logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS Logistics otwiera logistykę kontraktową w Lublinie i Bydgoszczy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ROHLIG SUUS Logistics rozszerzył logistykę kontraktową o kolejne lokalizacje. Będzie świadczył usługi w nowych powierzchniach magazynowych - 3000 mkw. w Bydgoszczy oraz 2000 mkw. w Lublinie. To pierwsza obecność firmy w nowoczesnych magazynach klasy A+ w tych miastach.

   Wybór obydwu lokalizacji nie był przypadkowy. ROHLIG SUUS Logistics dostrzega potencjał regionów, przygotowując się na ich rozwój i zwiększone zapotrzebowanie na usługi logistyczne. Nie bez znaczenia pozostaje również wpływ środków europejskich, które zwiększają konkurencyjność tych obszarów, poprzez budowę infrastruktury czy tworzenie nowych miejsc pracy.
   Dotychczas z unijnej pomocy finansowej korzystały głównie regiony zachodnie i Polski centralnej. Obecnie jej ciężar przeniesiono na  rzecz okręgu wschodniego czy województwa kujawsko-pomorskiego, co zwiększyło atrakcyjność Specjalnych Stref Ekonomicznych położonych na tych obszarach. W obydwu rejonach na korzyść zmienia się również infrastruktura drogowa, która jest jednym z warunków rozwoju rynku oraz pow. magazynowych i logistycznych. W 2014 roku oddano do użytku obwodnicę ekspresową Lublina oraz udostępniono fragment drogi ekspresowej S17. Kolejne, planowane etapy budowy, przyniosą natomiast miastu pełne, ekspresowe połączenie z Warszawą. Oba obszary stanowią także duże, wewnętrzne rynki zbytu o wysokiej chłonności, obejmujące kilkaset tysięcy mieszkańców. Przy czym szacuje się, że koszty operacyjne oraz zatrudnienia w obu rejonach są niższe o 20-30% w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej.
   Rozwój wskazanych regionów może się okazać magnesem przyciągającym nowe firmy, które zdecydują się na otwarcie swoich biur w obydwu miastach. ROHLIG SUUS Logistics podjął decyzję o lokalizacji inwestycji mając szczególnie na uwadze dotychczasowy brak nowoczesnych usług logistycznych.

- Zainwestowaliśmy w usługę logistyki kontraktowej na terenie Lublina i Bydgoszczy, ponieważ zwróciliśmy uwagę na potencjał  miast. Oferujemy klientom tych dwóch regionów szansę współpracy z profesjonalnym operatorem logistycznym, w nowoczesnej infrastrukturze magazynowej w ramach usług składowania, kompletacji, przeładunków, e-commerce czy dystrybucji - podkreśla Anna Galas, dyrektor ds. rozwoju logistyki kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics. - Nie ukrywam, że liczymy na zainteresowanie lokalnych firm, które będą chciały rozwinąć swoją działalność i inwestować w tych regionach, często zmieniając przy tym model zarządzania i infrastrukturę na bardziej nowoczesną. To dla nich często także moment, w którym rozważają outsourcing i zmianę zarządzania logistyką.

   Centra logistyczne dla ROHLIG SUUS przygotowała firma Panattoni. Zgodnie z wymaganiami operatora są to obiekty stanowiące połączenie magazynu wysokiego składowania i terminala przeładunkowego (duża liczba bram oraz rampa do obsługi aut dystrybucyjnych). Wprawdzie ROHLIG SUUS Logistics od lat prowadzi terminale przeładunkowe w Bydgoszczy i Lublinie, w których obsługuje krajowe i międzynarodowe przesyłki w tych regionach, jednak firma zdecydowała się na lokalizacje o większym potencjale, które podniosą jakość świadczonych usług, rozszerzą możliwości przeładunkowe i zapewnią szybszą oraz bardziej płynną obsługę. ROHLIG SUUS Logistics zarządza również w Bydgoszczy dwoma dedykowanymi magazynami klientów: magazynem fabrycznym z obsługą komponentów do produkcji i wyrobów gotowych oraz magazynem obsługującym wyroby gotowe na poziomie 10 000 palet.

Ostatnio zmieniany czwartek, 11 luty 2016 07:08

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i...

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Trójstronne porozumienie naukowych ośrodków logistyki wojskowo-cywilnej

Wspólne badania naukowe, współpraca szkoleniowo-dydaktyczna oraz realizacja badań to podstawowe cele porozumienia zawartego przez trzy...

Opakowania w Hillwood Marki

Opakowania w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 m kw. powierzchni...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj