logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Buduje BTS Dla Fiege Na Węgrzech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych rozpoczął budowę obiektu typu build-to-suit o powierzchni 8 000 mkw. (DC2) w Prologis Park Hegyeshalom dla Fiege, jednego z czołowych dostawców usług logistycznych w Europie.

    Firma przedłużyła również umowę najmu 11 400 mkw. w budynku 1 w tym samym parku. Obecnie Fiege wynajmuje już 126 000 mkw. w pięciu parkach Prologis w Europie. Nowo budowany obiekt, o powierzchni 8 000 mkw., jest już drugim budynkiem na terenie tego w pełni wynajętego parku logistycznego.

- Fiege specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firm z wielu różnych branż, otwierając przed nimi nowe możliwości biznesowe. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania naszego magazynu na terenie Prologis Park Hegyeshalom. Rozwój naszego biznesu skłonił nas do przedłużenia umowy najmu i wynajęcia kolejnego budynku, który spełni specyficzne wymagania wynikające z naszej codziennej działalności. Na decyzję znaczący wpływ miały także profesjonalizm zespołu obsługującego kontrakt oraz elastyczne podejście Prologis - powiedział Gergely Hepp, dyrektor zarządzający Fiege.

- Wraz z konsolidacją rynku węgierskiego wśród naszych obecnych klientów obserwujemy rosnące zainteresowanie poszerzaniem współpracy - powiedział László Kemenes, senior vice president i country manager Prologis na Węgry. - Hegyeshalom, jedyny park Prologis na Węgrzech zlokalizowany poza regionem Budapesztu, jest od wielu lat w pełni wynajęty. Stał się dla Fiege strategiczną bazą logistyczną dla dystrybucji w tym regionie, głównie dzięki doskonałemu połączeniu z Austrią, Węgrami i Słowacją.

   Obecnie Prologis Park Hegyeshalom składa się z jednego budynku o powierzchni 24 100 mkw., w całości wynajętego firmom Fiege i SMR. Park może zostać rozbudowany o kolejne 112 000 mkw. Jest zlokalizowany w zachodniej części Węgier, pomiędzy Wiedniem, Bratysławą oraz Győr i dzięki autostradom M1 i M15 zapewnia doskonałe połączenie pomiędzy tymi miastami. Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech oferującym ponad 612 000 mkw. powierzchni magazynowej w 6 parkach logistycznych (stan na 30 września 2015 r.).

Ostatnio zmieniany środa, 27 styczeń 2016 07:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj