logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

DHL wspiera Leicester City FC w ramach rozwoju globalnego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najlepszym dotychczas sezonie w całej historii klubu Leicester Foobtball Club (LCFC), spółka DHL będąca jego oficjalnym partnerem, wspierała globalny rozwój klubu w sektorze eksportu jego własnych produktów do 66 krajów. To dwukrotnie więcej w porównaniu z eksportem na początku sezonu. 

• Ameryka jest obecnie największym importerem produktów Leicester City. Udziały tego kraju w produktach LCFC wzrosły ponad dwukrotnie, a liczba przesyłek pocztowych do USA wzrosła czterokrotnie w porównaniu z Australią - drugim krajem na liście największych importerów produktów LCFC;
• Japonia jest najszybciej rozwijającym się rynkiem o ponad 30-krotnym przyroście dochodów (3,290%);
• Przychody z Włoch osiągnęły zawrotny 13-krotny wzrost (1,388%) w porównaniu z danymi na początku sezonu;
• W ramach zaspokojenia popytu ogólnoświatowego klub LCFC wyprzedał w marcu cały zapas produktów na rok 2015/16.

   Poziom zainteresowania okazywany przez włoskiego menadżera klubu, Claudio Ranieriego, i japońskiego piłkarza, Shinji Okazaki'ego, spowodował, że lokalni sympatycy klubu chcieli aktywnie uczestniczyć w jego sukcesach, tym bardziej że wsparcie dla LCFC jest dostrzegalne na całym świecie. Wraz z początkiem tego niesamowitego sezonu DHL rozpoczął eksport produktów klubowych do nowych lokalizacji i najpopularniejszych odbiorców, takich jak Grenlandia, Kuwejt czy Meksyk.

- Obserwowanie ceremonii przyznania Leicester Football Club tytułu zwycięzcy Premier League było najwspanialszym momentem w historii piłki nożnej. Spółka DHL czuje się zaszczycona, że mogła wspierać LCFC na drodze do zdobycia przez ten klub najbardziej prestiżowego tytułu rozgrywek ligowych i - dzięki temu - dotarcia do rzeszy kibiców klubu na całym świecie. DHL musiał nawet z tego powodu przyspieszyć awaryjną przesyłkę najnowszych koszulek piłkarskich z Azji, aby sprostać zapotrzebowaniu w UK! W związku z rosnącym popytem na produkty LCFC jestem przekonany o trwale rosnącym sukcesie klubu na rynku globalnym - powiedział Philem Couchman, prezes DHL Express UK.
- Obserwowanie sukcesu całego zespołu i owoców jego pracy w sezonie było wspaniałym przeżyciem - stwierdził Ian Flanagan, dyrektor handlowy Leicester City Football Club. - Dzięki wysokiemu poziomowi całego zespołu osiągnęliśmy również ogromny sukces w branży działalności biznesowej. Zaangażowanie spółki DHL w rozwiązania logistyczne oznacza dla nas dostęp do rosnącego popytu kibiców na produkty klubowe w wielu krajach na całym świecie. DHL jest cenionym partnerem naszego klubu od roku 2012 i liczymy na dalszą, ścisłą współpracę na rzecz wzmacniania globalnego prestiżu LCFC. Wobec rosnącego uznania naszego klubu na szczeblu międzynarodowym istotne znaczenie ma dalsze docieranie do kibiców na całym świecie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 30 maj 2016 07:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Amazon ogłasza budowę nowego centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie

Amazon ogłasza budowę nowego centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie

Amazon potwierdził plany budowy w Kołbaskowie centrum logistyki e-commerce o powierzchni 67 000 m kw....

Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe

Ekol Logistics i VIIA otwierają nowe połączenie kolejowe

Ekol Logistics to operator logistyczny obecny w 14 krajach oraz dysponujący ponad  5 500 środkami...

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich…

Goodyear EfficientGrip Cargo - zupełnie nowe rozwiązanie dla flot lekkich ciężarówek

Następca opon dla lekkich ciężarówek Goodyear Cargo Marathon wydłuża przebiegi flot nawet o 10 tys....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj