logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Parcel z największą sortownią paczek w Niemczech

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu Grupa Deutsche Post DHL otworzyła w Obertshausen, najnowocześniejsze i najbardziej wydajne centrum sortowania o przepustowości sortowej 50 tys. paczek na godzinę. Na około 37 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wewnętrznej zamontowano ponad 6 kilometrów linii sortowniczych i przenośnikowych, z ponad 400 punktami terminali sortowniczych, gdzie pracownicy ładują paczki do dalszej wysyłki. Na potrzeby budowy konstrukcji wykorzystano ponad 2 tysiące ton stali, czyli jedną trzecią ilości stali wykorzystanej do budowy Wieży Eiffela w Paryżu.

- Realizując ten projekt, obraliśmy zupełnie nowy kierunek i po raz pierwszy przyjęliśmy rolę producenta dla zainstalowanego systemu sortowania. Zyskaliśmy nie tylko znaczny potencjał innowacyjny, ale również możliwość ciągłego rozwoju naszej wiedzy technicznej. Dzięki temu zakład w Obertshausen ustanawiać będzie standardy na przyszłość - nie tylko dla nas, ale dla całego sektora - mówi Jürgen Gerdes, członek Zarządu dywizji Post - eCommerce - Parcel w Grupie Deutsche Post DHL.

   Dla porównania, przepustowość sortownicza naszych dotychczasowych punktów wahała się pomiędzy 30 tys. a 40 tys. wysyłek na godzinę. Otwarcie 34 sortowni DHL w Niemczech to kolejny krok milowy w systematycznej ekspansji sieci w Niemczech i ustanowieniu nowych standardów na poziomie europejskim. Pomijając zwiększenie przepustowości, to skrócenie czasu przesyłek w tranzycie oraz zwiększenie elastyczności
jest celem, mającym spełnić nieustannie rosnące oczekiwania klientów. W nowej megasortowni w Obertshausen, Grupa Deutsche Post DHL wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, która przyśpiesza realizację zadań, czyniąc je jednocześnie łatwiejszymi dla pracowników. Spółka zainwestowała w sumie dziesiątki milionów w swoją nową lokalizację.
  
- Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane po raz pierwszy w terminalu w Obertshausen położyły podwaliny pod rozwój nowych produktów i usług dla naszej działalności paczkowej - twierdzi Gerdes.


Jeszcze bardziej elastyczne opcje i terminy dostaw, jeszcze bardziej szczegółowe śledzenie przesyłek i dodatkowe informacje wysyłkowe to tylko przykłady przyszłych usług mieszczących się w pakiecie DHL Parcel. Nowy zakład pozwolił na utworzenie około 600 miejsc pracy - zarówno w zakresie sortowania paczek, jak i samych dostaw. Globalnie powiązana gospodarka jest mało gdzie widoczna tak dobrze, jak tutaj w regionie Ren-Men. By móc czerpać długoterminowe korzyści z możliwości jakie sytuacja ta oferuje w zakresie naszego rozwoju gospodarczego, koniecznym jest utworzenie nowych miejsc pracy i ich zabezpieczenie na przyszłość. Dlatego też jesteśmy bardzo zadowoleni, że Grupa Deutsche Post DHL wybrała właśnie Obertshausen na miejsce lokalizacji swojej prestiżowej nieruchomości - powiedział Volker Bouffier, Premier kraju związkowego Hesse.
   Grupa Deutsche Post DHL przykładała również wagę do kontroli zużycia energii podczas budowy nowego zakładu, przyczyniając się do obniżenia poziomu emisji w ramach własnej sieci grupowej. W Obertshausen zamontowano najnowocześniejszą opalaną gazem instalację ciepłowniczą, która jednocześnie ogrzewa halę i generuje energię elektryczną. Na powierzchni dachowej zainstalowano system fotowoltaiczny o mocy wyjściowej 650 kWp (moc szczytowa). Większa część tak wygenerowanej energii elektrycznej jest wykorzystywana przez samą sortownię. Dzięki połączeniu energii słonecznej z miesięcy letnich z energią elektryczną wygenerowaną przez instalację ciepłowniczą w chłodniejszych miesiącach, zakład jest w stanie wytworzyć znaczną część energii elektrycznej w ciągu roku, w sposób wydajny i pozwalający zaoszczędzić zasoby.

  Więcej informacji na stronie http://www.dpdhl.com/de/presse/specials/paketzentrum_obertshausen.html

Ostatnio zmieniany piątek, 15 lipiec 2016 09:41

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj