logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Supply Chain przeprowadza test pilotażowy z wykorzystaniem robotów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL przeprowadziła zwieńczony sukcesem test pilotażowy, wykorzystujący robotykę w procesie kompletowania zamówień w magazynie DHL Supply Chain w miejscowości Unna (Niemcy). Robot o nazwie EffiBOT, stworzony przez francuski startup Effidence, to nowy, w pełni zautomatyzowany wózek transportowy. Porusza się po całym magazynie i wykonuje większość prac fizycznych za osoby kompletujące zamówienia.

   Podczas testu dwa roboty pomagały zbieraczom w transporcie oraz załadunku ciężkich przedmiotów, a także dostarczały zamówienie do miejsca rozładunku. Robot został zaprojektowany do bezpiecznej pracy pośród ludzi. Pracownicy magazynu chwalą sobie możliwość pracy bez użycia rąk i brak konieczności ciągnięcia za sobą ciężkich wózków.
   Często spotykanym wyzwaniem dla dzisiejszego sektora logistyki, w kontekście redukcji stanów magazynowych i rosnącej liczby transakcji zawieranych przez internet, jest duże zapotrzebowanie na konfekcjonowanie zamówień w obiektach o mniejszej powierzchni. W środowiskach niezautomatyzowanych magazynierzy mają do czynienia z obsługą ciężkich wózków i dużych ładunków, co ogranicza ich do pojedynczego kompletowania zamówienia i zmusza do przemierzania dużych odległości.

- Wózek do zbierania zamówień podąża za zbieraczem wzdłuż systemu regałów. W momencie gdy zostanie załadowany do pełna, zbieracz odsyła wózek do wyznaczonego miejsca rozładunku i korzysta z kolejnego wózka. Takie rozwiązanie sprawia, że zamiast jednego zamówienia można skutecznie i wygodnie kompletować wiele zamówień jednocześnie - wyjaśnia Michael Artinger, kierownik zakładu DHL Supply Chain, który był odpowiedzialny za przeprowadzenie testu.

   Poza EffiBOTem testowane są także inne roboty, zaprojektowane do obsługi usług takich jak co-packing oraz samodzielnie przemieszczające się roboty mobilne, służące do kompletowania części.

- W najbliższych tygodniach DHL ma w planie testować roboty i systemy różnych typów - mówi Markus Kückelhaus, wiceprezes ds. innowacji i badań trendów, DHL Customer Solutions & Innovation. - Wyniki testów pozwolą nam określić, które technologie zostaną wprowadzone na stałe, umacniając przy tym pozycję DHL jako lidera w zakresie automatyzacji procesów logistycznych.

   Wspomagane kompletowanie zamówień to tylko jeden z etapów rewolucji automatyzacji, która zmieni świat logistyki. Najnowszy raport firmy DHL na temat trendów, „Robotyka i logistyka”, ilustruje pełen potencjał robotyki oraz jej wpływ na łańcuchy dostaw, a także przygotowuje logistyków na wejście w nową erę, której domeną będzie wykorzystanie zaawansowanej robotyki w logistyce. Raport jest dostępny w internecie pod adresem http://www.dhl.com/robots.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 czerwiec 2016 08:15

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj