logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ROHLIG SUUS współpracuje z Media Expert

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ROHLIG SUUS Logistics zapewnia kompleksową obsługę dostaw e-commerce dla Media Expert - jednej z największych marek branży RTV, AGD, Multimedia w Polsce, która posiada blisko 400 punktów sprzedaży na terenie całego kraju. Współpraca obejmuje obsługę dostaw e-commerce z pakietem usług dodatkowych, takich jak: pobranie, wniesienie zakupionego towaru, zwrot dokumentów, awizacja czy podwójna obsada specjalnie przeszkolonych kierowców.

   Firmy z sektora RTV, AGD, Multimedia należą do bardzo wymagających partnerów w zakresie obsługi technologicznej, dlatego ważnym elementem wyboru dostawcy były m.in. odpowiednie rozwiązania systemowe.

- Rozpoczynając współpracę z Media Expert byliśmy w pełni świadomi, że klient należy do bardzo wymagających partnerów w zakresie obsługi technologicznej. To jednak naturalna kolej rzeczy, ponieważ porusza się on w branży supernowoczesnej, wymagając tym samym od operatora logistycznego dostarczenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i bycia równorzędnym partnerem na tej płaszczyźnie - podkreśla Teresa Bukalska, kierownik wdrożenia po stronie ROHLIG SUUS Logistics. 

   Dlatego we współpracy Media Expert z operatorem, kluczową kwestię odegrała budowa komunikacji między systemami sieci a ROHLIG SUUS Logistics i uruchomienie tzw. webservisów, przekazujących automatycznie zlecenie operatorowi logistycznemu, co znacznie skraca czas realizacji zamówienia. O ostatecznym wyborze polskiej firmy jako dostawcy usług logistycznych zadecydowały również elastyczne i indywidualne podejście do projektu, doświadczenie w wysoko wolumenowych kontraktach oraz obsługa czołowych brandów branży AGD. Główną przewagą ROHLIG SUUS jest znajomość tego segmentu, specjalizacja w przesyłkach o dużych gabarytach, także tych niespaletyzowanych, wykraczających poza możliwości kurierów (ponad 30 kg, ponad 0,5 m sześc.), jak również towary o dużej wrażliwości na uszkodzenia, np. sprzęt elektroniczny. 
   Dostawy e-commerce wymagają szczególnej opieki firmy logistycznej, ponieważ klienci e-sklepów są bardzo wymagający i przywiązują uwagę nie tylko do kosztów wysyłki towaru, ale także do jakości całego procesu obsługi zlecenia.

- Sklepy internetowe wykorzystują coraz częściej tzw. customer experience - strategię budującą lojalność klientów, dbając o ich pozytywne doświadczenia na każdym etapie dostawy zamówionego towaru: począwszy od jego zakupu, a skończywszy na odbiorze przesyłki. To ważny sygnał dla operatorów logistycznych, którzy przecież reprezentują klienta u finalnego odbiorcy - mówi Teresa Bukalska.

   Wspomniane wcześniej indywidualne podejście do projektów, zakłada przeprowadzenie we wstępnej analizie biznesowej warsztatu z klientem, omawiającego i planującego cały proces docelowej dystrybucji wraz z wariantami przejściowej współpracy. Tak wypracowane rozwiązania są podstawą do przygotowania instrukcji i szkoleń dla działów operacyjnych i kierowców. Usługi dodatkowe świadczone przez ROHLIG SUUS w projektach e-commerce m.in. dla Media Expert, zakładają możliwości: pobrania, wniesienia zakupionego towaru, zwrotu dokumentów, podwójnej obsady kierowców, czy awizacji, dzięki której klient otrzymuje mailowo i telefonicznie powiadomienie o nadchodzącej przesyłce, tuż po jej załadowaniu na samochód dystrybucyjny. Co więcej, zamawiający może uzgodnić z kierowcą dogodną godzinę odbioru towaru podczas telefonicznego ustalania terminu dostawy. Nie bez znaczenia pozostają też wysokie oczekiwania Klienta, dotyczące norm jakościowych w zakresie terminowości oraz szybkości przepływu gotówki.                                                     

Ostatnio zmieniany piątek, 04 marzec 2016 11:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Autobusy najnowszej generacji dla Poznania

Przedstawiciele zarządu MPK w Poznaniu oraz firmy Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj