami lokalnego banku zbierali i dystrybuowali żywność dla potrzebujących. W ramach działań na rynku hurtowym w podwarszawskich Broniszach zebrano ponad 1000 kilogramów warzyw i owoców, które następnie rozdano organizacjom pozarządowym zajmującym się pomocą najbardziej potrzebującym. Także w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności 15 wolontariuszy CHEP wsparło pracowników Banku w sortowaniu i pakowaniu zebranej żywności. Wszystkie działania podejmowane  w ramach strategii Zrównoważony rozwój CHEP to zaledwie kropla w morzu potrzeb, jednak to, co udało się osiągnąć, pokazuje, że warto pomagać. Działania charytatywne realizowane przez CHEP Polska zostały docenione w konkursie European Business Award. CHEP Polska został nominowany do nagrody w kategorii Environmental & Corporate Sustainability.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 styczeń 2016 07:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj