logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

P3 Logistic Parks kontynuuje doskonałe wyniki z 2015 roku zwiększając plany inwestycyjne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

P3 Logistic Parks, wiodący ogólnoeuropejski właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych, rozpoczął 2016 rok budową ponad 220.000 mkw. powierzchni magazynowej w czterech krajach na terenie Europy. Tym samym firma prawie podwoiła wynik osiągnięty w ciągu 2015 roku, w którym dostarczyła na rynek łącznie 113.000 mkw. powierzchni magazynowej.

   Większość obecnie budowanej powierzchni jest już wstępnie wynajęta i dostarczana dla klientów w systemie Build-To-Suit - w tym nowe centrum logistyczne dla PSA Peugeot Citroen w P3 Niedersachsenpark w północno-zachodnich Niemczech. W wybranych przypadkach, na przykład w Czechach, firma buduje powierzchnię magazynową w celu skompensowania niedoborów rynku. Nowe inwestycje zbliżają P3 do mocnego wyniku osiągniętego w 2015 roku - był to najbardziej pracowity rok dla firmy od czasu jej powstania w 2001 roku.  
   W trakcie 2015 roku firma wynajęła blisko 407 000 mkw. w obrębie swojego europejskiego portfolio o powierzchni 3 mln mkw. i zawarła umowy przedłużenia najmu dla ponad 405 000 mkw. W całym portfolio odnotowano znaczny wzrost zajętości powierzchni, a poziom komercjalizacji obiektów P3 stale rośnie z roku na rok: z 89% na koniec 2013 roku do 91% w grudniu 2014 roku i 93% na koniec ubiegłego roku. Firma osiągnęła poziom 100% komercjalizacji w Niemczech, Włoszech, Rumunii i Słowacji.
   Mając na koncie stabilną historię generowania przepływów pieniężnych i doskonały zwrot z zaangażowanego kapitału, P3 posiada doskonałe perspektywy do dalszego rozwoju. Firma zamierza dokonać zakupu terenów pod nowe parki, a także powiększyć swoje portfolio w strategicznych lokalizacjach w całej Europie. Zgodnie z tą strategią P3 pozyskało w styczniu 107.000 mkw. gruntu w Dolnej Bawarii (Niemcy), gdzie planuje wybudowanie obiektu logistycznego o powierzchni 55.000 mkw. pod nazwą P3 Gottfrieding.
   P3 odnotowało dynamiczny rozwój na początku 2015 roku, nabywając portfolio o powierzchni 467.000 mkw. w Polsce i Rumunii. W połączeniu z wcześniejszymi zakupami, na przestrzeni 18 miesięcy firma prawie podwoiła swoją bazę obiektów. W rezultacie P3 zwiększyło liczbę klientów z 98 do ponad 300 firm w dziewięciu krajach i rozbudowała swój zespół z 48 do ponad 110 pracowników.

- Jesteśmy dumni z wyników osiągniętych przez P3 w 2015 roku i liczymy na kontynuowanie dynamiki, z którą rozpoczęliśmy ten rok - powiedział Ian Worboys, CEO firmy P3. - Zaczynamy rok z pełną listą zamówień budowlanych - 11 obiektów w trakcie budowy w czterech różnych krajach, bank gruntów pozwalający na budowę ponad 1,3 mln mkw. powierzchni logistycznej i liczne transakcje BTS w trakcie realizacji. Jesteśmy przekonani, że zapewni nam to możliwość reakcji na zwiększony popyt najemców i zrównoważony rozwój firmy. W trakcie 2015 roku nasz zespół wykazał się zdolnością do skutecznej integracji personelu i nieruchomości w portfolio firmy - kontynuuje. - Portfolio w Polsce i Rumunii, które pozyskaliśmy na początku 2015 roku, jest tego dobrym przykładem. W czasie krótszym niż 12 miesięcy byliśmy w stanie dokonać integracji nieruchomości w ramach naszego portfela, zabezpieczyć znaczną liczbę przedłużeń umów najmu, znacznie zwiększyć poziom komercjalizacji - do 97% i podpisać umowę z Carrefour na utworzenie centrum dystrybucyjnego o powierzchni 81.000 mkw. w P3 Bucharest.

   Oprócz kontynuowania wzrostu i rozwoju geograficznego, P3 jest ukierunkowane na rozszerzanie funkcjonalności i możliwości swoich magazynów.

- Firmy coraz częściej wykorzystują swoje obiekty magazynowe do łączenia funkcji logistyki komercyjnej, obiektów ekspozycyjnych i ogólnodostępnego handlu detalicznego pod jednym dachem - powiedział Worboys. - Stwarza to różne wymagania wobec oferowanych przez nas budynków i parków. W ramach naszego zaangażowania do budowania silnych relacji z naszymi klientami i zrozumienia ich działalności, współpracujemy z nimi w celu zapewnienia im elastyczności i wszechstronności, która jest im potrzebna do osiągnięcia sukcesu i rozwoju w czasie najmu.
 
   P3 jest również pionierem we wprowadzaniu innowacyjnych technologii przy realizacji nowych budynków, które mają na celu zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne i zapewnienie znacznych oszczędności kosztów operacyjnych dla klienta. W lipcu 2015 roku P3 dostarczyło magazyn „nowej generacji” o powierzchni 46.230 mkw. dla ID Logistics w P3 Mszczonów. Obiekt oferuje znaczne oszczędności energii, zwłaszcza w zakresie oświetlenia, a także zmniejszone zużycie wody. P3 uzyskało również certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie „bardzo dobry“ dla nowego magazynu o powierzchni 40.000 mkw., dostarczonego w systemie BTS dla VF Corporation w parku P3 Prague D8. Obecnie P3 buduje magazyn o powierzchni 20.000 mkw. w P3 Niedersachsenpark dla PSA Peugeot Citroen, który zawiera między innymi drewniane konstrukcje więźby dachowej, energooszczędną elewacje, inteligentne oświetlenie, ogrzewanie wody z zasilaniem solarnym, a ponadto punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Ostatnio zmieniany środa, 06 kwiecień 2016 07:09

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj