logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodman i Zalando wybudują wspólnie największe centrum logistyczne w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa Goodman, globalny ekspert w dziedzinie budowy i zarządzania nieruchomościami logistycznymi, podpisała umowę na wybudowanie pierwszego polskiego centrum logistycznego dla Zalando, wiodącej platformy modowej online w Europie. Centrum o powierzchni 130 000 m kw. będzie zlokalizowane w Gryfinie koło Szczecina i będzie jednym z największych w Polsce kompleksów zajmowanych przez jednego klienta. Nowe centrum będzie pierwszym hubem logistycznym Zalando w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie czwartym z kolei projektem realizowanym przez firmę Goodman.

   Nowy obiekt, który będzie oddany do użytku jesienią 2017 r., pozwoli Zalando zwiększyć potencjał swojej sieci logistycznej i dystrybucyjnej.

- Zalando ma już blisko 19 milionów klientów w całej Europie. Chcąc odpowiedzieć na rosnący popyt i przygotować się na dalszy rozwój, planujemy wzmocnić naszą europejską sieć logistyczną dzięki budowie nowego centrum dystrybucyjnego, które będzie zlokalizowane w Gryfinie. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie współpracować z firmą Goodman, która wesprze nas w realizacji tego projektu - mówi David Schröder, Senior Vice President of Operations w Zalando.

   Doświadczenie w branży e-commerce
W ciągu ostatnich kilku lat firma Goodman ugruntowała swoją pozycję wiodącego dewelopera powierzchni komercyjnych dla sektora e-commerce, dostarczając od 2006 r. ponad 1,5 mln m kw. powierzchni dla tej branży. Dla samego Zalando Goodman wybudował 390 000 m kw. W ubiegłym roku firmy Goodman i Zalando ogłosiły realizację centrum logistycznego o powierzchni 130 000 m kw. w niemieckim Lahr, do którego polskie centrum będzie zbliżone pod względem rozwiązań technicznych.

   Kolejny wspólny projekt
Nowe centrum logistyczne w Gryfinie jest kontynuacją partnerstwa biznesowego między Zalando i Goodman, które rozpoczęło się w 2011 r. wraz z realizacją pierwszego z trzech centrów logistycznych w Niemczech (zlokalizowanych w Erfurcie, Mönchengladbach i Lahr).

- Wraz z realizacją nowego projektu w Gryfinie, nasza współpraca z Zalando przekroczy granice Niemiec. Potwierdza to zaufanie jakim Zalando darzy nasze doświadczenie w branży - powiedział Błażej Ciesielczak, dyrektor regionalny Goodman na Europę Środkowo-Wschodnią. - Bazując na wieloletniej ekspertyzie w realizacji projektów dla branży e-commerce oraz umiejętności dobrej współpracy z władzami samorządowymi, będziemy ściśle współpracować z Zalando aby zapewnić terminową realizację projektu, który ma bardzo napięty harmonogram prac.

   Strategiczna lokalizacja
Gryfino, jedna z najmłodszych lokalizacji na magazynowej mapie Polski, ma bezpośredni dostęp do rozbudowanej sieci połączeń transportowych, co jest istotne dla modelu prowadzenia działalności w sektorze e-commerce. Nowe centrum logistyczne będzie zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie węzła na drodze ekspresowej S3, która łączy Gryfino ze Szczecinem, a także Poznaniem, Warszawą czy Wrocławiem. Autostrada A6 i trasa S6 będą oddalone o zaledwie 10 km, zapewniając połączenie drogowe do Berlina czy terminala kontenerowego DCT w Gdańsku. Zalando będzie mogło również korzystać z pobliskich połączeń kolejowych i międzynarodowego lotniska Szczecin-Goleniów.

- Na Pomorzu Zachodnim dynamicznie rozwijają się centra logistyczne, zwiększają się powierzchnie magazynowe. Nasze starania o włączenie Pomorza Zachodniego w sieć transeuropejskich korytarzy transportowych przynosi efekty. Logistyka to zachodniopomorska specjalność, a naszą gospodarczą szansą są usługi przyszłości, w tym sektor e-commerce - powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

- Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom związanym z realizacją tego ważnego i skomplikowanego projektu - deklaruje wiceburmistrz Gryfina Tomasz Miler. - Nowa inwestycja będzie znaczącym impulsem gospodarczym dla naszej społeczności, przede wszystkim pod kątem utworzenia nowych miejsc pracy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 sierpień 2016 10:56

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj