logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ID Logistics umacnia obecność w Hiszpanii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, umacnia swoją pozycję na rynku hiszpańskim. Firma wynajęła od SEGRO kolejne centrum logistyczne położone w Castellar del Valles koło Barcelony.

   Nowoczesny magazyn w Castellar del Valles ma powierzchnię 50 tys. m kw. ID Logistics będzie jego najemcą przez 10 lat.

- SEGRO jest jednym z naszych głównych partnerów inwestycyjnych we Francji, cieszymy się więc z rozszerzenia współpracy w Hiszpanii. Park logistyczny w Castellar del Valles, dzięki dobrej lokalizacji, zapewni nam wiele korzyści. Chciałbym podziękować całemu zespołowi SEGRO za profesjonalizm i wsparcie udzielone naszej firmie ID Logistics, dzięki czemu mogliśmy spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów na rynku hiszpańskim - powiedział Eric Hemar, prezes i CEO Grupy ID Logistics.

   W Hiszpanii ID Logistics jest obecny od ponad 10 lat. Świadczy usługi z zakresu logistyki kontraktowej 3PL dla m.in. największych firm z branży odzieżowej, perfumeryjnej i kosmetycznej. Do klientów Grupy ID Logistics należy Grupa Cortefiel, jedna z największych grup odzieżowych na świecie. Operator zarządza jej Magazynem Centralnym oraz uruchomionym w 2016 roku magazynem e-commerce w Tarancon o powierzchni 25 tys. m kw., skąd obsługiwane są zamówienia składane w sklepach internetowych 5 marek (Springfield, Cortefiel, Pedro del Hierro, Women'secret i outlet Fifty Factory). ID Logistics współpracuje także z siecią domów towarowych El Corte Ingles, której zapewnia obsługę logistyczną działu odzieżowego w sklepie internetowym. W sierpniu 2016 roku Grupa sfinalizowała zakup 100% udziałów Logiters, czołowego operatora logistyki kontraktowej w Hiszpanii i Portugalii, zarządzającego ponad 50 magazynami o łącznej powierzchni 750 tys. m kw. To pozwoliło jej na umocnienie pozycji w obsłudze FMCG i handlu detalicznego oraz rozszerzenie oferty o usługi dla branż healthcare, farmaceutycznej i motoryzacyjnej.
   We Francji ID Logistics jest partnerem biznesowym firmy SEGRO od blisko 5 lat. Współpraca obejmuje m.in. wynajem 50 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz zakup magazynu w Clesud. Firmy utworzyły też spółkę joint-venture, która wspiera rozwój dużego portu śródlądowego (kontenerowego) w Gennevilliers. Wynajem parku logistycznego w Castellar del Valles to pierwsza wspólna transakcja w Hiszpanii.

Ostatnio zmieniany środa, 15 luty 2017 06:56

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj