logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

W zgodzie z otoczeniem - DHL Global Forwarding o działaniach CSR w Polsce

Oceń ten artykuł
(1 Głosuj)

DHL Global Forwarding w Polsce od lat łączy działalność biznesową z zaangażowaniem prospołecznym, realizując różnego rodzaju projekty wspierające najbardziej potrzebujących, m.in. program „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. Z kolei w zakresie ochrony środowiska DHL Global Forwarding był pierwszą globalną firmą w branży logistycznej, która wyznaczyła sobie cel ilościowego ograniczenia emisji CO2, a także pierwszym spedytorem, który uruchomił zieloną usługę dla frachtu morskiego. Do tej pory firma nie chwaliła się tym działaniami, ale po kilku latach przyszedł czas na ich podsumowanie.

- Zależy nam na aktywnym i odpowiedzialnym podejściu do relacji z pracownikami, społeczeństwem oraz współpracy z szeroko pojętym otoczeniem, którego DHL Global Forwarding jest integralną częścią. Z jednej strony planujemy działania spójnie z wytycznymi Grupy Deutsche Post DHL, z drugiej zaś strony akcje, które wspieramy są spontaniczną inicjatywą samych pracowników. Nie traktujemy jednak naszych kampanii CSR jako elementu polityki PR czy chwilowej mody. Jest to przemyślane działanie wpisane w strategię naszej firmy, wynikające z poczucia solidarności z najbardziej potrzebującymi. Naszą pomoc traktujemy nie jako obowiązek, a potrzebę serca - mówi Krzysztof Bielica, prezes zarządu DHL Global Forwarding w Polsce.

   Jedna przesyłka = jeden posiłek
DHL Global Forwarding podejmując się nowych działalności w zakresie CSR bierze pod uwagę jej długofalowe skutki. Tak też było z włączeniem się w 2011 r. w akcję „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej. Celem inicjatywy DHL Global Forwarding pod nazwą „JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK” jest walka z niedożywieniem dzieci poprzez finansowanie obiadów w szkołach i świetlicach środowiskowych. DHL Global Forwarding przez cały rok zbiera fundusze na ten program.

- Za każdą zrealizowaną z DHL Global Forwarding przesyłkę, fundujemy jeden ciepły posiłek. Dzięki  temu zapewniliśmy dotąd blisko 400 tysięcy gorących posiłków. To bardzo realna pomoc, z której tylko w ostatnim roku skorzystało ponad 200 dzieci. Jest to najlepszy przykład wieloletniej współpracy, mającej na celu eliminowanie jednego z problemów społecznych występujących w Polsce, jakim jest niedożywienie wśród dzieci. Od szkół i świetlic, które wspieramy w ramach programu dożywiania, płynie bardzo pozytywny przekaz. Niejednokrotnie słyszymy, że dzięki „Pajacykowi” potrzebujące dzieci otrzymują posiłek, który jest ich jedynym ciepłym posiłkiem w ciągu dnia - wyjaśnia Krzysztof Bielica.

   Zwieńczeniem corocznych wspólnych działań DHL Global Forwarding oraz PAH jest Bal Charytatywny, podczas którego licytowane są prace plastyczne zrobione przez dzieci z placówek objętych programem „Pajacyk”. Dzięki hojności zgromadzonych gości, zbierane są dodatkowe środki, które przekazywane są do PAH na wsparcie tego programu.

  Dla dzieciaków
W tym roku DHL Global Forwarding dołączył do kolejnej inicjatywy na rzecz dzieci. Pracownicy firmy zorganizowali akcję „Biegamy dla Dzieciaków”, w ramach której każdy przebyty przez pracownika kilometr to pieniądze, które firma przekazała dzieciom z domów dziecka na różne cele. Pracownicy DHL Global Forwarding wystartowali w sześciu biegach m.in. w warszawskim maratonie, w Biegu Rzeźnika po górach oraz w triathlonach. W sportową akcję zaangażowali się zarówno przedstawiciele zarządu spółki jak i pracownicy z różnych regionów Polski: Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Katowic. Dzięki przebytym kilometrom sfinansowano wakacje dla czwórki podopiecznych domów dziecka.
   To nie wszystkie akcje, w które zaangażowani są lub inicjują pracownicy DHL Global Forwarding. Od kilku lat biorą też udział w Szlachetnej Paczce w oddziale w Łodzi, pomagają schroniskom na terenie kraju, domom samotnej matki. Firma co roku wspiera także SOS Wioski dziecięce m.in. Dom w Biłgoraju. Tradycją stał się także kiermasz w oddziale warszawskim DHL Global Forwarding, podczas którego pracownicy zgłaszają na licytację przygotowane własnoręcznie dania, a także swoje usługi (np. kurs xls, sesja fotograficzna etc.) oraz rękodzieła. Tylko dzięki tej akcji pomoc otrzymali uczniowie z warszawskiej szkoły dla dzieci z autyzmem oraz podopieczni z domu dziecka.
   DHL Global Forwarding od lat współpracuje również z Żoliborskim Stowarzyszeniem „Dom Rodzina Człowiek” w ramach akcji „MAŁA WIELKA NAKRĘTKA”. We wszystkich oddziałach firmy w Polsce prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, starych telefonów komórkowych i komputerów. W akcję zaangażowani są pracownicy, ich rodziny oraz klienci DHL Global Forwarding. Zebrane rzeczy są sprzedawane firmom recyklingowym, a otrzymane środki finansowe Stowarzyszenie przeznacza na pomoc swoim podopiecznym, m.in. na finansowanie zakupu elektrycznych wózków inwalidzkich.

   Zielone usługi DHL Global Forwarding
DHL Global Forwarding był pierwszą globalną firmą w branży logistycznej, która wyznaczyła sobie cel ilościowego ograniczenia emisji CO2. Dzięki optymalizacji środków transportu do 2020 roku firma zamierza zmniejszyć emisję CO2 powstałego w wyniku działalności o 30 proc. w porównaniu z poziomem z 2007 roku. DHL Global Forwarding jest także pierwszym spedytorem w branży, który uruchomił zieloną usługę z obniżonym poziomem emisji CO2 dla frachtu morskiego. Usługa Green Danmar - oferowana przez Danmar Lines NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier) - pozwala klientom wybrać przewoźnika, który emituje o 5 proc. mniej dwutlenku węgla niż średnia w branży. Ponadto, klient może zdecydować się na opcję połączenia tej usługi z rozwiązaniem kompensującym DHL i transportować swoją przesyłkę w sposób wolny od emisji dwutlenku węgla. Dzięki temu tylko na przestrzeni ostatnich kilku lat DHL Global Forwarding ograniczył emisję dwutlenku węgla we frachcie morskim o ponad 40 proc.

- Nasze działania doceniane są nie tylko przez pracowników oraz klientów. W tym roku redakcja „Rzeczpospolitej” przygotowała ranking firm z siedzibą w Polsce, które najwięcej inwestują w działalność prospołeczną. DHL Global Forwarding jako jedyna firma z branży TSL została wyróżniona. W tym roku otrzymaliśmy również najbardziej prestiżową nagrodę w Grupie Deutsche Post DHL - Złotą statuetkę CEO Award za projekt JEDNA PRZESYŁKA = JEDEN POSIŁEK. To dla nas ogromny zaszczyt oraz motywator do kontynuowania naszych działań - podsumowuje Krzysztof Bielica, dyrektor zarządzający DHL Global Forwarding w Polsce.

Ostatnio zmieniany czwartek, 05 styczeń 2017 08:43

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj