logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

SEGRO nagrodzone podczas Manufacturing Excellence Awards 2016

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

SEGRO otrzymało wyróżnienie BTS Project of the Year w kategorii Medium dla centrum dystrybucyjnego Volkswagen Group Polska.

   Budynek znajdujący się na terenie parku SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki, został nagrodzony podczas czwartej edycji konkursu Manufacturing Excellence & Industrial Property Awards. O wyróżnieniu zadecydowało niezależne jury składające się z przedstawicieli firm produkcyjnych oraz ekspertów rynku nieruchomości.
   Nagrodzona inwestycja, wielkości 32 000 m kw., została oddana do użytku klientowi wiosną ubiegłego roku. Centrum zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A2, będącej europejskim korytarzem tranzytowym łączącym Europę Zachodnią z Wschodnią, co znacznie ułatwia Volkswagen Group Polska krajową, jak i europejską dystrybucję. Budynek BTS, podzielony na część magazynową oraz biurową, zaprojektowano w sposób umożliwiający jego rozbudowę o kolejne 11 000 m kw. Obiekt powstał w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne oraz ekologiczne, za co otrzymał certyfikat BREEAM. Dla pracowników powstało 160 miejsc parkingowych oraz wiata dla rowerów. Budynek oferuje także wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Projekt ten, pod względem powierzchni, w momencie oddania był drugą inwestycją magazynową w Wielkopolsce i ósmą na terenie całego kraju.

- Centrum dystrybucyjne w Komornikach to modelowy obiekt Volkswagen Group Polska. Tym bardziej jesteśmy dumni z wyróżnienia, które otrzymał. Z perspektywy naszej firmy istotne są zarówno funkcjonujące w budynku udogodnienia dla samego zespołu, takie jak maksymalny dostęp do światła dziennego uzyskany m. in. dzięki przeszkleniom bram, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Te ostatnie usprawniają proces logistyczny, co bezpośrednio przekłada się na nasze efekty biznesowe oraz znacznie poprawiło współpracę z naszymi klientami. Nie bez znaczenia pozostaje również doskonała lokalizacja samego parku SEGRO - mówi Stanislav Pekař, dyrektor Działu Obsługi Posprzedażnej Volkswagen Group Polska.

- Cieszę się, że praca zespołu SEGRO w regionie Europy Centralnej została nagrodzona w konkursie Manufacturing Excellence Awards. Wyróżniony obiekt jest jednym z naszych kluczowych projektów, m.in. ze względu na zastosowanie w nim szeregu rozwiązań technologicznych, zgodnych z najwyższymi standardami ekologicznymi. Dzięki temu budynek otrzymał certyfikat BREEAM, będący jedną z najpopularniejszych w Europie metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Otrzymane wyróżnienie jest uhonorowaniem naszej 10-letniej obecności na rynku w regionie Europy Centralnej. Korzystając z okazji chciałabym ponownie podziękować Volkswagen Group Polska za wybór naszej oferty, zaś zespołowi SEGRO za realizację tego wyjątkowego projektu - dodaje Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

   Konkurs Manufacturing Excellence Awards 2016 organizowany jest od czterech lat przez branżowy tytuł mediowy. W tegorocznej edycji przyznano nagrody w pięciu najważniejszych kategoriach dotyczących produkcji: Innowacyjność w produkcji; Doskonałość w zarządzaniu; Informatyka w przedsiębiorstwie produkcyjnym; Zrównoważony rozwój i ochrona środowiska oraz Biznes i Nauka. Do każdej z powyższych kategorii przypisanych jest kilka podkategorii, m.in. najlepszy projekt BTS.
  SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki docelowo, po ukończeniu jesienią tego roku inwestycji dla TESCO, oferować będzie klientom ponad 206 000 m kw. powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, będącej zachodnią obwodnicą stolicy Wielkopolski. W tym regionie SEGRO posiada jeszcze jeden kompleks: SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki.

Ostatnio zmieniany czwartek, 14 lipiec 2016 09:09

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj