logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman wynajął w całości Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku i rozpoczyna jego rozbudowę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, podpisał dwie umowy najmu na łączną powierzchnię 7 800 mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym (PCL) położonym w bezpośrednim sąsiedztwie terminala kontenerowego DCT Gdańsk. Podpisanie nowych umów oznacza, że cała dostępna powierzchnia (51 500 mkw.) w gdańskim centrum jest obecnie w 100% wynajęta. W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozpoczął budowę kolejnego magazynu klasy A o powierzchni 15 800 mkw., który zostanie oddany do użytku w III kwartale 2016 r.

   Nowe umowy odzwierciedleniem elastycznego podejścia do nieruchomości
Nowe umowy najmu w PCL zostały podpisane z NRF, producentem systemów chłodzących na rynek motoryzacyjny oraz operatorem logistycznym ATC Cargo. Transakcje są potwierdzeniem wysokiej jakości i elastyczności centrum logistycznego we wspieraniu rozwoju klientów Goodman z różnych sektorów gospodarki. NRF to dotychczasowy klient PCL, który w ramach rozszerzenia współpracy z Goodmanem wynajął 3 485 mkw., dzięki czemu łączna powierzchnia najmu osiągnęła ponad 6 500 mkw.

- Rosnące zainteresowanie naszymi produktami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej skłoniło nas do rozbudowy zaplecza logistycznego. Ze względu na sposób organizacji łańcucha dostaw w skali globalnej, lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego w pobliżu portu idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dotychczasowa, bardzo udana współpraca z Goodman sprawiła, że bez wahania zdecydowaliśmy się na ponowny wybór PCL - powiedziała Sylwia Rutkowska, dyrektor zarządzający w NRF Poland.

   ATC Cargo, nowy klient PCL wynajął 4 320 mkw. powierzchni magazynowej w celu rozszerzenia swojej działalności. 

- Filarem działalności ATC Cargo jest obsługa ładunków „door to door” z wykorzystaniem transportu morskiego. Z uwagi na koncentrację naszej działalności na terminalu kontenerowym DCT Gdańsk, Pomorskie Centrum Logistyczne było dla nas oczywistym wyborem - powiedział Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo.

Łączna powierzchnia Pomorskiego Centrum Logistycznego sięga już 51 500 mkw. i jest w 100% wynajęta. Centrum zapewnia powierzchnię logistyczną klasy A dla ośmiu klientów z trzech sektorów:

-  Motoryzacja: NRF Poland
-  Handel: Eurocash, czołowy dystrybutor FMCG
-  Transport i logistyka: ATC Cargo, Kuehne+Nagel, Terramar, Poland Services Transport-Logistyka, Univeg Logistics Poland oraz firma spedycyjna NTA

   Dalsza rozbudowa
W odpowiedzi na rynkowy popyt Goodman rozbuduje Pomorskie Centrum Logistyczne o magazyn o powierzchni 15 800 mkw, który może zostać podzielony na mniejsze jednostki. Goodman może także dopasować powierzchnię do potrzeb operacyjnych klientów.

- Pomorskie Centrum Logistyczne jest jednym z najważniejszych projektów Goodman w Polsce, wyróżniającym się unikalną lokalizacją obok portu. Czynnik ten przyciąga kolejnych klientów, którzy mogą liczyć na elastyczne podejście z naszej strony i rozwiązania dopasowane do ich potrzeb. Najnowszy etap inwestycji jest zgodny z naszym wyważonym podejściem do nieruchomości i pozwoli nam na dalszy rozwój PCL, zaspokajając popyt na nową, najwyższej jakości powierzchnię logistyczną - powiedział Maciej Madejak, Head of Business Development w Goodman.

   Lokalizacja Pomorskiego Centrum Logistycznego pozwala klientom łączyć działalność logistyczną i produkcyjną z usługami oferowanymi przez największy głębokowodny port kontenerowy na Bałtyku, zgodnie z koncepcją „port-centric logistics”. Bezpośrednie sąsiedztwo terminalu kontenerowego DCT Gdańsk to również oszczędności wynikające z redukcji kosztów przeładunku, składowania i transportu. Na kolejne korzyści może przełożyć się ustanowienie wolnego obszaru celnego i specjalnej strefy ekonomicznej.
   PCL oferuje również znakomite połączenia drogowe. Trasa Sucharskiego i Południowa Obwodnica Gdańska łączą centrum z autostradą A1 prowadzącą na południe Polski, a także drogami ekspresowymi S7 do Warszawy oraz S6 do Szczecina i dalej Niemiec. W odległości zaledwie 23 kilometrów od centrum znajduje się Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, trzecie co do wielkości lotnisko w Polsce obsługujące zarówno krajowe jak i międzynarodowe połączenia.

   Projekt jedyny w swoim rodzaju
Pomorskie Centrum Logistyczne w Gdańsku to kluczowa inwestycja Goodman w Polsce. Jego właścicielem jest Goodman European Partnership (GEP), flagowy europejski fundusz Goodmana. W ramach projektu Goodman może wybudować do 500 000 mkw. powierzchni magazynowej i produkcyjnej wraz ze zintegrowanymi powierzchniami biurowymi. Szacuje się, że wartość całej inwestycji może przekroczyć 300 milionów euro. Jednym z największych atutów Pomorskiego Centrum Logistycznego jest położenie w pobliżu terminala kontenerowego DCT Gdańsk, który dzięki możliwości przyjęcia jednych z największych statków na świecie stał się kluczowym portem w regionie. Po oddaniu drugiego nabrzeża do końca 2016 r., terminal kontenerowy podwoi swoje możliwości przeładunkowe, osiągając zdolność na poziomie 3 mln TEU rocznie.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 czerwiec 2016 07:01

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj