logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Lindt & Sprüngli przedłuża umowę z ID Logistics

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lindt & Sprüngli (Poland), jeden z największych na świecie producentów czekolady, przedłużył umowę z ID Logistics na kompleksową obsługę logistyczną w zakresie  magazynowania i dystrybucji. ID Logistics zarządza jedynym w Polsce centrum dystrybucyjnym Lindt & Sprüngli w Błoniu k. Warszawy, z którego czekolady i praliny z logo LINDT trafiają do sklepów, galerii handlowych i hurtowni w całym kraju.

    ID Logistics współpracuje z Lindt & Sprüngli (Poland) od 2010 roku. Operator odpowiada za efektywne zarządzanie procesami magazynowymi (w tym składowanie, kompletowanie zamówień i co-packing), dystrybucję oraz logistykę opakowań.

- Obsługa produktów czekoladowych, niezwykle wrażliwych na wpływ czynników zewnętrznych, wymaga od nas przestrzegania wielu, bardzo restrykcyjnych wymogów. Dotyczy to zarówno właściwych warunków przechowywania, gwarantujących ich bardzo dobrą jakość, jak i odpowiednio zaprojektowanych procesów magazynowych, z uwzględnieniem m.in. dat przydatności do spożycia i wysokiej sezonowości sprzedaży - powiedział Marcin Papuga, dyrektor magazynu Błonie, ID Logistics.

   Powierzchnia błońskiego centrum dystrybucyjnego Lindt & Sprüngli wynosi blisko 3,5 tys. m kw. Aby zapewnić właściwe warunki obsługi produktów czekoladowych, cały magazyn został podzielony na dwie strefy - składowania i co-packingu. Magazynowanie odbywa się w ściśle kontrolowanej temperaturze dodatniej, z zachowaniem odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza. ID Logistics zarządza centrum dystrybucyjnym w oparciu o restrykcyjne wymogi Wewnętrznego Standardu Jakości ID Logistics - CID oraz międzynarodowego certyfikatu IFS (International Featured Standard).

- Cieszymy się, że doświadczenie, elastyczność oraz proaktywość zespołu ID Logistics zostały tak wysoko ocenione przez naszego klienta. Kontynuując współpracę, z pewnością będziemy pracować nad rozszerzaniem naszej oferty oraz przygotowywaniem kolejnych rozwiązań logistycznych, zwiększających efektywność łańcucha dostaw - podsumował Marcin Papuga, dyrektor magazynu Błonie, ID Logistics.

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 grudzień 2016 12:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj