logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Silvan Logistics otwiera nowy magazyn w Wielkopolsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma transportowo-logistyczna Silvan Logistics z Poznania podpisała długoterminową umowę najmu powierzchni magazynowej. Nowoczesny obiekt zlokalizowany w parku logistycznym w Gądkach w centralnej Polsce, blisko najważniejszych węzłów komunikacyjnych, umożliwi sprawną obsługę logistyczną klientów z branży opakowaniowej z kraju oraz zagranicy. Magazyn rozpocznie działalność 15 maja 2017 r.

   Magazyn o powierzchni 4.500 m kw. rozpocznie obsługę klientów od maja tego roku. Budynek przystosowany został do składowania różnorodnych towarów, zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. 1 000 m przeznaczono pod chłodnię o zakresie temperatur 0/+4 st. C oraz +8/+12 st. C. Pozostały metraż - ponad 3.000 m - to powierzchnia sucha, m.in. do dystrybucji produktów branży opakowaniowej, z którą Silvan Logistics współpracuje. Jak informują przedstawiciele firmy, istnieje możliwość zwiększenia metrażu powierzchni magazynowej pod indywidualne potrzeby klienta.
   Obiekt będzie pełnił funkcję terminalu dystrybucyjnego. Zakres usług obejmować będzie całość procesu logistycznego, m.in. magazynowanie krótko- i długoterminowe, przeładunki oraz cross-docking, przekładanie i kompletacje towaru, etykietowanie, co-packing.
   Magazyn wyposażony został w 13 ramp przeładunkowych. Będzie czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Atrakcyjna lokalizacja - obiekt usytuowany jest w Gądkach na obszarze nowoczesnego parku logistycznego w sąsiedztwie autostrady A2 - stwarza dogodne warunki do szybkiej dystrybucji produktów na terenie Polski, jak i Europy Zachodniej.  

- O tę ważną dla nas inwestycję zabiegaliśmy od dłuższego czasu - mówi Michał Bidziński, prezes zarządu Silvan Logistics. - Dynamicznie się rozwijamy, a magazyn chłodniczy jest kolejnym elementem w oferowaniu kompleksowych usług logistycznych dla naszych kontrahentów.    

   Firma Silvan Logistics to jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze MŚP branży TSL w Polsce. Istnieje od 2005 roku. Posiada w sumie 10 oddziałów w Polsce, Niemczech i Czechach oraz własną flotę samochodową. Dzięki stałej sieci międzynarodowych połączeń, świadczy usługi transportowe i logistyczne na terenie całej Europy oraz krajów ościennych. W 2016 roku firmie przyznano certyfikat IFS Logistics poświadczający najwyższe standardy i jakość świadczonych usług.

Ostatnio zmieniany czwartek, 06 kwiecień 2017 12:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor...

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj