logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Nowy oddział Gefco Special w Krakowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa GEFCO uruchomiła oddział w Krakowie dedykowany usługom GEFCO Special. Nowe biuro uzupełnia mapę lokalizacji GEFCO i zwiększa możliwości operacyjne firmy w zakresie obsługi transportów specjalnych. Krakowskim oddziałem kieruje Marcin Filipowicz, ekspert w dziedzinie realizacji tego typu usług logistycznych w Polsce.

   Braki materiałów do produkcji spowodowane problemami w transporcie są sytuacją znaną od początku popularności Lean Manufacturing, czyli oszczędnego wytwarzania metodą efektywnego zarządzania produkcją. Przyczyn braku ciągłości w łańcuchu dostaw może być wiele - zła pogoda, wypadki lub inne nieprzewidziane sytuacje na drodze. Przy bardzo niskich stanach magazynowych takie wydarzenia mogą powodować przestoje, które wiążą się z olbrzymimi kosztami. Rozwiązaniem problemu jest GEFCO Special, które ma wspierać koncerny w krytycznych dla zachowania ciągłości produkcji momentach.
   Do obsługi transportów specjalnych GEFCO używa małych samochodów, a jeżeli jest taka potrzeba również samolotów i helikopterów. Ze względu na specyfikę usługi, czas przyjęcia zlecenia do realizacji jest skrócony do minimum. Pracownik GEFCO Special odpowiada zazwyczaj w ciągu 30 minut, a usługa jest dostępna przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Biuro GEFCO Special potrafi zorganizować transport praktycznie we wszystkich sytuacjach dzięki dostępności floty w całej Europie oraz wsparciu ze strony wykwalifikowanego i doświadczonego personelu.
   Transport jest realizowany przez małe samochody, których nie obowiązuje wiele obostrzeń jakim podlegają duże pojazdy ciężarowe. To przyspiesza realizację usługi. Podczas transportu przesyłka jest pod specjalnym nadzorem, a każdy problem jest natychmiast zgłaszany do klienta. W przypadku gdy przesyłka jest niedużych rozmiarów a jej dostawa jest wyjątkowo pilna, istnieje możliwość skorzystania z usługi courier on board, w której od odbioru od dostawcy do momentu dostarczenia do finalnego miejsca przesyłka jest pod opieką dedykowanego kuriera, który przewozi ją jako bagaż podręczny w samolocie rejsowym.
   Szefem krakowskiego oddziału GEFCO Special został Marcin Filipowicz, posiadający ponad 13-letnie doświadczenie w realizacji pilnych transportów. Główną grupą klientów GEFCO Special są firmy z sektora motoryzacyjnego, którego obsługa jest specjalizacją spółki. Ponieważ usługa jest szyta na miarę, sprawdza się zarówno w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych jak i handlowych z różnych branż. Ofertę przygotowano z myślą o klientach, którzy ze względu na pilny charakter lub znaczenie niektórych przewozów nie chcą ryzykować wyboru konwencjonalnych usług. Ekspresowy i terminowy serwis spedycyjny GEFCO Special realizowany jest przy użyciu dedykowanych i sprawdzonych środków transportu, a także zaufanych kierowców.

- Otwarcie nowego oddziału GEFCO Special to ważny krok w kierunku rozwoju palety naszych usług przede wszystkim dla klientów z sektora produkcyjnego. Większość naszych klientów to firmy niezwykle wymagające, które liczą na nas szczególnie wtedy, gdy sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli i potrzebują wsparcia ze strony niezawodnego i doświadczonego partnera. W takich momentach i przy najbardziej wymagających zleceniach nie ma czasu na błędy - podkreśla Rafał Krajewski, dyrektor generalny GEFCO Polska. - Nasz serwis jest wyjątkowo skuteczny, gdyż do jego realizacji wykorzystujemy 65 lat doświadczenia w dostawach na produkcję oraz sieć agencji GEFCO Special w całej Europe.

   Przykładami nietypowych zleceń realizowanych przez GEFCO Special jest transport pojazdów na imprezy motoryzacyjne, takie jak Salon Samochodów Zabytkowych Rétromobile lub wyścig 24h Le Mans. Jednak w praktyce usługi GEFCO Special mają zdecydowanie szerszą grupę odbiorców i mogą być realizowane dla firm produkcyjnych praktycznie z każdej branży.

Ostatnio zmieniany piątek, 16 wrzesień 2016 06:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj