logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk-Kowale IV w 100% wynajęte

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Miesiąc po oddaniu do użytku, Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV zostało w pełni skomercjalizowane. Do grona jego najemców dołączyły firmy Mar-Trans oraz Royal Cement.

   Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to czwarta inwestycja, która powstała w Parku Logistycznym 7R Logistic Gdańsk-Kowale. Magazyn o powierzchni ok. 17 500 mkw., który wystartował jako projekt spekulacyjny osiągnął stopień komercjalizacji na poziomie 100%. Budynek znajduje się w pobliżu drogi S6, będącej częścią obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod składowanie towarów, magazyn posiada również zaplecze biurowo-socjalne.

- Nasze inwestycje magazynowe zlokalizowane na Pomorzu cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony najemców. Nowo otwarte Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to już nasza kolejna inwestycja realizowana spekulacyjnie, którą skomercjalizowaliśmy w ciągu kilku miesięcy. Kluczem do sukcesu w przypadku Parku Logistycznego 7R Logistic  jest jego położenie bezpośrednio przy Trójmiejskiej Obwodnicy, które zapewnia doskonałe połączenie z portami, Autostradą A1 czy obwodnicą S7 w kierunku Warszawy Widząc ogromny potencjał tej lokalizacji, a jednocześnie popyt jaki istnieje na rynku, zdecydowaliśmy się na budowę kolejnego, piątego już magazynu na terenie naszego parku logistycznego w Kowalach - mówi Ryszard Gretkowski Wiceprezes Zarządu 7R Logistic SA.

   W ciągu ostatniego miesiąca 7R Logistic podpisał umowy z Mar-Trans oraz Royal Cement na wynajem powierzchni w Centrum Logistycznym Gdańsk-Kowale IV. Firmy zajęły łącznie 3 470 mkw. powierzchni magazynowej. Pierwsza z firm - Mar-Trans - oferuje usługi transportowe i spedycyjne w relacjach międzynarodowych na terenie całej Europy. Z kolei Royal Cement to drugi na świecie dostawca najwyższej jakości cementu z Egiptu. Firma specjalizuje się w dostarczaniu białego cementu oraz białego klinkieru.

- Dla firm zajmujących się usługą transportową i spedycją, najważniejszą rolę przy wyborze magazynu odgrywa lokalizacja. Wśród dostępnych powierzchni magazynowych w okolicy Trójmiasta, Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk-Kowale IV posiada naszym zdaniem najdogodniejsze położenie, które umożliwia nam sprawne prowadzenie operacji logistycznych. Dlatego zdecydowaliśmy się na najem powierzchni właśnie w Kowalach - mówi Łukasz Średziński Właściciel firmy Mar-Trans

   Dzięki dostarczeniu Centrum Logistycznego 7R Logistic Gdańk-Kowale IV park logistyczny w Kowalach oferuje obecnie łącznie 77 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

- Podpisane ostatnio umowy na wynajem powierzchni w Centrum Logistycznym Gdańsk-Kowale IV zakończyły proces komercjalizacji tego obiektu. Wśród najemców obiektu znalazły się firmy zajmujące się transportem, produkcją czy archiwizacją dokumentów. Ta różnorodność wśród reprezentowanych w magazynie branż odzwierciedla nasze elastyczne podejście. Na potrzeby naszych klientów jesteśmy w stanie dostosować wynajmowaną powierzchnię. W przypadku nowo wybudowanego magazynu zaproponowaliśmy naszemu klientowi dostosowanie powierzchni do przechowywania dokumentów np. pod względem wszelkich zabezpieczeń przeciwpożarowych. W magazynie został zainstalowany system wczesnego ostrzegania przed pożarem, jak również zwiększono odporność ogniową budynku powyżej 4000 MJ/mkw. - mówi Marzena Zaczkiewicz Leasing Manager 7R Logistic.

   Park 7R Logistic w Kowalach koło Gdańska to zespół czterech nowoczesnych obiektów logistycznych o łącznej powierzchni ponad 77 500 mkw.: Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk-Kowale I, Centrum Logistyczne 7R Logistic Gdańsk-Kowale II, Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale III oraz Centrum Logistycznego Gdańsk-Kowale IV. Magazyny są zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie drogi S6 oraz obwodnicy Trójmiasta, 5 km od Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, 10 km od Portu Gdańskiego i Głębokowodnego Terminala Kontenerowego i 15 km od centrum Gdańska. Park dzięki usytuowaniu blisko A1, zapewnia również szybki dojazd na południe Polski.

Ostatnio zmieniany piątek, 03 czerwiec 2016 07:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj