logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"Tańczący z paletami" z zaskakującym finałem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Każdego roku w magazynach dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji i wypadków. W tym miejscu pracy często mają miejsce zmiażdżenia i upadki z wysokości, pochwycenia przez maszyny i amputacje. Nie brakuje także poparzeń chemicznych oraz ran ciętych.

    Bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie dla firm logistycznych. Jak pokazują badania do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników.1 Oznacza to, że istotny nacisk powinien być położony na uświadamianie, m.in. operatorów wózków widłowych, jak ważne jest właściwe, zgodne z normami bezpieczeństwa zachowanie osób zatrudnionych w magazynie.
   W celu promocji bezpiecznych zachowań w magazynie od 2014 roku Grupa Raben organizuje we wszystkich swoich magazynach w Polsce konkurs "Tańczący z paletami". Akcja ma za zadanie wpieranie precyzji i uważności oraz eliminację ryzykownych praktyk, takich jak nadmierna prędkość. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej, warsztatowej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, obrazującymi wagę precyzyjności.

- Konkurs "Tańczący z paletami" ma za zadanie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w magazynie. Jest również doskonałym narzędziem Employer Brandingu, pokazującym, że Grupa Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym. Konkurs poprzez swoją wyjątkowość promuje się sam, a my zyskujemy rokrocznie jego nowych uczestników i partnerów - podsumowuje Marta Szymborska, menedżer ds. PR i CSR w Grupie Raben.

   W rywalizacji wzięło udział ponad 50 operatorów wózków widłowych z całej Polski. Zaskoczeniem był fakt, iż I miejsce wywalczył ponownie Michał Kamiński ze Strykowa, zwycięzca pierwszej edycji konkursu.

- Konkurs "Tańczący z paletami" zmienił moje podejście do codziennej pracy. Pokazał nam, ile ważnych elementów, związanych z bezpieczną pracą w magazynie, umykało nam w codziennej rutynie. Mam dużą satysfakcję ze zwycięstwa - komentował Marcin Kamiński.

   Tegoroczny finał konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym, zgromadził dziennikarzy branżowych, którzy z bliska obserwowali zawody, kibicując najdokładniejszym operatorom wózków widłowych. 
 
________________________________________
[1] mojafirma.infor.pl/moto/logistyka/magazynowanie/675098,Przyczyny-wypadkow-w-magazynach.html

Ostatnio zmieniany środa, 21 grudzień 2016 09:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj