logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL stawia inteligentnym umysłom wyzwanie polegające na opracowaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyki i ekologii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL zainicjował dwa konkursy z dziedziny innowacyjności i zaprasza do wzięcia w nich udziału wynalazców oraz wizjonerów na całym świecie. Uczestnicy mają wygenerować nowe koncepcje w obszarach logistyki zrównoważonej lub robotyki. Przystąpić do konkursów mogą: uniwersytety, studenci, firmy oraz każda osoba powyżej 18 lat, przesyłając w terminie do 28 września dokument w formie pisemnej oraz wideo objaśniające dany pomysł.  

   Pierwszy konkurs o nazwie "Fair and Responsible Challenge" wymaga od wizjonerów opracowania projektu koncepcji z zakresu tworzenia rozwiązań logistycznych dla świata przyszłości. Do najbardziej oczekiwanych należą praktyczne pomysły i rozwiązania poświęcone problemom środowiskowo-społecznym oraz rozwiązujące takie problemy poprzez nowoczesne i nowatorskie modele biznesowe oparte na logistyce. Koncepcje mogą być powiązane z wykorzystywaniem logistyki do ułatwiania procesów gospodarki obiegowej bądź ze stosowaniem globalnych sieci transportowych do zapewniania sprawiedliwego handlu i produkcji. Pomysł może dotyczyć dowolnej rzeczy, począwszy od nowego produktu, poprzez rozwiązanie serwisowe, a na opakowaniu kończąc. Zasada ta obowiązuje tak długo, jak dana koncepcja generuje wartość dla społeczeństwa, środowiska i biznesu. 

- Jesteśmy przekonani, że zaradność wynika z czynienia dobra. Wyzwaniem jest tutaj podejście do zagadnienia sprawiedliwości i odpowiedzialności w sposób ukierunkowany na biznes. Zgodnie z naszą koncepcją firmy powinny koncentrować się na tworzeniu wartości współdzielonej, przekształcającej wyzwania środowiskowo-społeczne na zrównoważone, sprawiedliwe i potencjalnie korzystne modele biznesowe. Celem "Fair and Responsible Challenge" jest znalezienie nowoczesnych i innowacyjnych pomysłów w ramach realizacji tejże wizji - twierdzi Bill Meahl, dyrektor ds. handlowych, DHL.

   Drugim konkursem jest "Robotics Challange". Jego celem jest opracowanie prototypu samojezdnego pojazdu dostawczego, który będzie w sposób samodzielny towarzyszył personelowi w końcowym etapie dostawy.

- Nasi współpracownicy muszą radzić sobie z ręczną dostawą coraz większej liczby paczek. Ponieważ na ulicach miast nasi kurierzy muszą nadal przenosić wszystkie przesyłki ręcznie, zachęcamy do opracowania koncepcji ułatwiających ich pracę - kontynuuje Meahl.

   Prototypy zgłoszone do konkursu muszą zapewniać zdolność pokonywania zarówno obszarów miejskich, jak i wiejskich o typowym ukształtowaniu terenu. Każdy pomysł zgłoszony do konkursu zostanie poddany przeglądowi w ramach selekcji wstępnej w oparciu o cechy, takie jak funkcjonalność, zdolność radzenia sobie z danym problemem oraz poziom wykonalności komercyjnej. W kolejnym etapie panel ekspertów z dziedziny logistyki wybierze trzech finalistów w obu konkursach. W Dniu Innowacji, tj. 17 listopada, będą oni mogli zaprezentować swoje pomysły lub prototypy przed gronem 180 specjalistów ds. łańcucha dostaw. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w ramach głosowania. Pomysł z najwyższą liczbą głosów zostanie ogłoszony zwycięzcą DHL Innovation Challenge, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 euro oraz możliwość prezentacji w Centrach Innowacji DHL w Niemczech (Troisdorf) i Singapurze. Dodatkowo DHL zaprosi zwycięzców do dyskusji na temat szans realizacji ich pomysłów w ramach wspólnego testu słuszności koncepcji.
   Dodatkowe informacje na stronie: http://www.dhlinnovationchallenge.com.

Ostatnio zmieniany wtorek, 28 czerwiec 2016 12:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility ocenia wpływ Brexitu na rynki wschodzące

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, opublikował raport o sytuacji na rynkach wschodzących w pierwszej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj