logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL angażuje roboty, Baxtera i Sawyera, jako pomocników do pracy w magazynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL jest w fazie testowania Baxtera i Sawyera - dwóch inteligentnych i współpracujących z ludźmi robotów. Testy obejmują operacje z zakresu wspólnej dystrybucji (co-packing) i wartości dodanej, takie jak: montaż, tworzenie zestawów, pakowanie i usługi typu "pre-retail". Roboty firmy Rethink Robotics to inteligentne, elastyczne rozwiązania służące do wspierania personelu magazynowego i zwiększania wydajności placówek DHL.

- Z historycznego punktu widzenia środowisko dystrybucyjne było trudne do zautomatyzowania z użyciem tradycyjnych robotów przemysłowych, które nie reagowały należycie na zmiany - mówi Matthias Heutger, SVP Strategy, Marketing & Innovation, DHL Customer Solutions & Innovation. - Opublikowany niedawno przez DHL Trend Report "Robotics in Logistics" wskazuje, że ze względu na złożoność operacji, 80 proc. placówek logistycznych wykonuje je ręcznie. Dzięki coraz doskonalszym technologiom, branża logistyczna czerpie jednak korzyści z zastosowania robotów współpracujących z ludźmi w celu zwiększania wydajności.  

   DHL testuje obecnie poziom integracji kilku robotów typu Baxter i Sawyer w różnych punktach operacyjnych na całym świecie. Firma nabyła również pierwszego Sawyera, którego badanie obejmuje umiejętności drukowania przestrzennego (3D) na potrzeby tworzenia specjalistycznych chwytaków umożliwiających robotom wykonywanie dodatkowych zadań na terenie magazynu. 

- Roboty takie jak Baxter i Sawyer są jednymi z najbardziej zaawansowanych robotów na rynku, my zaś planujemy wykorzystać je do wykonywania różnych zadań w zakresie pakowania i inwentaryzacji, co umożliwi nam z kolei wykorzystanie naszych pracowników do realizacji prac bardziej wartościowych - mówi Adrian Kumar, wiceprezes Solutions Design North America w DHL Supply Chain. - Dzięki wykorzystaniu tych robotów do pracy z ludźmi zapewnimy przystosowanie naszych linii produkcyjnych do zmian, zwiększając jednocześnie poziom efektywności przez cały rok.

   Z Baxterem i Sawyerem DHL będzie w stanie ulepszyć proces automatyzacji pod kątem jego przystosowania do zmiennych warunków świata rzeczywistego, możliwości szybkiej zmiany aplikacji oraz realizacji zadań w sposób, w jaki robią to ludzie.

- Jeszcze niedawno branża logistyczna nie była w stanie wykorzystać inteligentnych robotów współpracujących z ludźmi, a wysoce wydajny robot Sawyer zmienia reguły gry dotyczące tego, co możemy, a czego nie możemy zautomatyzować - powiedział Markus Kückelhaus, wiceprezes Innovation and Trend Research, DHL Customer Solutions and Innovation. - Jesteśmy podekscytowani wdrożeniem elastyczności i wydajności do naszych hal produkcyjnych, redukując czas trwania cyklu, zwiększając sprawność operacyjną oraz wspierając wynik końcowy.

Ostatnio zmieniany środa, 29 czerwiec 2016 06:49

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj