logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DB Schenker w Polsce wśród najbardziej pożądanych pracodawców w branży TSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 7. edycji badania "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" DB Schenker znalazł się na podium w kategorii Transport Spedycja Logistyka.

    Ponad 3300 specjalistów i menedżerów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Wśród nich znalazł się DB Schenker, zajmując trzecie miejsce w branży Transport Spedycja Logistyka. Operator logistyczny został doceniony przez uczestników badania Antal po raz piąty, utrzymując się w czołówce najlepszych pracodawców od wielu lat.

- Uzyskanie pozycji preferowanego pracodawcy jest naszym strategicznym celem. Siłą dobrze funkcjonującej organizacji są pracownicy - mówi Janusz Górski, CEO DB Schenker North & East Europe. - Oferujemy pracownikom kompleksowe programy rozwoju kompetencji, takie jak Szkoła Liderów, coaching i mentoring, czy programy stażowe skierowane do młodych osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Budujemy kulturę Lean, która daje możliwość wzajemnego uczenia się, innowacji i inspiracji. Wymaga od nas odpowiednich postaw, myślenia procesowego i współpracy.

   Wyniki tegorocznego badania pokazują, że pracownicy doceniają takie aspekty jak: wielkość i prestiż firmy (59%), styl zarządzania i kulturę organizacyjną (52%) oraz innowacyjność (42%). Rośnie również rola mediów w kształtowaniu wizerunku pracodawcy. Niemniej dla tej grupy osób wciąż najważniejszym źródłem wiedzy o firmie, a zarazem rekomendacją, są zatrudnieni w niej znajomi.
   DB Schenker w Polsce znalazł się również na I miejscu w Rankingu Odpowiedzialnych Firm Dziennika Gazety Prawnej w 2017 r. Firma zajęła także 35. pozycję w ogólnobranżowym rankingu Universum Top 100 Idealny Pracodawca 2016, tworzonym na podstawie preferencji studentów. Jest to najwyższa lokata wśród operatorów logistycznych działających na polskim rynku.

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 12:22

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Polscy kierowcy pod lupą europejskich służb kontrolnych

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o Transporcie Drogowym, w Polsce do końca listopada 2017 r. powstanie...

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj