logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ID Logistics wdrożył program zrównoważonego rozwoju

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, wdrożył program zrównoważonego rozwoju. Program jest jednym z elementów wewnętrznego systemu zarządzania jakością w Grupie ID Logistics - CID. 

   Przyjęty przez ID Logistics program zrównoważonego rozwoju opiera się na trzech kluczowych  filarach: środowisko, społeczeństwo i gospodarka. W ramach działań na rzecz ochrony środowiska ID Logistics skupi się na ograniczeniu wpływu, jaki na środowisko może wywierać działalność każdej firmy - redukcja zanieczyszczeń i zużycia energii, wody, gazu, materiałów eksploatacyjnych (folia, karton, etykiety) oraz recykling i zarządzanie odpadami. Szczególny nacisk, przy współpracy z klientami, ID Logistics położy na wykorzystanie „zielonych" technologii i innowacyjnych rozwiązań w ramach zarządzania łańcuchami dostaw. W zakresie działań społecznych celem, jaki stawia sobie ID Logistics, jest bycie odpowiedzialną firmą jako pracodawca i podmiot gospodarczy obecny w lokalnych społecznościach. Przeprowadzone projekty, m.in. programy szkoleniowe i akcje edukacyjne, będą ukierunkowane na wzrost zaangażowania pracowników oraz bezpieczeństwo i higienę pracy. ID Logistics będzie także wspierać udział pracowników w akcjach na rzecz lokalnych społeczności (m.in. zbiórki żywności, pomoc dla domów dziecka, wspieranie krwiodawstwa oraz inne projekty zgłoszone przez współpracowników). Swoje działania w obszarze „gospodarka“ ID Logistics ukierunkuje na wzmocnienie efektywności ekonomicznej oraz wspieranie klientów przy wdrażaniu optymalnych i innowacyjnych rozwiązań logistycznych.  

   Realizacja programu zrównoważonego rozwoju ID Logistics
W ramach programu zrównoważonego rozwoju wszystkie centra dystrybucyjne w Polsce, zarządzane przez ID Logistics, co roku będą poddawane wewnętrznej ocenie, przeprowadzonej w oparciu o cztery kategorie/poziomy definiujące stopień zaawansowania oddziału - Debiutant, Dobry, Doskonały i Wybitny. To, jaką kategorię otrzyma magazyn, będzie uzależnione od zakresu i stopnia trudności zrealizowanych działań. Ocenie poddawany jest każdy z projektów Zrównoważonego Rozwoju. W zależności od stopnia jego wpływu na środowisko i skomplikowania przy wdrażaniu, projektom przyznawane są poziomy trudności - od jednej do pięciu gwiazdek. Dużym wsparciem w efektywnym zarządzaniu projektami jest dedykowane narzędzie informatyczne, opracowane przez specjalistów z Grupy ID Logistics. To proste w obsłudze narzędzie pozwala na gromadzenie informacji o sposobach realizacji konkretnego projektu, jego wpływie na środowisko oraz zasobach niezbędnych do wykonania. Wspiera ono także bieżącą wymianę doświadczeń między oddziałami Grupy ID Logistics w różnych krajach. Za nadzór nad realizacją programu w Polsce, przedstawianie propozycji, wybór projektów i ich ocenę, odpowiada Komitet Zrównoważonego Rozwoju, w skład którego wchodzą dyrektorzy (operacyjny, R&D, personalny), Project Manager, Processes and Lean Manager oraz menadżerowie i specjaliści ds. jakości. 

- W programie zrównoważonego rozwoju kluczową rolę odgrywają nasí pracownicy. Chcielibyśmy, aby zaangażowali się w jego realizację, przedstawiali nam pomysły projektów, w których sami chętnie wezmą udział - powiedziała Matylda Głowa, menadżer ds. jakości, ID Logistics Polska, koordynator programu zrównoważonego rozwoju.

   Projekty zgłaszane przez pracowników mogą dotyczyć zarówno samej działalności firmy, np. ulepszeń procesów operacyjnych, jak i wsparcia akcji prospołecznych, kierowanych do społeczności lokalnych. Już teraz w magazynach działają tzw. skrzynki na pomysły. Program Zrównoważonego Rozwoju ID Logistics realizowany będzie także przy zaangażowaniu i współpracy z klientami. W tym roku wszystkie centra dystrybucyjne oraz oddziały ID Logistics w Polsce zostaną certyfikowane zgodnie z wymogami kategorii „Debiutant“. Projekty będą dotyczyć aspektu środowiskowego (monitoring zużycia energii, wody i materiałów eksploatacyjnych, segregacja odpadów w biurach), społecznego (akcje propracownicze – propagowanie zdrowego stylu życia - parkingi rowerowe przy centrach dystrybucyjnych, bezpieczeństwo i higiena pracy, szkolenia z bezpieczeństwa pracy i udzielania pierwszej pomocy) oraz gospodarczego.

- Już od wielu lat ID Logistics angażuje się w działania na rzecz pracowników, rozwoju, ochrony środowiska czy aktywizacji społeczności lokalnych. Ale do tej pory nie były one sformalizowane w profesjonalny sposób. Przyjęty przez nas program Zrównoważonego Rozwoju integruje działania środowiskowe, społeczne i gospodarcze, zgodnie z wartościami Grupy ID Logistics Przedsiębiorczość - Doskonałość - Ambicje - Wsparcie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie z naszymi pracownikami i klientami będziemy tworzyć nową wartość dodaną do świadczonych przez nas usług logistycznych - podsumowała Matylda Głowa.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 maj 2016 06:26

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj