logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Buduje BTS Dla Fiege Na Węgrzech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych rozpoczął budowę obiektu typu build-to-suit o powierzchni 8 000 mkw. (DC2) w Prologis Park Hegyeshalom dla Fiege, jednego z czołowych dostawców usług logistycznych w Europie.

    Firma przedłużyła również umowę najmu 11 400 mkw. w budynku 1 w tym samym parku. Obecnie Fiege wynajmuje już 126 000 mkw. w pięciu parkach Prologis w Europie. Nowo budowany obiekt, o powierzchni 8 000 mkw., jest już drugim budynkiem na terenie tego w pełni wynajętego parku logistycznego.

- Fiege specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firm z wielu różnych branż, otwierając przed nimi nowe możliwości biznesowe. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania naszego magazynu na terenie Prologis Park Hegyeshalom. Rozwój naszego biznesu skłonił nas do przedłużenia umowy najmu i wynajęcia kolejnego budynku, który spełni specyficzne wymagania wynikające z naszej codziennej działalności. Na decyzję znaczący wpływ miały także profesjonalizm zespołu obsługującego kontrakt oraz elastyczne podejście Prologis - powiedział Gergely Hepp, dyrektor zarządzający Fiege.

- Wraz z konsolidacją rynku węgierskiego wśród naszych obecnych klientów obserwujemy rosnące zainteresowanie poszerzaniem współpracy - powiedział László Kemenes, senior vice president i country manager Prologis na Węgry. - Hegyeshalom, jedyny park Prologis na Węgrzech zlokalizowany poza regionem Budapesztu, jest od wielu lat w pełni wynajęty. Stał się dla Fiege strategiczną bazą logistyczną dla dystrybucji w tym regionie, głównie dzięki doskonałemu połączeniu z Austrią, Węgrami i Słowacją.

   Obecnie Prologis Park Hegyeshalom składa się z jednego budynku o powierzchni 24 100 mkw., w całości wynajętego firmom Fiege i SMR. Park może zostać rozbudowany o kolejne 112 000 mkw. Jest zlokalizowany w zachodniej części Węgier, pomiędzy Wiedniem, Bratysławą oraz Győr i dzięki autostradom M1 i M15 zapewnia doskonałe połączenie pomiędzy tymi miastami. Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech oferującym ponad 612 000 mkw. powierzchni magazynowej w 6 parkach logistycznych (stan na 30 września 2015 r.).

Ostatnio zmieniany środa, 27 styczeń 2016 07:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj