logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wzmocnienie zespołu Gefco Polska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO, ekspert w logistyce dla przemysłu, wzmacnia strukturę polskiego oddziału. Dyrektorem transportu został Andrzej Sykuła, dotychczasowy kierownik oddziału GEFCO Czeladź, a na stanowisko dyrektora handlowego po 10 latach powrócił Tomasz Fiedor. Zmiany na kluczowych stanowiskach zbiegają się w czasie z wprowadzeniem nowej oferty zakładającej większą aktywność w obszarach Integrated Logistics (logistyka zintegrowana) i Strategic-Xpert (rozwiązania 4PL).

- Do kierowania biznesem o takiej skali i profilu potrzebni są ludzie o odpowiednich kompetencjach, którzy sprostają wyzwaniom stojącym przed firmą - podkreśla Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska.

   Tomasz Fiedor, nowy Dyrektor Handlowy GEFCO Polska, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w budowaniu struktur sprzedaży, zarządzaniu zespołami i projektami międzynarodowymi w branży logistycznej. Karierę rozpoczął w Danzas Polska jako przedstawiciel handlowy, a następnie przez trzy lata pełnił obowiązki dyrektora spedycji morskiej. W latach 2004-2008 był szefem segmentu Overseas oraz dyrektorem handlowym GEFCO Polska. Jego zadaniem było uruchomienie i rozbudowa spedycji morskiej i lotniczej oraz zarządzanie sprzedażą i marketingiem. Przez pięć lat rozwijał struktury sprzedaży i portfel klientów CAT LC Polska. Ostatnie trzy lata pracował w TIP Trailer Services jako Commercial Leader Eastern Europe.

- Obecnie celem GEFCO jest rozszerzenie oferty i zwiększenie konkurencyjności produktów. Firma koncentruje się na dalszym rozwoju. Bardzo cieszę się z powrotu do struktur firmy. Podjąłem to wyzwanie z pełną świadomością i z przyjemnością pokieruję Działem Handlowym w tak istotnym dla firmy momencie - podsumowuje Tomasz Fiedor.

   Andrzej Sykuła awansował na stanowisko dyrektora transportu GEFCO Polska w czerwcu tego roku. Z firmą związany jest od października 2013 roku, kiedy to objął  funkcję Kierownika Oddziału GEFCO Czeladź. Jest to obecnie największa agencja GEFCO w Polsce, zatrudniająca blisko 70 pracowników, z obrotem szacowanym na ponad 40 mln EUR w bieżącym roku, wysokimi standardami jakościowymi oraz szerokim portfelem klientów. W ciągu ostatnich trzech lat Andrzej Sykuła i jego zespół osiągnęli doskonałe wyniki jakościowe i finansowe, co przełożyło się na sukces klientów firmy oraz oddziału GEFCO Polska w Czeladzi. Posiada ponad trzynastoletnie doświadczenie w zakresie transportu i spedycji FTL, transportu drobnicowego, zarządzania łańcuchem dostaw oraz operacji X-dock, które zdobywał w czołowych firmach logistycznych w Polsce.

- Tworzenie i realizacja nowej strategii rozwoju firmy w odpowiedzi na rosnące potrzeby naszych klientów oraz zmieniające się warunki rynkowe będą największym wyzwaniem nadchodzących miesięcy. Cieszę się, że będę miał w tym swój udział - komentuje Andrzej Sykuła.

   Zmiany personalne w polskim oddziale GEFCO są elementem nowej strategii, realizowanej przez Rafała Krajewskiego, który jesienią 2015 roku objął stanowisko dyrektora generalnego GEFCO Polska.

- Naszą kadrę kierowniczą wzmocniły osoby o bardzo dużym doświadczeniu w logistyce dla firm z różnych sektorów gospodarki. Obecnie koncentrujemy się na sprzedaży gotowych oraz szytych na miarę usług z nowej oferty oraz zwiększamy obecność w sektorach, które do tej pory nie były kojarzone z naszą firmą. Polski oddział jest częścią globalnej sieci GEFCO, co daje nam bardzo duże możliwości - podkreśla Rafał Krajewski.

   Oferta GEFCO Polska obejmuje transport całosamochodowy, drobnicę krajową i międzynarodową, magazynowanie, usługi celne oraz fracht kolejowy, morski i lotniczy.

Ostatnio zmieniany czwartek, 01 wrzesień 2016 14:01

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj