logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Online - nowoczesne zarządzanie wysyłkami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DPD Polska wprowadziła nową generację aplikacji do zarządzania wysyłkami - DPD Online. Nowe rozwiązanie, które jest kontynuacją dobrze znanego Webklienta, zostało wzbogacone o szereg dodatkowych funkcjonalności takich, jak m.in. bezpośredni import danych o zakończonych transakcjach Allegro, czy możliwość zamówienia kuriera na dany dzień. Aplikacja zyskała także nową szatę graficzną, która jest zgodna z aktualnymi barwami DPD Polska.

   Webklient jest dobrze znanym na rynku e-commerce rozwiązaniem do zarządzania wysyłką dużej liczby paczek z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki rozbudowanym funkcjom użytkownik może w prosty i szybki sposób tworzyć listy przewozowe, planować odbiory paczek przez kuriera i śledzić drogę przesyłki do adresata. W nowej wersji aplikację można zintegrować z wieloma systemami magazynowo - sprzedażowymi poprzez szybką wymianę plików oraz bezpośrednio z portalem aukcyjnym Allegro.

- DPD Online, który jest bezpośrednią kontynuacją aplikacji Webklient, powstał w wyniku ciągłych konsultacji z naszymi klientami, głównie sklepami internetowymi. Aplikacja optymalizuje proces wysyłki paczek. Dzięki temu e-sklep ma szansę poprawić swoją rentowność, zapewniając tym samym lepszy serwis dla klienta końcowego - wyjaśnia Łukasz Zembowicz, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu DPD Polska.

   Wśród nowych funkcjonalności znajdują się m.in., możliwość zamówienia kuriera na bieżący dzień z opcją wyboru przedziału czasowego, bezpośredni import danych o zakończonych transakcjach z serwisu Allegro oraz zakładka „Moje DPD”, zawierająca przydatne linki (czat z konsultantem, dokumenty do pobrania, formularz reklamacyjny). Zmieniony został również layout aplikacji na zgodny z nowym systemem identyfikacji wizualnej DPDgroup.

- To jednak nie koniec. Cały czas pracujemy nad nowymi funkcjonalnościami, które sprawią, że nasze rozwiązanie będzie przydatnym narzędziem nie tylko dla firm z sektora e-commerce - dodaje Łukasz Zembowicz.

Wśród kolejnych modułów DPD Online, które dostępne będą już na początku przyszłego roku, znajdą się m.in.:
- pobranie potwierdzenia doręczenia konkretnej paczki wraz z podpisem odbiorcy,
- panel konfiguracji powiadomień, pozwalający zdefiniować powiadomienie wysyłane do pojedynczej paczki,
- moduł raportowy do generowania raportów zawierających dane o paczkach wysyłanych przez niego wszystkimi kanałami DPD. Oznacza to, że raport będzie zawierał wyniki nie tylko dla paczek nadawcy z DPD Online, ale także z DPD Services, wtyczek i listów wypisywanych ręcznie.

Ostatnio zmieniany wtorek, 18 październik 2016 12:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj