logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

MEDION sprowadza produkty elektroniczne do Europy dzięki nowym usługom DHL Global Forwarding

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Global Forwarding, globalny dostawca usług transportu lotniczego, morskiego i drogowego pomyślnie i terminowo zrealizował pierwszą multimodalną dostawę kolejową z Tajwanu do Europy dla niemieckiej spółki elektronicznej Medion. Medion, spółka zależna Lenovo, jest pierwszą firmą, która wypróbowała nową usługę multimodalną DHL Global Forwarding przez Xiamen w Chinach, skracając czas i koszt dostawy odpowiednio do połowy i do jednej trzeciej, w porównaniu z transportem morskim.

- Wykorzystanie zalet szlaków handlowych oraz transportu kolejowego i morskiego jest kluczowe dla sukcesu biznesu, który zamierza skorzystać z potencjału rynków produkcyjnych i konsumpcyjnych Chin i Europy. Takie firmy jak MEDION, wdrażające nowe rozwiązania multimodalne na ich wczesnym etapie, nie tylko działają szybciej, wydajniej i bardziej elastycznie, ale też uzyskują przewagę konkurencyjną na rynkach - powiedział Thomas George, CEO DHL Global Forwarding Europe.

   Nowa usługa dla firmy MEDION, będąca przedłużeniem sieci multimodalnej DHL, obejmowała przewóz towarów i komponentów elektronicznych z Taichung, z Tajwanu do Xiamen w Chinach drogą morską, a następnie załadunek na pociąg i podróż przez Chengu w Chinach do Łodzi w Polsce. Z Łodzi przesyłki kierowane są do głównych zakładów firmy MEDION w Niemczech.

- Sukces transportu multimodalnego dla firmy MEDION, zrealizowany dzięki naszej szerokiej sieci transportowej, potwierdza możliwości tej usługi. Widzimy szanse dla naszych klientów jakie dają nowe rozwiązania, uzupełniające istniejącą siatkę transportu lotniczego, morskiego i drogowego DHL, i zamierzamy je wspierać celem zwiększenia ich strategicznego udziału - powiedział Andre Michel, kierownik działu marketingu i sprzedaży DHL Global Forwarding Europe.

   MEDION, wiodący niemiecki producent elektroniki konsumenckiej, takiej jak: smartfony, laptopy, komputery osobiste, i kamery video, oferuje innowacyjne, funkcjonalne produkty wysokiej jakości bezpośrednio klientom, jak też największym międzynarodowym sieciom handlowym. Produkty firmy MEDION rozprowadzane są w całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i w Azji.

- Sukces naszego biznesu zawdzięczamy możliwości bezpośredniego i terminowego dostarczania klientom naszych produktów, oraz zarządzania i kontrolowania całego łańcucha dostaw dla naszych partnerów detalicznych - powiedział rzecznik MEDION AG. - Dzięki kompetencjom DHL Global Forwarding w zakresie realizowania dostaw dla branży elektronicznej, nasze produkty są dostarczane terminowo i ekonomicznie, co jest istotne w kontekście zwiększenia i utrzymania naszego udziału rynkowego w Europie i w innych regionach.

   Nowe multimodalne usługi transportowe oferowane przez DHL Global Forwarding, budowane są na istniejącej siatce multimodalnej, łączącej Tajwan, Japonię i Chiny z Europą kontynentalną przez Rosję i Azję Środkową.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 sierpień 2016 07:56

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Bezpłatna konferencja "E-administracja dla biznesu" już wkrótce!

Instytut Logistyki i Magazynowania serdecznie zaprasza do udziału w III edycji konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU...

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Grupa ORLEN będzie rozwijała działalność na rynku paliw lotniczych

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze...

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejmuje udziały we włoskiej spółce SITTAM

Grupa Raben przejęła właśnie 20% udziałów w spółce SITTAM, która jest liderem na włoskim rynku...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj