logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Supply Chain przeprowadza test pilotażowy z wykorzystaniem robotów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL przeprowadziła zwieńczony sukcesem test pilotażowy, wykorzystujący robotykę w procesie kompletowania zamówień w magazynie DHL Supply Chain w miejscowości Unna (Niemcy). Robot o nazwie EffiBOT, stworzony przez francuski startup Effidence, to nowy, w pełni zautomatyzowany wózek transportowy. Porusza się po całym magazynie i wykonuje większość prac fizycznych za osoby kompletujące zamówienia.

   Podczas testu dwa roboty pomagały zbieraczom w transporcie oraz załadunku ciężkich przedmiotów, a także dostarczały zamówienie do miejsca rozładunku. Robot został zaprojektowany do bezpiecznej pracy pośród ludzi. Pracownicy magazynu chwalą sobie możliwość pracy bez użycia rąk i brak konieczności ciągnięcia za sobą ciężkich wózków.
   Często spotykanym wyzwaniem dla dzisiejszego sektora logistyki, w kontekście redukcji stanów magazynowych i rosnącej liczby transakcji zawieranych przez internet, jest duże zapotrzebowanie na konfekcjonowanie zamówień w obiektach o mniejszej powierzchni. W środowiskach niezautomatyzowanych magazynierzy mają do czynienia z obsługą ciężkich wózków i dużych ładunków, co ogranicza ich do pojedynczego kompletowania zamówienia i zmusza do przemierzania dużych odległości.

- Wózek do zbierania zamówień podąża za zbieraczem wzdłuż systemu regałów. W momencie gdy zostanie załadowany do pełna, zbieracz odsyła wózek do wyznaczonego miejsca rozładunku i korzysta z kolejnego wózka. Takie rozwiązanie sprawia, że zamiast jednego zamówienia można skutecznie i wygodnie kompletować wiele zamówień jednocześnie - wyjaśnia Michael Artinger, kierownik zakładu DHL Supply Chain, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie testu.

   Poza EffiBOTem testowane są także inne roboty, zaprojektowane do obsługi usług takich jak co-packing oraz samodzielnie przemieszczające się roboty mobilne, służące do kompletowania części.

- W najbliższych tygodniach DHL ma w planie testować roboty i systemy różnych typów - mówi Markus Kückelhaus, wiceprezes ds. innowacji i badań trendów, DHL Customer Solutions & Innovation. - Wyniki testów pozwolą nam określić, które technologie zostaną wprowadzone na stałe, umacniając przy tym pozycję DHL jako lidera w zakresie automatyzacji procesów logistycznych.

   Wspomagane kompletowanie zamówień to tylko jeden z etapów rewolucji automatyzacji, która zmieni świat logistyki. Najnowszy raport firmy DHL na temat trendów, „Robotyka i logistyka”, ilustruje pełen potencjał robotyki oraz jej wpływ na łańcuchy dostaw, a także przygotowuje logistyków na wejście w nową erę, której domeną będzie wykorzystanie zaawansowanej robotyki w logistyce. Raport jest dostępny w internecie pod adresem http://www.dhl.com/robots.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2016 08:15

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj