logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Śledzenie ruchów magazynowych dzięki numerom partii oraz informacjom o nośnikach

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

System Qguar WMS Pro umożliwia uzupełnienie kartoteki produktu o numery partii oraz nośnika. Dzięki temu użytkownik dostaje wgląd do szczegółowej historii obu parametrów. Jakie oznacza to korzyści?

   W systemach klasy MWS każdy produkt opisuje się wieloma danymi, m.in. unikalnym numerem, nazwą oraz GTIN (Globalny Numer Jednostki Handlowej). Chcąc jednak uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych opcji wyszukiwania czy śledzenia, konieczne jest gromadzenie danych o partii produktu. Dzięki nim użytkownik może w bardzo prosty sposób zlokalizować artykuł w magazynie z dokładnością do danej partii, przejrzeć całą historię jego ruchów oraz sprawdzić, na jakim nośniku i miejscu się znajduje. Przy wprowadzaniu na magazyn dwóch takich samych produktów, ale różniących się numerem partii, Qguar WMS Pro utworzy dla nich dwie osobne pozycje na liście zawartości magazynu, aby zachować porządek i zminimalizować prawdopodobieństwo popełnienia błędu.
   Qguar WMS Pro umożliwia wspomniane śledzenie partii. Pozwala to użytkownikowi prześledzić całą historię danego produktu, np. od momentu przyjęcia na magazyn do przekazania w ręce końcowego odbiorcy. Obejmuje to operacje związane ze zwrotami, dostawą, przesunięciami magazynowymi a nawet, co jest szczególnie istotne, zmianami statusu jakości danego produktu. Wyobraźmy sobie sytuację, że producent informuje magazyn o wadliwej partii danego produktu. Użytkownik w kilku prostych krokach jest w stanie zlokalizować tę partię w magazynie i zmienić jej status na zablokowany, co uniemożliwi wydanie. Jeśli natomiast wadliwy towar trafił do klienta, to prześledzenie szczegółów wysyłki pozwoli go zlokalizować. Śledzenie partii sprawdzi się również w przypadku zmian statusu jakości produktu będących efektem zdarzeń magazynowych, np. uszkodzenia lub zniszczenia danej partii towaru. Qguar WMS Pro umożliwia sprawdzenie, kiedy nastąpiło zdarzenie i kto był za nie odpowiedzialny.
   Nie mniej ważne z punktu widzenia użytkownika oprogramowania Qguar WMS Pro jest zarządzanie numerami nośników. W oknie zawartości magazynu można odszukać dla nich podstawowe dane - lokalizację w magazynie (lub poza nim) oraz listę produktów, które się na nim znajdują. Na podstawie numeru nośnika można prześledzić jego historię, która wyświetla wszystkie operacje, w jakich brał udział, czyli np. dostawę, przesunięcia, operacje na tym nośniku czy wysyłkę. Dzięki temu można w łatwy sposób prześledzić, w jakich miejscach nośnik się znajdował oraz w jakich wydaniach brał udział. Dane zawarte w historii nośnika pozwalają również określić, kto jest właścicielem będącego na nim towaru oraz wyjaśnić wszelkie braki i niezgodności w stanach magazynowych.
   Zarządzanie numerami partii oraz nośnikami to jedne z kluczowych funkcji dla sprawnego zarządzania magazynem. Pozwalają nie tylko precyzyjniej zarządzać towarem, ale również wykluczyć go z obiegu w przypadku wady lub wyjaśnić niezgodności w stanach magazynowych.
   Więcej informacji na temat systemu QGUAR WMS Pro znajduje się na stronie: http://www.quantum-software.com/index.php/produkty/wms-pro

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 lipiec 2016 09:37

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Nowe agencje celne w strukturach ROHLIG SUUS Logistics

Na początku 2017 r. firma ROHLIG SUUS Logistics otworzyła własną agencję celną w terminalu kolejowym...

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Goodyear i FleetOnlineSolutions wspierają pojazdy firmy Estron

Oferowane przez Goodyeara systemy wspierające zarządzanie oponami - w szczególności program FleetOnlineSolutions (FOS) - pomaga...

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum…

Mainfreight Poland uruchamia bezpośrednią linię dorbnicową na Ukrainę i centrum przeładunkowe w Pruszkowie

Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj