logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Prologis buduje BTS o powierzchni 42 000 m kw. w Polsce Centralnej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Globalny lider nieruchomości logistycznych Prologis podpisał umowę z firmą Agata na budowę obiektu typu build-to-suit (BTS) w Prologis Park Piotrków II o łącznej powierzchni 42 170 m kw. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja nieruchomości CBRE.

   Agata to jeden z wiodących i najstarszych w Polsce dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz, elementów dekoracyjnych, lamp i tekstyliów. Pod tą nazwą funkcjonuje obecnie 19 wielkopowierzchniowych salonów sprzedaży zlokalizowanych w najważniejszych miastach w naszym kraju oraz dwa magazyny centralne.

- Optymalizacja procesów i kosztów prowadzonych przez nas działań operacyjnych, które stanowią konsekwencję dynamicznego rozwoju naszej firmy, skłoniły nas do utworzenia jednego ogólnopolskiego centrum magazynowego w Centralnej Polsce, zlokalizowanego na terenie Prologis Park Piotrków II - powiedział Grzegorz Ćwik, vice president, Agata. - Wybraliśmy ofertę Prologis, gdyż postanowiliśmy powierzyć tak ważny element naszego biznesu sprawdzonemu i rzetelnemu partnerowi. Ta umowa to potwierdzenie naszej dobrej współpracy, która sięga 2010 roku,  kiedy to podpisaliśmy pierwszą umowę najmu powierzchni magazynowej w Prologis Park Wrocław.

- Cieszymy się, że Agata wybrała położony w Centralnej Polsce Prologis Park Piotrków II. Z opracowanego przez nas wspólnie z Eyefortransport (EFT) raportu "Rozwój Sieci Nieruchomości Logistycznych w Europie" wynika, że to właśnie Polska Centralna jest najbardziej pożądaną lokalizacją logistyczną w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Paweł Sapek, senior vice president, country manager Prologis na Polskę. - Ta umowa to potwierdzenie naszej wiedzy i dotychczasowej owocnej współpracy z Agata. Dodatkowo, byliśmy w stanie zaoferować atrakcyjnie położone grunty, których jesteśmy właścicielem, i do których posiadamy niezbędne pozwolenia na budowę. Dzięki temu możemy dostarczyć klientowi magazyn w możliwie najkrótszym czasie.

- Lokalizacja Piotrkowa Trybunalskiego oraz niestandardowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta, finalnie zdecydowały o wyborze parku magazynowego Prologis. Gratulujemy obu partnerom i jesteśmy dumni, że mogliśmy przyczynić się do podpisania umowy najmu - powiedziała Małgorzata Czepel, starszy negocjator w dziale Powierzchni Magazynowych i Logistycznych, CBRE.

   Prologis Park Piotrków II to centrum logistyczne obecnie składające się z jednego budynku magazynowego o powierzchni 17 500 m kw. Jest położone na przedmieściach Piotrkowa Trybunalskiego, oddalone zaledwie 40 kilometrów od stolicy regionu - miasta Łodzi. Park leży bezpośrednio u zbiegu dwóch głównych szlaków komunikacyjnych: autostrady A1/E75, łączącej północną i południową Polskę oraz drogi ekspresowej nr 8/E67 łączącej Pragę, aglomerację śląską, Warszawę z Białymstokiem i Wilnem. Działając aktywnie w czterech krajach w CEE z portfolio 4,3 miliona m kw., Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2016 r.).

Ostatnio zmieniany środa, 17 sierpień 2016 14:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Nagroda FDI Poland Investor Awards dla Amazona

Amazon został uhonorowany nagrodą FDI Poland Investor Awards w kategorii Top North American Investor of...

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj