logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman umacnia swoją pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, z sukcesem zakończyła I połowę roku finansowego 2016, podpisując umowy najmu niemal 1 mln mkw. powierzchni logistycznej w Europie kontynentalnej. Ponad 720 000 mkw. powierzchni jest aktualnie w trakcie budowy, z czego budowa 544 000 mkw. rozpoczęła się w I półroczu roku finansowego 2016 (tj. przed 31 grudnia 2015 r.).

   W samej Europie Środkowo-Wschodniej firma zarządzała 944 000 mkw., czyli powierzchnią o 35% większą niż przed rokiem. Największy wpływ na rozwój Goodman w regionie miała Polska, gdzie portfolio Grupy osiągnęło 702 000 mkw. Na pozostałe 242 000 mkw. składają się nieruchomości na Węgrzech, w Czechach i na Słowacji. W I półroczu roku finansowego 2016, w Europie Środkowo-Wschodniej Goodman zawarł umowy najmu 77 000 mkw. powierzchni magazynowej.

- Rozwój Grupy Goodman przez ostatnie półrocze w Europie Środkowo-Wschodniej wpisywał się w trend rosnącego popytu na najwyższej jakości obiekty logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Nasze wyniki potwierdzają, że jesteśmy jednym z liderów rynku oraz posiadamy solidne podstawy, aby dalej umacniać naszą pozycję w regionie - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Z kolei duża aktywność w zakresie wynajmu już istniejących nieruchomości potwierdza wysoką jakość naszego portfolio, przewagę elastycznego podejścia do zarządzania nieruchomościami oraz siłę naszych relacji z klientami.

   Goodman rośnie w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
W ciągu ostatniego półrocza, Goodman zakończył budowę 94 000 mkw. powierzchni magazynowej, z czego 79 000 mkw. w Polsce. Pozostałe 15 000 mkw. zostało przekazane w Goodman Senec Logistics Centre na Słowacji. W Polsce Goodman oddał do użytku dwa pierwsze obiekty w nowym parku Goodman Wrocław IV Logistics Centre o łącznej powierzchni 40 000 mkw. W Pomorskim Centrum Logistycznym położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk, Goodman oddał łącznie 46 800 mkw. powierzchni logistycznej. W kolejnych miesiącach Goodman będzie dalej zwiększał swoje aktywa w zarządzaniu w Polsce o około 50 000 mkw., na co składa się rozbudowa o 17 700 mkw. centrum logistycznego dla ILS z Grupy Inter Cars.
   Na Węgrzech, Goodman nadal będzie się koncentrował na rozbudowie portfolio w ramach banku ziemi niedaleko Budapesztu. W centrach logistycznych w Gyál i Üllő, Goodman może wybudować kolejne 130 000 mkw. powierzchni logistycznej. Goodman Senec Logistics Centre ma z kolei priorytetowe znaczenie dla Grupy na Słowacji - w centrum tym klienci mogą objąć jeszcze 77 000 mkw. W 2015 r. Goodman systematycznie rozwijał tę inwestycję, a dalsza rozbudowa jest w planach.

   Elastyczne podejście do potrzeb klientów
W I półroczu roku finansowego 2016, Goodman podpisał umowy na wynajem 62 000 mkw. istniejącej powierzchni w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym zakresie Goodman był szczególnie aktywny w Goodman Kraków Airport Logistics Centre, gdzie wynajął 26 000 mkw. oraz w Goodman Toruń Logistics Centre, gdzie wynajął 24 600 mkw. powierzchni logistycznej. Goodman utrzymał 100-proc. wskaźnik wynajmu w Czechach i na Węgrzech, podpisując umowę przedłużenia najmu 7 700 mkw. z Bosal w Goodman Kecskemét Logistics Centre. Dla całego portfolio nieruchomości w regionie Europy kontynentalnej współczynnik wynajętej powierzchni utrzymuje się na poziomie 98%, zaś wskaźnik utrzymania klientów przekracza 80%.

   Światowe trendy i wyniki
Goodman nadal doświadcza wysokiego popytu na budowę nowoczesnej, wysokiej jakości powierzchni logistycznej w kluczowych lokalizacjach. W I półroczu roku finansowego 2016, aktywa w zarządzaniu Grupy zwiększyły się do 22,4 mld euro, co oznacza wzrost o 10% w porównaniu do końca 2015 roku. Grupa prowadziła 72 nowe projekty w 11 krajach na całym świecie. W kluczowym dla Grupy portfolio, wskaźnik wynajętej powierzchni utrzymywał się na poziomie 96%.

Ostatnio zmieniany piątek, 04 marzec 2016 07:25

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj