logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

PROMAG zmodernizował magazyny Tenneco Automotive Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

PROMAG S.A. dostarczyła wyposażenie magazynowe do dwóch centrów dystrybucyjnych firmy Tenneco Automotive Polska. To już kolejna duża instalacja dla branży automotive zrealizowana przez Spółkę w 2015 roku, po firmach Ronal i POLMOstrów.

   Branża automotive upodobała sobie szczególnie polski rynek. Według danych PAIZ motoryzacja jest drugim największym sektorem w Polsce pod względem generowanych obrotów. Firmy z branży automotive są bezpośrednio lub pośrednio odpowiedzialne za 8,6% PKB generowanego przez polską gospodarkę. Według raportu podsumowującego rozwój branży logistycznej w roku 2015 w Polsce, jest to branża, która pod względem inwestycji magazynowych zajęła 3 miejsce.
   Jedną z firm, która zainwestowała w 2015 roku w optymalizację powierzchni magazynowej jest Tenneco Automotive Polska z Rybnika. Przedsiębiorstwo należy do amerykańskiego koncernu Tenneco z siedzibą w Illinois, który produkuje części samochodowe m.in. dla: BMW, Daimler AG, Fiat, Ford Motor, General Motors, Harley-Davidson, Mazda Motor, Nissan Motor, Porsche, Renault, Suzuki, Toyota Motor, Volkswagen Group i Volvo Truck.
   Tenneco Automotive Polska zmodernizowało zaplecze magazynowe w dwóch lokalizacjach - Rybniku i Stanowicach. Przed inwestycją składowanie odbywało się w tradycyjny sposób na posadzce w jednostkach ładunkowych gitterboxy, półpalety i zwoje blach. Projektantem i dostawcą nowego wyposażenie magazynowego została firma PROMAG S.A., która jako jedyna zapewniła kompleksową obsługę obejmującą audyt logistyczny, projekt, nadzór nad ekspertyzami budowlanymi, dostawę, montaż i szkolenia.
   Firmie Tenneco na etapie audytu logistycznego przedstawiono kilka alternatywnych rozwiązań i ustawień regałów. Ostatecznie wybrano regały paletowe rzędowe wypełnione kratą pomostową z ogranicznikami palet, dostosowane do obsługi wózkami systemowymi VNA, które firma wynajmuje. Wybrany wariant modernizacji został zoptymalizowany pod względem technicznym i ekonomicznym. Dzięki wdrożonej przez PROMAG inwestycji Tenneco zwiększyło aż o 70% swoją powierzchnię składowania, przy posiadanych zasobach lokalizacyjnych. Uzyskano także bezpośredni dostęp do każdej składowanej jednostki ładunkowej i obniżono czasochłonność operacji logistycznych. Dzięki nowej organizacji pracy magazynu, szczegółowym rozwiązaniom technicznym, dostosowanym do specyfiki składowanego towaru oraz wsparciu szkoleniowemu, znaczącej poprawie uległo także bezpieczeństwo pracy i składowanych produktów, co było jednym z priorytetów dla firmy Tenneco.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 styczeń 2016 07:07

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

10 lat współpracy Dachser z charytatywną terre des hommes

Dachser, globalny operator  logistyczny, już od 10 lat współpracuje z międzynarodową organizacją charytatywną terre des...

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

PKN ORLEN uruchamia wypożyczalnie rowerów w 6 miastach

Już wiosną przyszłego roku na wybranych stacjach paliwowych ORLEN w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach...

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj