logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe realizuje kolejne etapy budowy nowej fabryki dla Bombardier Transportation w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych poinformowało o etapach realizacji obiektu produkcyjnego dla Bombardier Transportation. Deweloper przekazał inwestorowi do użytkowania budynek spawalni, a obecnie pracuje nad halą lakierni. Inwestycja realizowana jest we Wrocławiu, w formule build-to-own (BTO) - na zamówienie i własność klienta, a jej całkowita powierzchnia to ok. 19 400 m kw. Przewidziany termin zakończenia prac Panattoni Europe to lipiec 2016 r.

   Trwają prace Panattoni Europe dla firmy Bombardier Transportation - wiodącego producenta technologii dla transportu szynowego i jednocześnie największego inwestora międzynarodowego w Polsce w tej branży. Inwestycja powstaje na terenie wrocławskiej fabryki Bombardier Transportation Polska, obok istniejącego zakładu produkcyjnego i jest przykładem realizacji powstającej na zlecenie przyszłego właściciela budynku, tzw. inwestycji build-to-own (BTO).
   W nowym obiekcie firmy Bombardier Transportation, o łącznej powierzchni 19 377 m kw., wytwarzane będą nadwozia nowoczesnych pociągów pasażerskich, w tym m.in. pociągów dużych prędkości ICx. Część produkcyjna, o powierzchni 18 357 m kw., podzielona została na halę spawania laserowego i halę lakierni. Po ośmiu miesiącach od przekazania placu budowy firmie Panattoni Europe deweloper ukończył prace w hali spawalni - znajdują się w niej m.in. tory, po których wprowadzane będą elementy nadwozi pociągów. Obecnie trwają prace budowlane w hali lakierni - zakończenie tego etapu budowy zaplanowano na lipiec br., zaś podłączenie urządzeń technicznych przez Bombardier Transportation na kolejny miesiąc.
   Projektowane i realizowane na indywidualne zamówienie poszczególnych klientów obiekty produkcyjne to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in. budowa pierwszej inteligentnej fabryki GE Energy Management w Europie, o łącznej powierzchni ponad 45 000 m kw., a zlokalizowanej w Bielsku-Białej; przebudowa istniejącego obiektu o powierzchni 30 000 m kw. dla koncernu Lear Corporation, specjalizującego się w produkcji komponentów do wyposażenia wnętrz samochodów; rozbudowa gorzowskiej fabryki elementów wyposażenia wnętrz do samochodów Volkswagen Amarok, Golf A7 oraz Mercedesa W222 firmy Faurecia; budowa pierwszej w Europie fabryki Polaris Industries, amerykańskiego producenta m.in. quadów, o powierzchni 33 000 m kw. w Opolu, czy powstanie 10 700 m kw. obiektu produkcyjnego w Świebodzinie dla RECARO Aircraft Seating Polska, lidera specjalizującego się w produkcji foteli lotniczych economy class.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 czerwiec 2016 12:45

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Firmy transportowe stawiają na Trójmiasto

Omega Pilzno, firma specjalizująca się w transporcie, spedycji i usługach logistycznych, wynajęła ponad 12 tys....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj