logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rola logistyki w strategii omnichannel

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strategia omnichannel wykorzystuje połączenie wielu kanałów sprzedaży w celu zbudowania takiej oferty dla klienta, która jest idealnie do niego dopasowana. Sedno tych działań to interakcje, w sieć których należy zaangażować konsumenta. Jaką rolę odgrywa w tej strategii logistyka?

   Rewolucje online i mobile
Zaangażować się należy tam, gdzie klient jest najbardziej aktywny. Zapowiadana rewolucja mobilna w sektorze e-commerce jest widoczna bardziej niż w innych. E-handel korzysta z coraz większego przywiązania odbiorcy do urządzeń mobilnych. Według badań urządzenia przenośne zdominowały polski rynek urządzeń z dostępem do Internetu (82,71% użytkowników posiada laptopa, a 74,8% smartfona)*.  W związku z tym strategia omnichannel bazuje na wykorzystaniu tego potencjału w taki sposób, by jak najwięcej skupić się na doświadczeniu klienta i dopracowaniu kanału sprzedaży mobilnej.
 

   Nie tylko Internet
Działania składające się na omnichannel to jednak nie tylko te internetowe, ale również realizacje w sklepach stacjonarnych oraz zaplecze logistyczne. Te ostatnie, pomimo iż często pomijane i niezauważane przez odbiorców, odgrywają niezwykle istotną rolę nie tylko w e-commerce. Logistyka jest branżą odgrywającą kluczową rolę w procesie wdrażania modelu omnichannel.

- Strategia omnichannel cechuje się holistycznym podejściem do kanałów sprzedaży, ale także tych, które ją mogą wesprzeć. Początek zmian i przekształceń w strukturze przedsiębiorstw  powinny zacząć się od inwestowania w spójny system do zarządzania łańcuchem dostaw, aby umożliwić pełną przejrzystość zapasów we wszystkich kanałach - doradza Sławomir Woźniak, dyrektor ds. sprzedaży marki SOOT. - Integracja poszczególnych elementów na drodze produktu czy usługi do klienta to pierwszy krok do wprowadzenia strategii omnichannel i w pełni wykorzystanie jej potencjału.

   Logistyczne wsparcie e-commerce dzięki strategii omnichannel jest składową wielu działań: online oraz offline. Nawet najbardziej innowacyjne rozwiązania technologiczne nie rozwiążą wszystkich problemów przedsiębiorstw w zakresie integracji kanałów sprzedaży i usprawnienia komunikacji poszczególnych działów. Ważną kwestią jest wsparcie systemowe, pomagające zarządzać w czasie rzeczywistym łańcuchem dostaw. Odbiorca produktu czy usługi, musi mieć wrażenie, że ma bieżącą kontrolę nad swoim zamówieniem, dlatego tak ważne jest wykorzystanie możliwości kanału mobile by dać mu taką możliwość.

* Raport: Wave 8. Wszystko, co chcieliście wiedzieć o contencie, a baliście się zapytać, Universal McCann.

Ostatnio zmieniany piątek, 29 styczeń 2016 08:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Sosnowiec kupuje trzy w pełni bezemisyjne autobusy elektryczne Solaris

Sosnowiec kupuje trzy w pełni bezemisyjne autobusy elektryczne Solaris

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały umowę na...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 30.06.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Specjalista od co-packingu w SEGRO Business Park Warsaw Ożarów

Specjalista od co-packingu w SEGRO Business Park Warsaw Ożarów

Firma Multilogistyka wynajęła 1300 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj