logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Panattoni Europe buduje fabrykę w Opolu - 6000 m kw. dla Skamol A/S

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, rozpoczął budowę fabryki na zlecenie Skamol A/S - duńskiego producenta systemów ociepleń i termoizolacji dla przemysłu i budownictwa. Obiekt BTS o powierzchni ok. 6000 m kw. realizowany jest w formule BTO i powstaje w Opolu, na terenie WSSE Invest Park. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International, a zakończenie prac realizowanych przez Panattoni Europe planowane jest na kwiecień 2017 r.

   Panattoni Europe produkcyjnie dla budownictwa w formule BTS i BTO. Deweloper realizuje fabrykę płyt silikatowych dla Skamol Polska - duńskiego producenta wysokotemperaturowych materiałów izolacyjnych. Inwestycja o powierzchni blisko 6000 m kw. powstaje na 3-hektarowej działce, położonej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w Opolu. Hala produkcyjna licząca ok. 4000 m kw. przygotowana zostanie pod specyfikę branży i wymogi linii wytwórczej - będą to m.in. specjalne fundamenty pod maszyny o dużym obciążeniu. Dodatkowo w obiekcie będzie przeprowadzany proces rekuperacji, czyli odzyskiwania energii termicznej, wykorzystywanej następnie do ogrzewania pomieszczeń. Część socjalno-biurowa zajmie 350 m kw. i podobnie jak w całym obiekcie będzie w niej zastosowane oświetlenie ledowe. Zakończenie prac realizowanych przez Panattoni Europe planowane jest na kwiecień 2017 roku, natomiast rozpoczęcie produkcji przez inwestora rozpocznie się w listopadzie 2017 r.
   Powstająca inwestycja dla Skamol jest piątym zakładem produkcyjnym firmy - inwestor posiada trzy fabryki w Danii i jedną w Rosji. Wybór Opola podyktowany był zasobnością surowców w regionie, rozwijającym się rynkiem, a także potencjałem naukowym i dostępnością absolwentów wyższych uczelni, zwłaszcza Politechniki Opolskiej.

- Miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z innymi regionami w Polsce, dysponuje potencjałem wzrostu, ma atrakcyjną ofertę dla inwestorów i dostęp do wykwalifikowanej siły roboczej. Wiele firm, które chce być blisko naszych zachodnich sąsiadów, decyduje się właśnie na Opole, rezygnując tym samym z Wrocławia, który dla wielu wydaje się być trudnym jeśli chodzi o dostępność zasobów ludzkich - popularność Opola potwierdza Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.

   Przykładem takiej inwestycji jest np. zakład produkcyjny firmy Polaris Industries, zrealizowany również na terenie WSSE Invest-Park. Realizacja obiektów produkcyjnych i magazynowych na indywidualne zamówienie i własność poszczególnych klientów tj. BTO (build-to-own) to jedna z wielu kompetencji Panattoni Europe. Dotychczas ukończone przez dewelopera projekty to m.in.: 19 377 m kw. dla firmy Bombardier Transportation, w której wytwarzane są nadwozia nowoczesnych pociągów pasażerskich, w tym pociągów dużych prędkości ICx; fabryka dla Kellogg Company - producenta znanych na całym świecie płatków śniadaniowych, ciastek oraz przekąsek, m.in. chipsów Pringles - zrealizowana na terenie Podstrefy Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej; inwestycja dla Pilkington Automotive, producenta szyb samochodowych; centrum przeładunkowe i oddział firmy logistycznej UPS w Strykowie o powierzchni 13 000 m kw. czy wreszcie centrum dystrybucyjne w Ożarowie Mazowieckim, dedykowane branży FMCG, a powstałe na zamówienie firmy Transgourmet Polska Sp. z o.o. (wcześniej Selgros).

Ostatnio zmieniany czwartek, 12 styczeń 2017 08:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj