logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ECR Europe staje się ECR Community

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od ponad 20 lat organizacja ECR Europe łączy dostawców i producentów dóbr konsumpcyjnych w Europie i rozwija ich współpracę z korzyścią dla klienta. Swoją działalność kontynuuje odtąd pod nazwą ECR Community.

   ECR Community podlega i jest zarządzane przez ECR National Associations, które obejmuje lokalne stowarzyszenia ECR w Europie oraz międzynarodową grupę ECR Shrink and On Shelf Availability. Organizacje te są wspierane przez ponad 1800 sieci handlowych, producentów i dostawców usług.

- Zmiany w ECR były konieczne, aby usprawnić pracę organizacji. Wiele firm uczestniczy w działalności krajowych organizacji ECR, a na poziomie globalnym angażuje się poprzez Consumer Goods Forum. Dzięki nowemu podejściu, z większą energią skoncentrujemy się na działaniach służących budowaniu i wzmacnianiu współpracy - tłumaczy Declan Carolan, CEO ECR Irlandia i współprzewodniczący ECR Community.

   Misja ECR Community brzmi: Rozwijamy współpracę, by zaspokajać potrzeby klientów - lepiej, szybciej i mniejszym kosztem. W ramach ECR Community, lokalne stowarzyszenia realizują liczne programy i publikują materiały, jak wydany niedawno przewodnik Najlepsze praktyki w zakresie wdrażania VMI. Prezentuje on zarówno teorię, jak i praktyczne narzędzia, opracowane w oparciu o doświadczenia i badania prowadzone w całej Europie. Jest on dostępny bezpłatnie na stronie: www.gs1.ch/ecr.

   Działania ECR Community obejmują ponadto następujące obszary:
• Sell More, Waste Less - program grupy ECR Shrink & OSA pomagający sieciom handlowym ograniczać straty w swoich sklepach i zwiększać dostępność towarów na półkach;
• Wpływanie na Shoppera - najlepsze praktyki category managementu i shopper marketingu;
• Pooling logistyczny - przewodnik dla firm, jak wybierać optymalne rozwiązania i zwiększać efektywność;
• Ograniczanie marnotrawstwa żywności w obrębie łańcucha wartości, w tym poprzez przekazywanie ich potrzebującym;
• Handel omnikanałowy - porady, jak połączyć świat biznesu online i offline, by zapewnić klientowi najlepszą obsługę.

- Jako propagujący ECR w Polsce jesteśmy zaszczyceni, mogąc współtworzyć ECR Community. Głęboko wierzymy w sens dzielenia się wiedzą i uczenia się od innych. Międzynarodowa spuścizna ECR i jej wpływ na myślenie i praktyki podejmowane w branży spożywczej są ogromne. Jesteśmy zobowiązani do wsparcia i zapewnienia lepszej przyszłości naszej branży - komentuje zmiany Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska.

Ostatnio zmieniany czwartek, 15 wrzesień 2016 13:24

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Branża transportowa działa w wyjątkowo konkurencyjnym środowisku. Z jednej strony obowiązują w niej niezwykle krótkie...

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Prologis przyznał nagrody „100 Najbardziej Pożądanych Lokalizacji Logistycznych w Europie” podczas targów EXPO REAL 2017.

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoje centrum logistyczne w Lozorno, położonym niedaleko Bratysławy. W ramach...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj