logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman Poznań Airport wynajęty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 12 000 mkw. w Poznań Airport Logistics Centre. Nowymi klientami centrum są Victaulic, firma produkująca systemy mechanicznego łączenia rur oraz eksporter produktów spożywczych. Podpisanie nowych umów oznacza, że pierwszy magazyn w poznańskim centrum Goodmana o powierzchni 16 500 mkw. został w 100% wynajęty. Dodatkowo Goodman rozpoczął budowę nowego magazynu o powierzchni 17 000 mkw. Zakończenie budowy jest planowane w drugim kwartale 2016 roku.

- Dzięki nowym umowom z sukcesem kończymy pierwszy etap Goodman Poznań Airport Logistics Centre, który jest już w całości wynajęty. Widzimy duży potencjał rynku poznańskiego, dzięki doskonałemu położeniu geograficznemu i bardzo dobrej infrastrukturze. Dlatego zdecydowaliśmy o rozpoczęciu budowy drugiej fazy naszej inwestycji - obiektu spekulacyjnego o powierzchni 17 000 mkw. - mówi Maciej Madejak, Head of Business Development Goodman w Polsce.

   Nowi klienci
Victaulic wynajął w Goodman Poznań Airport Logistics Centre 4 200 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej. Przeznaczeniem obiektu będzie magazynowanie i dystrybucja złączy, elementów przyłączeniowych i zaworów wytwarzanych w odlewni Victaulic w Drezdenku.

- Produkty wytwarzane w Polsce dostarczane są głównie do odbiorców europejskich, ale także dystrybuowane są na cały świat, jako uzupełnienie produkcji pozostałych odlewni Victaulic. Aby zapewnić sprawną logistykę dla naszej produkcji, potrzebowaliśmy nowoczesnego obiektu w znakomitej lokalizacji. Takie rozwiązanie zapewnił nam Goodman Poznań Airport Logistics Centre - mówi Pascal Fiers, Operations Manager w Victaulic.

   Drugi z nowych klientów poznańskiego centrum logistycznego Goodman, firma specjalizująca się w dystrybucji produktów żywnościowych na rynki zagraniczne, wynajęła 6 800 mkw. powierzchni magazynowej oraz 500 mkw. powierzchni biurowej.

- W transakcji z Victaulic klienta reprezentowała firma doradcza JLL. - Magazyny w Poznaniu cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z Europy Zachodniej. Za sukcesem takich inwestycji jak Goodman Poznań Airport Logistics Centre przemawiają dogodna infrastruktura drogowa, strategiczne położenie geograficzne oraz dynamiczne środowisko gospodarcze czyniące z Wielkopolski jeden z najatrakcyjniejszych rynków w Polsce - mówi Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Polsce.

   Kluczowy rynek logistyczny w Polsce
Goodman Poznań Airport Logistics Centre o docelowej powierzchni 52 000 mkw. położone jest w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Ławica z bezpośrednim połączeniem z autostradą A2 poprzez drogę ekspresową S11, łączącą Poznań z Niemcami, Polską Centralną oraz Warszawą. W ramach centrum, Goodman oferuje nowoczesną powierzchnię logistyczną z przeznaczeniem pod magazynowanie lub lekką produkcję, z możliwością natychmiastowej budowy. Aby zapewnić klientom najwyższe standardy i wsparcie, centrum logistyczne jest zarządzane przez zespół property managerów Goodman.

Ostatnio zmieniany wtorek, 26 kwiecień 2016 07:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które…

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które kształtują miejsca pracy

Firma Dell zaprezentowała wyniki badania Future Workforce Study, przeprowadzonego w Europie i RPA na zlecenie...

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Technologia druku 3D krzyżuje plany wybranym technikom produkcyjnym, twierdzi DHL

Dostawca usług logistycznych DHL wydał swój najnowszy Raport dotyczący trendów DHL - Technologia druku 3D...

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj