logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

AWT otrzymała dotację UE na modernizację terminalu w Ostrawie-Paskowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Advanced World Transport a.s. (AWT), spółka z Grupy PKP CARGO, podpisała umowę na grant z Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci (INEA). To największe w historii spółki dofinansowanie będzie przeznaczone na modernizację terminalu w Ostrawie-Paskowie. AWT przywiązuje dużą wagę do rozwoju terminalu, który w przyszłości powinien odgrywać główną rolę w logistycznym trójkącie Adriatyk - Bałtyk - Morze Północne, będąc głównym hubem na jego południowej flance.

   AWT wykorzystało potencjał spółki dominującej PKP CARGO ukierunkowany długofalowo na rozwój transportu intermodalnego i podjęło działania w zakresie modernizacji i rozbudowy terminalu Ostrawa-Paskow, który jest jednym z głównych terminali przeładunkowych kontenerów w Europie Środkowej.

- AWT ma wieloletnie doświadczenie w zakresie transportu intermodalnego, widzimy w tym segmencie potencjał dla dalszego rozwoju i terminalowi w Paskowie poświęcamy dużo uwagi. Ma on strategiczne i perspektywiczne położenie w Europie. Stanowi część sieci 25 terminali i punktów przeładunkowych w Polsce i jest skomunikowany z głównymi portami europejskimi. Wraz z PKP CARGO chcemy go bardziej związać z trójkątem logistycznym Adriatyk - Bałtyk - Morze Północne oraz z obsługą przewozów na Nowym Jedwabnym Szlaku. Dla całej Grupy PKP CARGO terminal stanowi przede wszystkim bramę do Europy Południowej - powiedział Arkadiusz Olewnik, Prezes Grupy AWT.
- Dotacja w wysokości 5,88 mln Euro została pozyskana z programu CEF (Łącząc Europę) na wsparcie prac przygotowawczych i III etapu budowy multimodalnego terminalu kontenerowego w Paskowie. Ta kwota (około 158.500.000 CZK) stanowi 66% kosztów kwalifikowanych projektu, który oprócz nowego połączenia kolejowego, placów przeładunkowych, oświetlenia i innych urządzeń w terminalu, obejmuje również prace badawczo-projektowe i przebudowę bocznicy w Paskowie. Celem projektu jest maksymalne wykorzystanie potencjału bocznicy, dysponującej torami o łącznej długości ponad 700 m, co pozwoli wyjść z ofertą nowego standardu przeładunków i odprawy składów, przy zmniejszeniu kosztów operacyjnych - stwierdził Wiktor Bystrian, szef sprzedaży AWT.
  Obecnie inwestycja wchodzi w fazę budowy i realizacji technologicznej modernizacji terminala. Do  końca  2020 roku powinna być zbudowana nowa łącznica kolejowa i przeprowadzona modernizacja bocznic, a obszar przeładunków  zwiększy się ponad dwukrotnie do powierzchni 71 tys. m kw., zaś możliwości  przeładunkowe wzrosną do prawie 5000 TEU. Przeprowadzone modernizacje przyspieszą także przejazd przez stację na tory obsługowe terminalu.

Ostatnio zmieniany piątek, 30 grudzień 2016 12:10

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dachser dla producentów światłowodów

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu...

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Pierwsze na świecie autobusy elektryczne do poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podpisało z firmą Solaris umowę na dostarczenie dwóch...

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w…

Pierwsze kroki z kodami kreskowymi - zapraszamy do udziału w webinarium GS1 Polska

Już w pierwszy poniedziałek sierpnia serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Fundacji GS1 Polska do udziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj