logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Prologis Buduje BTS Dla Fiege Na Węgrzech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych rozpoczął budowę obiektu typu build-to-suit o powierzchni 8 000 mkw. (DC2) w Prologis Park Hegyeshalom dla Fiege, jednego z czołowych dostawców usług logistycznych w Europie.

    Firma przedłużyła również umowę najmu 11 400 mkw. w budynku 1 w tym samym parku. Obecnie Fiege wynajmuje już 126 000 mkw. w pięciu parkach Prologis w Europie. Nowo budowany obiekt, o powierzchni 8 000 mkw., jest już drugim budynkiem na terenie tego w pełni wynajętego parku logistycznego.

- Fiege specjalizuje się w kompleksowym zarządzaniu zintegrowanym łańcuchem dostaw dla firm z wielu różnych branż, otwierając przed nimi nowe możliwości biznesowe. Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego funkcjonowania naszego magazynu na terenie Prologis Park Hegyeshalom. Rozwój naszego biznesu skłonił nas do przedłużenia umowy najmu i wynajęcia kolejnego budynku, który spełni specyficzne wymagania wynikające z naszej codziennej działalności. Na decyzję znaczący wpływ miały także profesjonalizm zespołu obsługującego kontrakt oraz elastyczne podejście Prologis - powiedział Gergely Hepp, dyrektor zarządzający Fiege.

- Wraz z konsolidacją rynku węgierskiego wśród naszych obecnych klientów obserwujemy rosnące zainteresowanie poszerzaniem współpracy - powiedział László Kemenes, senior vice president i country manager Prologis na Węgry. - Hegyeshalom, jedyny park Prologis na Węgrzech zlokalizowany poza regionem Budapesztu, jest od wielu lat w pełni wynajęty. Stał się dla Fiege strategiczną bazą logistyczną dla dystrybucji w tym regionie, głównie dzięki doskonałemu połączeniu z Austrią, Węgrami i Słowacją.

   Obecnie Prologis Park Hegyeshalom składa się z jednego budynku o powierzchni 24 100 mkw., w całości wynajętego firmom Fiege i SMR. Park może zostać rozbudowany o kolejne 112 000 mkw. Jest zlokalizowany w zachodniej części Węgier, pomiędzy Wiedniem, Bratysławą oraz Győr i dzięki autostradom M1 i M15 zapewnia doskonałe połączenie pomiędzy tymi miastami. Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych na Węgrzech oferującym ponad 612 000 mkw. powierzchni magazynowej w 6 parkach logistycznych (stan na 30 września 2015 r.).

Ostatnio zmieniany środa, 27 styczeń 2016 07:54

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Kody kreskowe w poznańskim szpitalu

Szpital Wojewódzki w Poznaniu rozpoczyna projekt w zakresie wykorzystania kodów kreskowych GS1, które pozwolą nie...

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

Pokaz innowacyjnych rozwiązań w ramach Internetu Rzeczy w Poznaniu

20 października w siedzibie firmy Talex odbyła się prezentacja nowatorskiego projektu Wielkopolskiego Internetu Rzeczy (WIR)....

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot…

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Goodyear Tire & Rubber Company wprowadził na polski rynek nową, paneuropejską usługę Goodyear Proactive Solutions....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj