logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser ponownie najlepszą marką logistyczną

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, osiągnął najlepszy wynik wśród marek logistycznych w Rankingu Wizerunku 2016 opublikowanym przez niemieckie czasopismo branżowe "Verkehrsrundschau". Dachser jako jedyna firma logistyczna zwyciężył bowiem w dwóch kategoriach: "Przewozy całopojazdowe i drobnicowe" oraz "Logistyka towarów konsumpcyjnych i artykułów spożywczych" zdobywając nagrody Image Awards.

- Jesteśmy szczęśliwi, że raz jeszcze obroniliśmy obie nagrody - mówi Bernhard Simon, CEO Dachser. - Potwierdzają one, że nasze zaangażowanie w jakość, kompetencje oraz poziom usług są pozytywnie postrzegane przez rynek. Jednocześnie motywuje nas to, aby kontynuować nasze działania w tym zakresie.

   W Rankingu Wizerunku, który przeprowadzany jest co dwa lata, w kategorii "Przewozy całopojazdowe i drobnicowe" nabywcy usług logistycznych przyznali Dachser 738 na 1000 możliwych punktów, natomiast w kategorii "Logistyka towarów konsumpcyjnych i artykułów spożywczych" 747 punktów. Uzyskane wyniki zapewniły Dachser najwyższe miejsce w rankingach. Badania prowadzone przez "Verkehrsrundschau" w ramach Rankingu Wizerunku pokazały też, że 96% decydentów z branży logistycznej w sektorze przemysłu i handlu uważa, że reputacja usługodawcy odgrywa znaczącą rolę przy zawieraniu kontraktów transportowych i logistycznych. Twierdzili również, że wizerunek operatorów działających w branży logistycznej określają trzy czynniki: stosunek ceny do wykonania, jakość usług oraz obsługa klienta. Badanie pokazało też, że w obecnych czasach prawie tak samo ważne dla nabywców usług logistycznych jest również to, czy zaangażowany usługodawca spełnia wszystkie regulacje ustawowe oraz standardy i normy korporacyjne.
   Badanie na potrzeby Rankingu Wizerunku zostało zlecone przez "Verkehrsrundschau" firmie badawczej Kleffmann, która przeprowadziła sondaż wśród 400 decydentów odpowiedzialnych za nabywanie usług logistycznych w niemieckich firmach działających w sektorze przemysłu i handlu. Badani pytani byli o wizerunek i rozpoznawalność 79 najważniejszych marek w pięciu sektorach rynku logistycznego. Powstały na bazie tych badań Raport pt. "Ranking wizerunku usług transportowych i logistycznych w roku 2016" oceniał zarówno wizerunek małych i średnich spedytorów działających regionalnie w ramach poszczególnych segmentów rynku, jak i reputację 15 najważniejszych europejskich regionów logistycznych.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 luty 2016 09:14

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty…

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty

Jako wieloletni lider w zarządzaniu oponami zespołów wyścigowych oraz flot ciężarowych i lotniczych, Goodyear Tire...

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we…

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we...

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników - PKP...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj